زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۸:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رنگ دانه هاي طبيعي

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
تبديل قناري پرتقالي به سرخ
سلام
ديروز رفتن پيش يكي از دوستام تو پرنده فروشي يك قناري سرخ خيلي خشكل داشت مي فروخت تا اومدم بجنبن يكي زوردتر خريدش. 135 فروخته شد 3 دانگ صدا داشت وقتي پدرو مادرشو ديدم باورم نشد يك جفت پرتقالي كم رنگ بودن گفتم با دونه مخصوص رنگشو عوض كردي قسم خورد كه با هويج و فلفل دلمه اي اينكارو كرده ولي راه كاملش رو نگفت فقط گفت فلفل دلمه اي رو خشك كرده آسياب كرده رو هويج تو لك داده بهش .من فلفل دلمه اي امتحان كردم ولي تا اين حد قرمز نشده به نظر من رژيم خاصي تو لك واسش گذاشته بود !! اگه كسي در اين حد تونسته قناري رو رنگ بده لطف كنه راه شو بگه. مرسي
لينك مربوط به آزمايش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۵، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، افسونگر
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #31
RE: تبديل قناري پرتقالي به سرخ
(۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۷:۴۹ ق.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز با عرض سلام من تازه وارد این گروه دوست داشتنی شدم و خیلی خوشهالم . در مورد بحث رنگ قناری باید بگم که شنیدم اگه با مواد شیمیایی باشه دوام نداره و خیلی برای پرنده مناسب نیست.

با سلام و خیر مقدم خوشحالم که به ما پیوستی

باید گفت بله رنگها حالا چه شیمیایی و چه طبیعی همونجور که وقتی به قناری میدی رنگ میگیره همونجوریهم با ندادنش قناری کم کم رنگشو از دست میده و به رنگ طبیعی خودش برمیگرده و در کل رنگهای شیمیایی رو هم نباید زیاد به قناری داد چون احتمال داره بیماری های گوارشی پیدا کنه با اینکه درست نیست که واسه فروش قناری رو رنگ کرد ولی توی پرانتز بگم معمولا همه جا هم رنگ کرده ها رو گرونتر میفروشن و هم مشتری ها اونا رو بهتر و گرونتر میخرن با اینکه میدونن رنگشون طبیعی نیست !!!!!!!؟؟؟؟؟

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۲۷، ۰۸:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 15
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #32
تغییر رنگ قناری
سلام خدمت دوستان عزیز
من 2 تا جوجه 2 ماهه دارم میخواستم بدونم درسته که میگن میشه رنگشونو با فلفل دلمه قرمز تغییر داد؟
اگه میشه چه جوری؟
ممنون میشم کمکم کنید........!
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #33
RE: تغییر رنگ قناری
سلام
در اين مورد قبلا بحث شده به لينك زير مراجعه كنيد.
موفق باشيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moein65
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #34
با سلام
به نظر من برای تغییر رنگ قناری بهترین گزینه همان هویج است فلفل دلمه ای غیر از اینکه بیماری های گوارشی بیاورد چیز بخصوص دیگری ندارد
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 602
58 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #35
(۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ)canary.q نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
به نظر من برای تغییر رنگ قناری بهترین گزینه همان هویج است فلفل دلمه ای غیر از اینکه بیماری های گوارشی بیاورد چیز بخصوص دیگری ندارد
موفق باشید

درود
یعنی اگه بهش هویج بدیم رنگش قرمز میشه ؟
به نظر من گل خشت نیز تاثیر زیادی میزاره ,به نظر شما چی ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۱:۰۵ ب.ظ، توسط cruel.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #36
با سلام

نمیشه گفت که قرمز ولی پررنگ میشه مخصوصا در فصل تولک باید هویچ و فلفل دلمه قرمز مرتب داده بشه البته فلفل رو کمتر باید داد ولی هویچ مشکلی نداره

موفق باشید

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۲/۲۸، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #37
تأثیر هویج و فلفل دلمه بر رنگ قناری
درود دوستان: من از بعضی از پرنده فروشها شنیدم که فلفل دلمه رو خشک میکنند و بعد آسیاب میکنند بعد توی غذای تخمه مرغی بعضی از قناری های رنگ روشن یا ابلق اضافه میکنند . سوالم اینه که فلفل دلمه مضر است برای قناری یا نه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، kamkarha ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #38
RE: فلفل دلمه و قناری
فلفل دلمه قرمز (وارداتی) رو خشک و بعد آسیاب میکنن و 20 روز یا یه ماه قبل از پرریزی به غذای تخم مرغی قناری های سرخ و پرتقالی اضافه میکنن واسه اینکه پر زنگ بشن
زیاد مضر نیست از غذاهای شیمیایی رنگی بهتره
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۲:۲۷ ب.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان: من از بعضی از پرنده فروشها شنیدم که فلفل دلمه رو خشک میکنند و بعد آسیاب میکنند بعد توی غذای تخمه مرغی بعضی از قناری های رنگ روشن یا ابلق اضافه میکنند . سوالم اینه که فلفل دلمه مضر است برای قناری یا نه؟

با سلام به دوست خوبم: در ابتدا بگم مطلب شما بايد در فصل تغذيه باشه نه مكمل غذايي و ويتامين

فلفل دلمه اي نوع سبز اون اشتها اور و داراي ويتامين e براي تقويت نطفه است كه بايستي به مقدار كم هر 15 روز يكبار به قناري بديد وچنانچه پودر فلفل دلمه اي رو به صورت خشك داريد هر چند گاهي به اتفاق بادام رنده شده و يا غذاي تخم مرغي بدهيد لازم به ذكر است چنانچه در جيره غذايي اون زياد قرار بديد براي كبد پرنده مضر است.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
ارسال: #40
با سلام

در ادامه گفته های جناب کاتبی باید عرض کنم که دوست عزیز هر ماده غذایی اگر در استفاده از اون افراط بشه عوارض داره و فلفل هم همینطوره من خودم معمولا حدود 10 روز یکبار به قناری هام فلفل دلمه قرمز میدم هم به خاطر رنگش و هم ارزش غذاییش .

موفق باشید

:a (32):

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

۱۳۹۰/۰۷/۲۵، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان