زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۸:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رسمــــــی بلند اصیــــــل ایرانی !

*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #1
رسمــــــی بلند اصیــــــل ایرانی !
سلام خدمت همه دوستان
این دو قناری جزو کم عیب و نقص ترین قناریهای رسمی بلندی هستش که من تا حالا دیدم , واقعا از دیدنشون سیر نمی شم امیدوارم شما هم لذت ببرید...

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۷/۱۷، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #41
RE: رسمــــــی بلند اصیــــــل ایرانی !
با سلام
متاسفانه نژاد رسمی بلند هنوز ثبت جهانی نشده. به نظر من چند تا مانع اساسی برای ثبت اون وجود داره.
1- نداشتن یک کلوپ قوی و مستقل در ارتباط با پرندگان زینتی بخصوص قناری.
2- اغلب قناری بازهای ما بصورت سنتی کار می کنند و بر روی وراثت و مسائل ژنتیکی شناخت علمی کافی ندارند.
3- نداشتن روحیه کار جمعی . که این به نظرم یک معضل فرهنگی در کشور ماست. همه دوست دارند بصورت فردی کار کنند. هیجکس حاضر به پذیرفتن نقصها و کمبودهای خودش نیست. هر کس قناری خودش رو برتر از بقیه می دونه.
4- نداشتن اجماع جمعی در مورد استاندارد قناری رسمی بلند. که این بر میگرده به همون قسمت های قبلی.
5- عدم حضور در نمایشگاههای خارجی و شناساندن قناری رسمی بلند. که تا این امر اتفاق نیفتد ثبتی هم صورت نخواهد گرفت.
6- از همه مهمتر این است که یک نژاد قناری باید از لحاظ ژنتیکی به تثبیت کامل رسیده باشد تا بتوان آن را ثبت کرد. یعنی ممکن است شما دو قناری رسمی بلند رو با هم جفت کنی اما جوجه ها متفاوت از پدر و مادر بشوند. که این خودش یک معضل برای رسمی بلند هستش.

و من فکر می کنم با این ندونم کاریها در نهایت یکی از همین کشورهای عربی حاشیه خلیج پارس با جمع آوری قناری های رسمی بلندی که اخیرا هر ساله انجام می دهند، در نهایت این نژاد رو به نام خودشون ثبت کنند. که این باعث تاسف بسیار خواهد شد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۱۱:۴۱ ب.ظ، توسط bm58.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۱/۱۰/۱۷، ۱۱:۳۹ ب.ظ)bm58 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
متاسفانه نژاد رسمی بلند هنوز ثبت جهانی نشده. به نظر من چند تا مانع اساسی برای ثبت اون وجود داره.
1- نداشتن یک کلوپ قوی و مستقل در ارتباط با پرندگان زینتی بخصوص قناری.
2- اغلب قناری بازهای ما بصورت سنتی کار می کنند و بر روی وراثت و مسائل ژنتیکی شناخت علمی کافی ندارند.
3- نداشتن روحیه کار جمعی . که این به نظرم یک معضل فرهنگی در کشور ماست. همه دوست دارند بصورت فردی کار کنند. هیجکس حاضر به پذیرفتن نقصها و کمبودهای خودش نیست. هر کس قناری خودش رو برتر از بقیه می دونه.
4- نداشتن اجماع جمعی در مورد استاندارد قناری رسمی بلند. که این بر میگرده به همون قسمت های قبلی.
5- عدم حضور در نمایشگاههای خارجی و شناساندن قناری رسمی بلند. که تا این امر اتفاق نیفتد ثبتی هم صورت نخواهد گرفت.
6- از همه مهمتر این است که یک نژاد قناری باید از لحاظ ژنتیکی به تثبیت کامل رسیده باشد تا بتوان آن را ثبت کرد. یعنی ممکن است شما دو قناری رسمی بلند رو با هم جفت کنی اما جوجه ها متفاوت از پدر و مادر بشوند. که این خودش یک معضل برای رسمی بلند هستش.

و من فکر می کنم با این ندونم کاریها در نهایت یکی از همین کشورهای عربی حاشیه خلیج پارس با جمع آوری قناری های رسمی بلندی که اخیرا هر ساله انجام می دهند، در نهایت این نژاد رو به نام خودشون ثبت کنند. که این باعث تاسف بسیار خواهد شد.

:basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159)::basa (159):
۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #43
سلام دوست عزیز
به نظر من رسمی بلند تنها شبیه به لارگوت هستش و در کل 2 تا نژاد مختلف هستن و همونطور که می دونید رسمی بلند از تلفیق یورکشایر و جیبر بوجود اومده.
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۵:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، عمادذر ، 9019 ، ha_med
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۵:۲۳ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
به نظر من رسمی بلند تنها شبیه به لارگوت هستش و در کل 2 تا نژاد مختلف هستن و همونطور که می دونید رسمی بلند از تلفیق یورکشایر و جیبر بوجود اومده.

رسمی بلند یا کشیده بلند؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #45
تا اونجائیکه من می دونم هر دوی این نژادها از ترکیب یورک و جیبر بوجود اومده اما هر کسی یه حرفی میزنه اما این نظر منه و اطلاع دقیقی ندارم که در سالهای دور رسمی بلند چجوری بوجود اومده...
۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۱۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #46
RE: رسمی بلند اصیل ایرانی !
نوید جان عکسهای خوبی گذاشت به نظر من عکسهایی ک از سایت قناری همدان گذاشتی رسمی بلندای قشنگی هستن مخصوصآ انون طلایی که روی نی تکی هستش و اون سفیده.ولی در مجموع رسمی بلند ایرانی همن لارگوت اسپانیایی هست که تو کشور ما روش تغیراتی داده شده و دم بلندتری داره.عکس آواتار من همون لارگوت اسپانیایست.
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۱۰:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکترا
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
22 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #47
من تعدادی جیبر و یئرگ دارم ولی جوجه هاشون خیلی متفاوت هستن با رسمی بلند هایی که دارم به نظرتون شیوه خاصی داره رسمی بلند گرفتن؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #48
سلام
دوست عزیز شما باید چند نسل جوجه بکشید تا بتونید رسمی بلنده کم عیب و مرغوب تولید کنید....(به همین آسونی ها هم نیست)
جوجه هایی که پدر مادرشون جیبر و یورک هستن در نسل اول دارای نواقص زیادی هستند مثل بلندی زیاده پاها , کلفتی سر و سینه و...
شما باید در نسل بعدی جوجه هائی رو باهم جفت کنید که معایب یکسان نداشته باشند و در واقع عیبها و نواقص همدیگه رو بهبود ببخشن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۱:۰۱ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #49
(۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۲:۰۶ ق.ظ)shirazcanary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تعدادی جیبر و یئرگ دارم ولی جوجه هاشون خیلی متفاوت هستن با رسمی بلند هایی که دارم به نظرتون شیوه خاصی داره رسمی بلند گرفتن؟

[/

جیبر و یورک باعث به وجود اومدن این نژاد شده ، این طور نیست که دو قناری با نژاد مختلف جفت کنیم و نتیجه نژادی خالص باشه.

به عنوان مثال یورک ظهور خودش رو مدیون لانکاشیر و نورویچ بوده اما با امتزاج این دو هزگر یورکی که ما میشناسیم به وجود نمیاد

این کار مستلزم داشتن دانش فراوان در باره اصول وراثت و علم ژنتیک همچنین تجربه هست .

علاوه بر این چندین و چند نسل باید قناری ها با صفات مختلف رو با هم امتزاج بدین تا یک صفت رو نسل های جدید بروز بدن و خلاصه کلی خون دل باید خورد.

دوست گرامی خواهش میکنم از این کار دست بردارید و سعی کنید نژاد های خالص تولید کنید ، چون این کار شما کاملن بی فایدست.

متشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۲۶ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۳:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، محمدمهدی ، Navid_IT ، moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #50
باسلام
به نظربنده کشیده بلندیارسمی بلندزیبا که امروزه در نمایشگاههایا درخانه پرورش دهندگان خبره وباسابقه میبینیم ازنژادلانکشایرمیباشدچون به مراتب ازسرریزتر چشم بی اخم گردن مشخص وپاهای بلندترو دم بازوبلندتروزاویه ایست مناسبتری برخوردار است وقتی باجیبریاجیبوسوترکیب شودبه رسمی امروزی نزدیکتربه نظر میرسد
البته زیبایی این نژادجفت شدن نروماده با مشخصات بالا یکی دراصطلاح کلفتربا باریک منتج به جوجه های یکه میشود[/align]
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مقاله ی معرفی رسمی بلند ایرانی saeednikzad 1 1,333 ۱۳۹۳/۰۹/۱۶، ۰۵:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: dorehamiha

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان