زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهکار مناسب برای خرید و جوجه کشی از قناری گلاستر

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1

دوستانی که در زمینه پرورش قناری گلاستر تجربه و اطلاعات کافی دارند راهکارهای مناسب جهت جوجه کشی از قناری گلاستر را اینجا بیان بکنند .

به طور مثال برای به دست آوردن جوجه گلاستر کاکلدار سفید با کاکل طوسی شبیه این تصویر چه پیشنهادی می دهید

1. رنگ والدین بر اساس جنسیت (نر چه رنگ باشد و ماده چه رنگ)

2. کاکل والدین بر اساس جنسیت (بهتر است ماده کاکلدار باشد یا نر یا هردو )

به طور مثال کدام ترکیب زیر مناسب است

الف : نر سفید کاکلدار (کاکل طوسی ) با ماده بدون کاکل زرد
ب : نر سفید کاکلدار (کاکل طوسی) با ماده بدون کاکل سفید
ج : نر زرد کاکلدار (کاکل سبز) با ماده بدون کاکل سفید
د : نر سفید بدون کاکل با ماده کاکلدار زرد (کاکل سبز )
ر : نر سفید بدون کاکل با ماده کاکلدار سفید (کاکل طوسی)
و : نر زرد بدون کاکل با ماده سفید کاکلدار (کاکل طوسی)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۳، ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۱:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #2
RE: راهکار مناسب برای جوجه کشی از قناری گلاستر
با سلام

در این زمینه آقا پژمان و بچه های کلوپ قناری گیلان استاد هستند ، من در سایت این دوستان که مطالعه میکردم متوجه شدم که در جفت انداختن این نوع قناری ، باید نوع کاکل دار رو با بدون کاکل جفت زد تا از نظر ژنتیکی 25 درصد جوجه ها دچار مرگ یا ناهنجاری های مادرزاد نشن ، با توجه به این موضوع به نظر جفت زدن دو کاکل دار با هم ریسک تکثیر رو بالا میبره . البته من جای دیگر هم مطالعه کردم که نوع کاکل دار گلاستر رو با نورویچ جفت می اندازند که خوب طبیعتا گونه حاصله هیبرید هست و اصالات نداره .

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsan104 ، 13005 ، Rasool Namdar
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #3
با سلام به آدمین و دوستان عزیز.من از حدود شش سال پیش شروع اولین جفت گلاسترم رو خریداری کردم و تقریبا با تمام نژادهای قناری سروکار داشتم ولی انصافا تا الان نژادی به خوش زاد و ولدی گلاستر ندیدم گلاسترها بهترین والدین در بین نژادهای قناری هستند.توی این سالها تقدیبا هر رنگ و نوع کاکل دار و بی کاکل رو با هم جفت زدم و نتایج جالبی هم گرفتم.مثلا کاکل دار با کاکل دار زدم از چهارتا تخم یکی همیشه تو تخم میمرد از سه تا یکی سر صاف اون دوتا کاکلی ولی یا کچل بود نصف سرشون یا کاکل زشتی داشتن.بی کاکل با بی کاکل زدم از چهارتا جوجه دوتا کاکلی دوتا سر صاف.کاکل دار با بی کاکل زدم از چهار تا جوجه دوتا کاکلی دوتا سر صاف.در مورد رنگ هم همیشه نر ژن بیشتری به جوجها میداد تقریبا سه به یک .در مورد سوال آدمین دقیقا یه جفت داشتم نرش سفید کاکل توسی یه بار با ماده طلایی بدون کاکل زدم جوجها همشون سفید با کاکل توسی یا سفید با یه نقطه توسی رو سر تو نوع بی کاکل شدن.همون نر رو با ماده سفید یه دست بی کاکل زدم هم کپی نر داد هم سفید توسی.همونطور که گفتم رنگ نر تاثیر بیشتری رو جوجها داره تا ماده.در حال حاضر هم گلاستر تک رنگ با کاکل رنگی بالاترین قیمت رو داره.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #4
تصویری که در پست اول قرار دارد متعلق به آقای وطن دوست می باشد و این جوجه قناری (جنسیت هنوز نامشخص است) 300 هزار تومان قیمت داده اند .
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsan104
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت دوستان عزیز به نظر من جوجه کشی از گلاستر و یا هر پرنده زینتی ، اگه میخواید به نتیجه دلخواه برسید باید یا جفت بزنید و نتایج رو ببینید و یا از پدر و مادر و نوع رنگ و بقیه ویژگی های ژنتیکی پرنده های مولد اشراف کافی را داشته باشید تا بتوانید جوجه های خوبی رو بگیرید ممکنه دوست عزیزم آقا علیرضا دوتا پرنده رو جفت زده باشه، نتیجه ای بگیره که من با جفت زدن همون رنگ و مشخصات نگیرم پس به نظر من صددرصد نمیشه حدس زد که دو پرنده جوجشون چی درمیاد، به دلیل همین گستردگی از لحاظ ژنتیک و رنگ ها ،پس اگه میشه درباره چگونگی جفت خوردن ، ترفندهایی که جوجه نمیره،غذاهایی که باید به جوجه بدی یا ندی،دمای محیط و ... بحث بشه فکر کنم بهتره با تشکر از اساتید عزیز
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #6
دقیقا حق با دوسته خوبم داش حامد هست.هیچوقت نمیشه به طور صد درصد نتیجه جفت زنی رو پیش بینی کرد ولی میشه با اطلاع از قوانین ژنتیک و ذات پرنده رنگ و نوع جوجه ها رو با درصد بالا پیش بینی کرد.یه کتاب قناری به زبان انگلیسی دارم تو یه جاش نوشته که جوجه های یه جفت بر اساس قوانین ژنتیک مندل اینجوری میشن:جوجه نر دو خط ژن دریافت میکنه یکی از پدر یکی از مادر.جوجه ماده یک خط ژن دریافت میکنه که اونو از نر میگیره.این قانون درمورد رنگ کلی جوجه ها هست.در مورد الگوی بال و ناخالصی ها نوشته جوجه نر دو خط از پدر دو خط از مادر.جوجه ماده دوخط از پدر یک خط از مادر.در کنار این مباحث در مورد غالب و مغلوب بودن رنگها توضیح داده که در رنگ جوجه تاثیر میذاره مثلا رنگ قرمز به آبی غالبه و امثاله اینا.خودتونم تجربه کردین که مثلا قناری سفید توسی با طلایی اکثر جوجهاشون سفید توسی میشن.یا سرخ سوخته با شتری اکثرا سرخ سوخته میده.به نظر من اگه آدم این قوانین رو بدونه میتونه نود درصد رنگ و نوع جوجه رو حدس بزنه.باز به نظر من بهترین گزینه برای این جوجه ای که آدمین میخواد نر سفید کاکل توسی با ماده سفید یا طلایی یه دست هست با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #7
دوست عزیز ، جناب آقای علیرضا پوریان اگر تصاویری از قناری هایتان دارید به همراه توضیحات آپلود کنید بیشتر می توانید در این زمینه به ما و دوستان کمک کنید. در ضمن در صورت امکان توضیحاتی را ارائه دهید تا در هنگام خرید بتوانیم یک قناری گلاستر اصیل خریداری بکنیم.
سپاس
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #8
آدمین عزیز گلاسترهای مورد بحث مربوط به چندسال پیش هستند که متاسفانه الان ندارمشون فقط چندتا ماده سبز و شتری برا سهره دارم.چون با گوشی هم میام تو سایت توتنایی گذاشتن عکس رو ندارم ولی بازم چشم سعی میکنم از گلاسترای خودم و دوستان عکس بگیرم و به هر طریقی رو سایت بذارم.آدمین جان متاسفانه توی ایران به علت جفتگیریهای غیر اصولی اصالت بیشتر نژادها از بین رفته.گلاستر رو اومدن با قناریهای رسمی رنگی جفت زدن اومدن با کشیده بلند جفت زدن به خاطر کاکل دار کردن با هر نژادی که تونستن جفت زدن بخاطر همین گلاستر اصیل کم گیر میاد.حتما میدونی که آواز گلاستر توی قناریها بی نظیره و قابل رقلبت با رولر و بوردر و تیمبرادو هست.جوجه بزرگ کردنش که دیگه واویلا ماده اش به تنهایی پنج تا تخم رو جوجه میکنه و رو تیرک میاره.گلاستر اصیل طول کمی در حدود یازده تا سیزده سال داره چاق به نظر میاد ولی چاق نیست بخاطر پوشش پر زیادشه نوک ریز و جمع و جوری داره نوع کاکل دارش دارای کاکل بلند و یکدست و پر پشته و نوع بی کاکل دارای سر گرد و پهن حالت فرق وسط داره انگار گردن نداره.هرچی به اسم گلاستر دیدین که کشیده بود کاکل کم پشت داشت دم بلند داشت پاهای بلند داشت شک نکنید گلاستر اصل نیست و یه رگ از نژادهای دیگه داره
۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۵:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، DRaiush ، پارسا ایرانی ، ehsan104 ، hamed.k
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #9
گلاستر واقعا قناری خوبیه و بسیار دوست داشتنی , دوستانی که دارن می دونن من چی می گم...
من دو جفت داشتم و بعنوان قناری پرستار ازشون استفاده می کردم و واقعا می تونم بگم بینظیر بودن.
در مورد کاکل دار بودن نر یا ماده باید بگم که قناری نر باید کاکلدار باشه و از لحاظ رنگ بهترین جفت برای جوجه سفید کاکل سیاه اینه : ماده سفید اصیل و نر سفید سیاه که بیش از 70% سفید باشه و اگر سیاهیش در قسمت بالا تنه باشه بهتر از بالهاس.
ارزون ترین رنگش سبزه و بهترین رنگش سفید کاکل سیاه و طلایی کاکل سبزه...

۱۳۹۱/۰۶/۲۰، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #10
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان گرامی

مطالب زیر مربوط به یک پرورش دهنده معروف در گلندیل که در ارتفاعات ایلینوی، ایالات متحده آمریکا مشغول است به نام (( دونالد پرز ))

ایشان تجارب خود را چنین بیان میکنند :

تغذیه :
بیتفاوتی پرورش دهندگان نسبت به اب !!
ایشان ذکر کردنند باید در پرورش این نزاد از اب خوری کوچک استفاده شود و از اب مقطر در ان ریخته شود و هر روز ان را باید عوض کرد.
به دلیل اینکه ابخوری معمولا پلاستیکی بوده و ماندن اب در ان موجب بوجود امدن میکروبی میشود که در مقالات پزشکی (ساختار مولکولی )
نام این میکروب امده است که موجب اختلال در رشد جوجه ها میشود.قابل ذکر است که پرورش دهنده در زمان جوجه کشی از این نوع
اب استفاده میکند و مابقی سال از اب لوله کشی که در بطری ریخته شده است و تا 24 ساعت نگهداری شده استفاده میکند.

استفاده مستمر از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این ماده مغذی و سرشار از املاح احتیاجی و واجب پرنده میباشد و من از ان به صورت مستمر در پیشبرد و سلامتی جوجه ها از ان استفاده میکنم
شامل گندم.مخمر.شکر.ذرت.سویا.تخم مرغ و و و
قابل ذکر است که بر روی این ماده مطالعات بزرگی اجرا شده :
دکتر جیانلوک :مرگ و میر نوزادان را کاهش قابل توجهی داده و کمک در سلامتی بیشتر و شادابی پرنده
..
در رشته دامپزشکی پیتر که در سال 1974 از دانشگاه وسترن مدرک خود را دریافت کرده است :
استفاده از C U L TU R E-2 بزگترین حمایت از پرنده

استفاده از سبزیجات حیاتی و مفید :
هویچ و کلم بروکلی و برگ اسفناج و کلم پیچ و کاهو و کاسنی فرنگی
استفاده از کلم بروکلی و اسفناج در جوجه ها به عقیده من در سلامتی و رشد و استقامت انها تاثیر به سزایی دارد
استفاده از تخم مرغ و اسفناج و هویج واضافه کردن مقدار کمی عسل طبیعی به ان غذایی بسیار تا بسیار مقوی

استفاده از ویتامین E قبل از زمان جوجه کشی :
اکثر پرورش دهندگان به دلیل مشغله کاری از این نکته غافل شده و در نتیجه از جوجه کشی خود جوجه هایی ضعیف و با بنیادی ضعیف برخوردار میشوند
استفاده از این ویتامین در این نزاد بسیار ضروری است نتیجه ان در پرورش جوجه هایی با بنیادی قوی است و من معمولا با تغذیه تخم مرغی به والدین این
ویتامین را به انها میرسانم.

غذایی همانند طلا :
استفاده از دانه های جوانه زده در رزیم غذایی جوجه ها و والدین بیشترین کمک به انهاست
دانه های جوانه زده سرشار از آنزیم های با ارزش و اسیدهای آمینه ضروری هستند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارائه یک رزیم غذایی پر ارزش به پرندگان خود :
شما با ارائه این برنامه به پرنده خود مقاومت در برابر بیماری و کم شده استرس و تقویت جسمی او را بیمه میکنید
برای هر پرورش دهنده این نزاد داشتن یک رزیم غذایی که در بر گیرنده تمامی مایحتاج ان باشد واجب و ضروری است.
ارائه یک رزیم غذایی متعادل مواد غذایی متراکم و حاوی پروتئین کامل سنگ بنای سلامت پرنده شماست.

عدم توجه در سوئ تغذیه پرنده :
مطالعه و پیگیری در تغذیه هر پرنده باید در مراحل اول کار شما باشد .شما باید هر روز پرنده را چک کرده و یاداشت کنید
عامل سوئ تغذیه بیشترین صدمات را به پرنده میزند.
لسلی موران که یک متخصص بین المللی در تغذیه پرندگان است و به مدت 30 سال در این مورد مطالعه انجام داده است

در زیر چند کلیپ تصویری از محیط پرورشگاهی اقای دونالد پرز :
[video=aparat]iozpA[/video]

[video=aparat]xr3nZ[/video]

[video=aparat]zqJIT[/video]

[video=aparat]1YK7y[/video]
۱۳۹۱/۰۶/۲۵، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان