زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۲:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رنگ دانه هاي طبيعي

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
تبديل قناري پرتقالي به سرخ
سلام
ديروز رفتن پيش يكي از دوستام تو پرنده فروشي يك قناري سرخ خيلي خشكل داشت مي فروخت تا اومدم بجنبن يكي زوردتر خريدش. 135 فروخته شد 3 دانگ صدا داشت وقتي پدرو مادرشو ديدم باورم نشد يك جفت پرتقالي كم رنگ بودن گفتم با دونه مخصوص رنگشو عوض كردي قسم خورد كه با هويج و فلفل دلمه اي اينكارو كرده ولي راه كاملش رو نگفت فقط گفت فلفل دلمه اي رو خشك كرده آسياب كرده رو هويج تو لك داده بهش .من فلفل دلمه اي امتحان كردم ولي تا اين حد قرمز نشده به نظر من رژيم خاصي تو لك واسش گذاشته بود !! اگه كسي در اين حد تونسته قناري رو رنگ بده لطف كنه راه شو بگه. مرسي
لينك مربوط به آزمايش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، افسونگر
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #21
RE: رنگ دادن طبیعی به قناری خای پرتقالی؟؟؟؟
(۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۰۷:۲۰ ب.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

من هم با دوستان موافقم و این مورد را به چشم دیده ام که قناری که با رنگ شیمیایی کاملا قرمز شده بود سال بعد به رنگ ماستی یا تقریبا ماتیکی یه دست دراومده بود و کاملا رنگشو از دست داده بود. در واقع قناری سرخ اصیل همون پرتقالی رسمیه که حالا با رنگ و فلفل دلمه و لبو یا چیزهای دیگه تغییرش میدن و در فصل بعد که تولک بره به رنگ اصلیش برمیگرده

موفق باشید

باسلام وتشکر از تمامی دوستان

راستش من میخواستم راجع به رژیم غذایی بدونم که چی باید به قناری داد ! مواردی که دوستان گفتن جالب بود خصوصا لبو !
اما این توضیح رو بدم که هویچ جز رژیم معموملی و همیشگی قناری هست . لذا نباید وقتی بحث فروش میاد بگیم جایز نیس .چون قناری مرتبا از هویچ در طول سال استفاده میکنن.
۱۳۹۰/۰۲/۰۶، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 54
220 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #22
RE: تبديل قناري پرتقالي به سرخ
با سلام
باید لبو رو بجوشونی حتما .با هویج فلفل ولبو این راه طبیعیه پس کلا موردی نداره ولی این راه ها باید هر سال تکرار بشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۷، ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط amin_dahasi.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۷، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، دانیال ، hamid@line ، langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #23
تاثير فلفل دلمه اي بر روي جوجه قناري
سلام
خواستم تجربه امسال استفاده از فلفل دلمه اي رو كه روي يكي از جوجه قناريام امتحان كردم واسه دوستان بذارم اولي رو تو لك كه بود با فلفل دلمه اي قرمز تغيير رنگ دادم البته سو از دارچين و سرخ داشت ولي دومي رنگ طبيعي داره و بهترين جوجه قناريه امسال منه الان هم 3 دانگ پر كرده.
چون قبلا خيلي در مورد تغيير رنگ قناري بحث شده بود خواستم كمكي كرده باشم.موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۴/۰۶، ۰۷:۲۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۴، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 81
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #24
RE: دو تا از جوجه قناري هاي امسال من
(۱۳۹۰/۰۲/۲۴، ۰۳:۲۳ ب.ظ)hesam-seyf نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشيد اين جوجه آخري رو از چه نر و ماده اي گرفتي؟
سلام
منم همين سوال را داشتم .
۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #25
سلام
داستان داره عكساشون رو واستون ميزارم تمام عكس ها جوجه همين دارچين هستن كه مادرش سوخته سرخ بود و خودش جوجه پارسال .يك ماده سوخته سرخ واسش گرفتم ولي به جفتش نرفت .ماده رو دادم به دوستم يك ابلق سبز گرفتم دادم به جفت تمام تو عكس مي بينين تو كوت اول 4 تا سوخته بهم داد و يك ابلق ليمويي .
ديدم نرم سو از سوخته سرخ داره به يكي ديگه از دوستام كه يك ماده سوخته سرخ بيكار داشت به شرط نصف كردن جوجه ها گرفتم ماده ابلق سبزم رو كوت دوم خوابيد بود نر رو جدا كردم دادم به جفت ماده سوخته سرخ 3 تخمه بود 2 تا جوجه داد كه يكيش همين سوخته سرخ با حاله ولي رفيقم نامردي كرد ماده و جوجه بزرگي رو برد تا سال ديگه بده به جفت هم. تخم هاي ابلق سبزم تو كوت دوم فقط تونستم يك دونه ابلق دارچين بگيرم كه زيادم قوي نبود هموني رو دستمه . كوت سوم هم يك ابلق ليمويي و يك دارچين و يك سوخته ديگه بهم دادن.
جواب حسين آقا (((راستي يك چيز با حال تمام جوجه ها نر شدن غير از ابلق ليمويي ها كه به مادرشون رفتن بيشتر جوجه ها به پدرشون مي رن ولي جنگ بودن نر خيلي مهمه))).موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #26
با سلام خدمت دوست عزیز !

با توجه به تجربه اندکی که من دارم توی اکثر کوت یا لون جوجه کشی رنگ مادر غالب هست !
(۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۰:۱۸ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
داستان داره عكساشون رو واستون ميزارم تمام عكس ها جوجه همين دارچين هستن كه مادرش سوخته سرخ بود و خودش جوجه پارسال .يك ماده سوخته سرخ واسش گرفتم ولي به جفتش نرفت .ماده رو دادم به دوستم يك ابلق سبز گرفتم دادم به جفت تمام تو عكس مي بينين تو كوت اول 4 تا سوخته بهم داد و يك ابلق ليمويي .
ديدم نرم سو از سوخته سرخ داره به يكي ديگه از دوستام كه يك ماده سوخته سرخ بيكار داشت به شرط نصف كردن جوجه ها گرفتم ماده ابلق سبزم رو كوت دوم خوابيد بود نر رو جدا كردم دادم به جفت ماده سوخته سرخ 3 تخمه بود 2 تا جوجه داد كه يكيش همين سوخته سرخ با حاله ولي رفيقم نامردي كرد ماده و جوجه بزرگي رو برد تا سال ديگه بده به جفت هم. تخم هاي ابلق سبزم تو كوت دوم فقط تونستم يك دونه ابلق دارچين بگيرم كه زيادم قوي نبود هموني رو دستمه . كوت سوم هم يك ابلق ليمويي و يك دارچين و يك سوخته ديگه بهم دادن.
جواب حسين آقا (((راستي يك چيز با حال تمام جوجه ها نر شدن غير از ابلق ليمويي ها كه به مادرشون رفتن بيشتر جوجه ها به پدرشون مي رن ولي جنگ بودن نر خيلي مهمه))).موفق باشيد

میخواستم بدونم ! تو هر کوت چند تا جوجه گرفتی؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۲۲ ق.ظ، توسط دانیال.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #27
سلام
من كه گفتم جنگ بودن نر خيلي مهمه عكسايي كه من گذاشتم مي گه نر تاثير بيشتري داره.يكي از دوستام امسال ابلق طوسي داده به جفت ليمويي 3 تا جوجه گرفته هر 3 تا شدن ابلق طوسي اگه بشه ميرم ازشون عكس مي گيرم.شايد هم برعكسش اتفاق بيوفته ولي من تا حالا نديدم.موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۵، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، amin ، Animal Planet ، Arjon
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #28
با سلام

نمیشه قطعی حکم کرد که جوجه ها به نر میرن یا به ماده و به ذات پدر ومادر هم بستگی داره من خودم امسال نر سرخ رو با ماده ابلغ سرخ جفت کردم و تا الان 4 تا جوجه دادن که به نر رفتن و سرخ یکدست شدن و یه جفت ابلغ سرخ هم جفت کردم که سه تا جوجه اولشون شتری سرخ شدن؟؟؟؟؟

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، langarood ، Alireza Kh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #29
دوستان عزیز با عرض سلام من تازه وارد این گروه دوست داشتنی شدم و خیلی خوشهالم . در مورد بحث رنگ قناری باید بگم که شنیدم اگه با مواد شیمیایی باشه دوام نداره و خیلی برای پرنده مناسب نیست.
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #30
سلام
عكسي كه قول داده بودم تو لينك زير هست مي تونين مراجعه كنيد .موفق باشيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۷:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin ، langarood ، Arjon ، افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان