زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۰۵:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رعدوبرق

**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #1
رعدوبرق
درود
دوستان ی سوال داشتم،اینکه آیا رعدو برق باعث تلف شدن جوجه ها داخل تخم میشه ؟
اگه آره راه حلش چیه
با سپاس
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #11
RE: رعدوبرق
سلام
من به این موضوع اعتقادی ندارم...داشتم تخمهایی رو که با وجود رعد و برق تبدیل به جوجه شدن و همچنین برعکس...
به نظرم خرافاته
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #12
سلام دوستان من هم با نظر آقا نوید موافقم تا الان که رعدو برق روی تخم قناریهای من تاثیر نداشته از این به بعد هم خدا بزرگه
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با عرض سلام خدمت دوستان گلم من شغلم نصب دکلهای مخابراتی وسیستمهای مخابراتی هست علت اینکه قدیمی ها از ورق فلزی (مسی ) ویا زغال استفاده میکردن اینه که هر دو این مواد برای سیستم زمین (چاه ارت) استفاده میشه مس یک رسانای فوق العاده قوی هست یعنی اگه تشعشعات رعد وبرق به اون نقطه بر خورد کنه سریع به خودش میگیره معمولا ما برای ارت دستگاه های مخابراتی یک میله مسی نوک دکل نصب میکنیم بعد با سیم مسی هدایت میشه به چاه ارت که داخل آن زغال ونمک هست البته الان مواد مخصوص هم استفاده میکنن این موضوع رو گفتم که دلیل این که قدیمی ها از این دو مواد برای جلو گیری از زسیدن آرک رعد وبرق به لانه استفاده میکردن شما دقت کنید ساختمانها اسکلت فلزی هست برق گیر نداردوچاه ارت ندارند بر اثر بارش باران رطوبت زیاد میشه قفس فلزی هست روی میخ فلزی نصب میشه وبدن موجودات زنده خودش رسانا هست (نول) کافی هست که یه فاز هر چند با ولتاژ کم از ساختمان وارد بشه با عث مرگ مغزی در جنین میشه بعضی مواقع شاید دیده باشید وقتی باران ورعد وبرق با هم میاد دست به نردهای فلزی میزنیم یه تکان خیلی کم میده همین باعث مرگ ومیر میشه ببخشید زیاد صحبت کردم با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان