زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۶:۳۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رفتن قناری ماده کف قفس

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #1
رفتن قناری ماده کف قفس
با سلام
بنده حدود یک ماه پیش یک قناری نر ابلغ زرد از پرنده فروشی خریدم که کم و بیش میخوند که با راهنمایی دوستام و شما عزیزان در این سایت تغذیه مناسبی طبق برنامه به آن دادم که به نظر میومد اماده شده و بنده هوس جوجه کشی کردم{اصلا هم مهارتی ندارم وبار اولمه}که مجددا یک ماده ابلغ زرد کم رنک که پسشم فروشنده نشان داد گفت امادس خریدم و در جای دیگه از اتاق که یک دیوار وسطشونه گذاشتم از این ماده هم پذیرایی کردم.در ضمن قفس این ماده کوچکتر از نره میباشه.
حالا:1.این ماده تو این 3روز فقط امروز همش یا نصفی از روزو کف قفس میره چرا؟
2.این ماده که اگر اماده باشه پیش نر نندازیم مشکلی پیش نیمیاد؟{تا چند روز دیگه که نره آماده بشه}
3.نر من هم تو این 2-3روز که ماده اوردم بیشتر میخونه ایا امادس؟از پسش متوجه نمیشم چطور بفهمم آمادس همین خوندن زیادی بسه؟
4.اگر نره اماده نباشه قفساشونو طوری که جادونه انها بغل هم باشه بزارم چکار کنم یا چطور میتونم بفهمم که میتونم جفتشون بندازم؟
5.بعد از جفت انداختن چکار کنم که جوجه هایی سالم داشته باشم؟
ببخشید زیاد سوال کردم
راهنمایی کنید.ممنون
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مهندسی عمران
سپاس‌ها: 17
36 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #2
RE: رفتن قناری ماده کف قفس
با سلام
آقای سعیدرضا نرو ماده رو نزار همدیگرو ببینن واقعا مطمئن باش که نرت آماده باشه از خوندن دیوونت بکنه سینشو بده جلو روی میله محکم بشینه یکسره اینور اونور بپره و به قفس بچسبه آواز بخونه اگه این خصوصیاتو داشت آمادس بعد چند روز ماده رو بهش نشون بده و قفساشونو بذار کنار هم وقتی دیدی از لای قفس بهم دون میدن ماده رو بنداز تو قفس نر بعد از 3 روز از براشون چالو بزار و یادت نره قبلش خوب تقویتشون کنی . موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #3
این که نر آماده هست یا نه از خوندن زیاد و قرص خوندنش کاملا مشخصه.اگر شلاقی و با صدای بلند میخونه یعنی مسته....اگر فقط کف قفس میره و بعذ رو نی میاد مشگلی نیست ام اگه میره کف قفس میشینه و کز ممکنه مشگل داشته باشه یا بخواد از آمادگی زیاد تخم بزاره که باید بررسی شه...یکی دو روز دیگه همین جوری ماده رو نگه دار و بعد دو روز هم قفسا رو به هم بچسبون تا به هم عادت کنند...بعد هم ماده رو به قفس نر که قفس بزرگتری داره بنداز.......بدون نگاه کردن به پس نر هم میتونی بفهمی که آمادست یا نه.از روی آواز خوندنش.....سوالاتت خیلی کلیه....و جواب همشون توی ارسالها و تایپیکهای سایت هست...فقط یکم حوصله به خرج بدین و زحمت مطالعه رو بکشین...خیلی کمکت میکنه
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۰:۳۵ ب.ظ)قناری رضا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
آقای سعیدرضا نرو ماده رو نزار همدیگرو ببینن واقعا مطمئن باش که نرت آماده باشه از خوندن دیوونت بکنه سینشو بده جلو روی میله محکم بشینه یکسره اینور اونور بپره و به قفس بچسبه آواز بخونه اگه این خصوصیاتو داشت آمادس بعد چند روز ماده رو بهش نشون بده و قفساشونو بذار کنار هم وقتی دیدی از لای قفس بهم دون میدن ماده رو بنداز تو قفس نر بعد از 3 روز از براشون چالو بزار و یادت نره قبلش خوب تقویتشون کنی . موفق باشی

ممنون از راهنماییتون.نر من این طرف و اون طرف میپره به دیوار قفس میپره دهن نمیزنه فقط پیلیکه یا اواز ریز کم میزنه.در ضمن بال بال هم میزنه.اگر میتونید راهنماییم کنید چون خیلی علاقه به جوجه کشی پیدا کردم.
۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۱:۰۴ ب.ظ)seiedreza_paret نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۴، ۱۰:۳۵ ب.ظ)قناری رضا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

ممنون از راهنماییتون.نر من این طرف و اون طرف میپره به دیوار قفس میپره دهن نمیزنه فقط پیلیکه یا اواز ریز کم میزنه.در ضمن بال بال هم میزنه.اگر میتونید راهنماییم کنید چون خیلی علاقه به جوجه کشی پیدا کردم.

سلام

نر شما مست مست (اماده ) نیست وقتی شلاقی خوند امادست واسه اینکه اماده بشه قطره ad3e بهش بده تا مست مست بشه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۵، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog
*
کاربر انجمن

ارسال: #6
ممنون از راهنماییتون.فقط قطرهad3eچیه همون مولتی ویتامینه؟باید از کجا بگیرم؟در ضمن من مولتی ویتامین بچه هم 3قطره در هفته یکروز میدم بعد ابشونو عوض میکنم.
اگر کسی بازم میتونه منو کامل راهنمایی کنه.
۱۳۹۰/۱۱/۰۵، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #7
با سلام به دوست خوبم جناب seiedreza_paret :
قناري نر و ماده شما آماده نيست .و در حال حاضر بايستي اونها را با تغذيه اي كه در خانه به اون عادت ميكنند آماده كنيد.اگر نر شما جوان باشد (به پاهاي اون نگاه كنيد اگر فلس نداشت يا انگشت ها كلفت نبود جوان است) نيازي به دادن ويتامين زياد نيست.
هنر نگهداري سالم قناري مهم تر از جوجه گرفتن ان است .در موضوعات در خصوص پرورش و جفت گيري قناري بارها بيان شده است كه بايد صبر داشته باشيد.قناري يك وسيله مكانيكي نيست كه با استارت زدن روشن شود.
قناري غريزه دارد-عاطفه دارد-وبا صاحب خودش رابطه عاطفي بر قرار ميكند.در عين حال با توجه به اينكه اكثرا دوست دارند كه داشتن جوجه را تجربه كنند .بايد به نكات جفت گيري و آمادگي اونها توجه كنند.
دقت داشته باشيد: اگر قناري نر و ماده در اين فصل آماده باشند . بدانيد كه سريعا مغازه دار و فروشنده انها را جفت خواهد كرد و به قيمت گرانتري خواهد فروخت .
همانطور كه دوستان گفتند تا انها اماده نيستند جفت نكنيد. چون به هم بي ميلي نشان خواهند داد و شماكسل خواهيد شد.
البته لذت نگهداري قناري به صبر و حوصله است چون بعد از اينكه به بار نشست باعث شادي براي پرورش دهنده ميشود.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #8
[quote='katbi' pid='10068' dateline='1327554527']
با سلام به دوست خوبم جناب seiedreza_paret :
قناري نر و ماده شما آماده نيست .و در حال حاضر بايستي اونها را با تغذيه اي كه در خانه به اون عادت ميكنند آماده كنيد.اگر نر شما جوان باشد (به پاهاي اون نگاه كنيد اگر فلس نداشت يا انگشت ها كلفت نبود جوان است) نيازي به دادن ويتامين زياد نيست.
هنر نگهداري سالم قناري مهم تر از جوجه گرفتن ان است .در موضوعات در خصوص پرورش و جفت گيري قناري بارها بيان شده است كه بايد صبر داشته باشيد.قناري يك وسيله مكانيكي نيست كه با استارت زدن روشن شود.
قناري غريزه دارد-عاطفه دارد-وبا صاحب خودش رابطه عاطفي بر قرار ميكند.در عين حال با توجه به اينكه اكثرا دوست دارند كه داشتن جوجه را تجربه كنند .بايد به نكات جفت گيري و آمادگي اونها توجه كنند.
دقت داشته باشيد: اگر قناري نر و ماده در اين فصل آماده باشند . بدانيد كه سريعا مغازه دار و فروشنده انها را جفت خواهد كرد و به قيمت گرانتري خواهد فروخت .
همانطور كه دوستان گفتند تا انها اماده نيستند جفت نكنيد. چون به هم بي ميلي نشان خواهند داد و شماكسل خواهيد شد.
البته لذت نگهداري قناري به صبر و حوصله است چون بعد از اينكه به بار نشست باعث شادي براي پرورش دهنده ميشود.
موفق باشيد .
ممنون از راهنماییتون.
به نظر شما برای تست قفساشونو بهم نشون بدم یا براشون خوب نیست؟
بازم کسی هست بنده را راهنمایی کنه؟

ممنون از راهنماییتون.
به نظر شما برای تست قفساشونو بهم نشون بدم یا براشون خوب نیست؟
بازم کسی هست بنده را راهنمایی کنه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط seiedreza_paret.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
با سلام
بنده نرم را با ماده تو هوای ازاد در افتاب کنار هم چسبوندم ماده ونر جیک نزدن ولی تا جداشون کردم هم ماده و هم نره که کولاک کرد خوندن به نظرتون نره امادس؟ماده رو به هرکی نشان دادم میگه امادس.
۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۱۱/۰۸، ۱۰:۵۶ ب.ظ)seiedreza_paret نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
بنده نرم را با ماده تو هوای ازاد در افتاب کنار هم چسبوندم ماده ونر جیک نزدن ولی تا جداشون کردم هم ماده و هم نره که کولاک کرد خوندن به نظرتون نره امادس؟ماده رو به هرکی نشان دادم میگه امادس.

با سلام به دوست خوبم:
شما قناري را به هركي نشون داده ايد گفته آماده است حالا ماكه قناري را رويت نكرديم چطوري ميتونيم جواب شما را بدهيم؟
ضمنا بجاي اينكه در متن خودتون از همه تشكر ميكنيد. لطف كنيد كليد تشكر را فشار دهيد.

.
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، yashar_lotfi ، majid5633

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان