زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قفس قناری

*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #1
رنگ کردن قفس
سلام
نظر دوستان در خصوص رنگ کردن قفس چیه ؟ قفسهایی که زنگ میزنه به عقیده من برای پرنده مضره ولی رنگ کردن اون هم یه ضرر دیگه ؟ یکی از دوستان هستش قفسهاش رو با اسپری های رنگی رنگ میکنه ، نظر بقیه دوستان در این خصوص چیه ؟ درسته که باید از قفسهای استیل استفاده کرد ولی چاره چیست ؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، OMID S.N
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: رنگ کردن قفس
به نظر من قفس ها رو با بورس سیمی بشورید
اگر رنگ طوری باشه که به راحتی روی میله ها ترک بر نداره و خرد نشه خوبه
ولی یه پیشنهاد : یه کم واقع بینانه فکر کنیم میبینیم که قفس هم عمر مفیدی داره
و این در حالی هست که ارزش قناری که توی قفس هست خیلی خیلی از ارزش قفس بیشتره
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۹:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #3
من شنیدم رنگ کردن قفس طوطی سانان مشکل داره چون نوکشون قوی و وقتی با میله بازی میکنن خرده های از رنگ رو میخورن
ولی در مورد قناری نشنیدم و به نظرم اگه قناری رنگ رو نخوره مشکل خاصی نباید پیش بیاد چون رنگ ضرر خاصی نداره
منم قفس هام رو رنگ میکنم نمیدونم تا حالا مشکلی نداشتم اگه دوستان مشکل خاصی واسشون پیش اومده لطف کنن ما رو هم در جریان بزارن
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #4
سلام
همه پرنده های قفس به میله های قفس نوک میزنن و اگه رنگ داشته باشه میتونن رنگ را بخورن....البته نوک قناری به محکمی نوک طوطی نیست...مسمومیت ناشی از خوردن رنگ تدریجیه و یه باره اتفاق نمی افته مگه انکه پرنده را توی قفس با رنگ خشک نشده بذاری در این حالت علائم مسمویت مثل مسمویت با حشره کش اتفاق میفته و اگه زود به دادش نرسی تلف میشه...اما در حالتی که رنگ قفس خشک شده مسمویت تدریجی و ضعف تدریجی اتفاق میفته ... و اثرش خیلی بیشتر از استفاده از روزنامه کف قفسه...به نظر من رنگ کردن قفس ایده خوبی نیست...
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۱۰:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۸:۳۰ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نظر دوستان در خصوص رنگ کردن قفس چیه ؟ قفسهایی که زنگ میزنه به عقیده من برای پرنده مضره ولی رنگ کردن اون هم یه ضرر دیگه ؟ یکی از دوستان هستش قفسهاش رو با اسپری های رنگی رنگ میکنه ، نظر بقیه دوستان در این خصوص چیه ؟ درسته که باید از قفسهای استیل استفاده کرد ولی چاره چیست ؟

با سلام

بله اینکه میگن طوطی سانان ممکنه رنگ های میله هارو بخورن درسته مخصوصا که اونا نوکشون رو به میله ها میگیرن و به تمام گوشه وکنار قفس سرک میکشن مرغ عشق های خود من حتی تمام گچ های دیوار پشت قفس رو خورده بودن و به آجر رسونده بودن ولی باید بگم در مورد قناری من هم با اصفهان قناری عزیز موافقم که بخاطر قیمت بالای قناری بهتره که قفس جدید خرید این قفس های جدید خودش رنگ مخصوص داره و بزرگش حدود 10 تومنه.

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۱۰، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #6
اگر از رنگهای کوره ای استفاده کنید مشکلی پیش نمی آید اما این نوع رنگها گران قیمت هستند و به علت نیاز داشتن به کوره در منزل قابل استفاده نیستند و در صورتی که اصرار به رنگ کردن قفسها دارید از رنگهای ساختمانی به علت کیفیت پایین استفاده نکنید .
به جای رنگ روغنی از رنگهای فوری و ترجیحاً رنگهایی که برای خودروها کاربرد دارند مصرف کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۰، ۰۲:۴۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۰، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #7
باسلام خدمت دوستان اگر از لحاظ علمی به قضیه نگاه کنیم رنگ سفید بی ضررترین رنگه چون ترکیب زمینه آن دی اکسیدتیتانیم است و برای جانداران خونگرم مشکلی ایجاد نمیکنه در حالیکه مثلا رنگ صورتی از ترکیبات کبالتی یا رنگ کرم از ترکیبات کروماته است که همگی ترکیبات سمی هستند در هرصورت به عقیده اینجانب رنگ سفید مناسبترین رنگ میباشد و اگر بصورت اسپری یکدست پخش شود بهتر به میله ها میچسبد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۸/۱۰، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، iliya ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۰۸/۱۰، ۱۱:۳۱ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان اگر از لحاظ علمی به قضیه نگاه کنیم رنگ سفید بی ضررترین رنگه چون ترکیب زمینه آن دی اکسیدتیتانیم است و برای جانداران خونگرم مشکلی ایجاد نمیکنه در حالیکه مثلا رنگ صورتی از ترکیبات کبالتی یا رنگ کرم از ترکیبات کروماته است که همگی ترکیبات سمی هستند در هرصورت به عقیده اینجانب رنگ سفید مناسبترین رنگ میباشد و اگر بصورت اسپری یکدست پخش شود بهتر به میله ها میچسبد

سلام دوست من نظر شما در خصوص رنگهای اسپری که متنوع هم هست چیه ؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #9
احتمالاً منظور جناب
silverman909
اسپری های آماده نیست چون بدترین کیفیت را دارند و به احتمال زیاد منظور ایشان از اینکه فرمودند رنگ به صورت یکدست اسپری شود این است که با پیستوله های رنگ پاش این کار انجام شود
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #10
بله منظورم رنگ با پیستوله است چون زیاد لایه نمیگیره ؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۳:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، amin_dahasi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان