زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۵۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 111
44 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #41
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
سلام...
اگه امکان داره ذکر کنید که جوجه هاتون چند روزه هستند که اساتید کمکتون کنند
و توضیحات بیشتری در مورد شرایط نگهداری جوجه ها بدید
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: حسام_
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #42
نمی دونم الان دقیق چند روزه هستن ولی فکر کنم حدودا  1ماهه باشند.الان سر چوب هستند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۳۰ ق.ظ، توسط حسام_.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 111
44 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #43
اگه 1 ماه هستند نیازی نیست که پیشه والدینشون باشند و میتونی جداشون کنی
و با غذای تخم مرغی و دان خرد شده تغذیه کنید ولی اگه احساس میکنی که جوجه ها هنوز به قدر کافی بزرگ نشدند
و به غذا اصلا نوک هم نمی زنند با پدرشون به مدت 1 هفته داخل یک قفس بنداز و قناری ماده رو در جوجه پران قرار بده و یک ظرف آبتنی براش قرار بده

۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: حسام_
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #44
ازتون واقعا تشکر  می کنم که من رو راهنمایی کردین.
پس ماده رو از جوجه ها و نر جدا می کنم و جوجه ها رو پیش نر می ذارن بمونن.

بازم ممنون.
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sadra
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۰۰ ق.ظ)'حسام_' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید.
الان جوجه های من تقریبا بزرگ شدن و همشون رو چوب امدن.فقط یک مشکلی هست اینکه قناری های مادم بعضی هاشون دارن پرهای جوجه ها رو می کنن!!نمی دونم چکار کنم؟؟
اگر ماده رو جدا کنم از جوجه ها می ترسم جوجه ها از گرسنگی بمیرن.به نظر شما چکار کنم؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید چون ماده هام دارن همه پر های جوجه هام رو می کنن.
در ضمن از وقتی جا تخمی رو بر داشتم اینطوری شد گفتم دیگه جوجه ها بزرگ شدن و جا تخمی رو بردارم.الان هم متاسفانه یکی از ماده ها کف قفس تخم گذاشته!!؟؟خودم قصد دارم نر ها و ماده هام رو جدا کنم و فعلا فقط تقویتشون کنم تا ماه بعد.......
لطفا راهنمایی کنید....

سلام
اگر كمي پنبه دانه وكاغذ كف قفس بگذاريد ماده ها ديگر پر جوجه ها نمي كنند. اگر جوجه ها يك ماهه هستند بدون نگراني آنها را جدا كنيد وغذاي تخم مرغي را در اختيارشان بگذاريد تا خودشان بخورند. همه ماده ها را با هم به جوجه پران منتقل كنيد.البته اگر قصد جوجه گيري مجدد داريد يك هفته براي تقويت كافي هست.اگر فقط يك لانه جوجه گرفتيد نيازي به جدا كردن نيست چون اگر ماده ها آماده باشند تخم هرز مي گذارند وبدتر ضعيف مي شوند. حتي ممكن هست نرها وماده ها به لك بروند وتا پائيز آماده نشوند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #46
با سلام به تمامی دوستان و اساتید ، 7 فروردین اولین لون جوجه رو گرفتم و 13 اردیبهشت هم دومین لون رو که الان جوجه هاش 36 روزه هستن و دون خور شدن ، موردی که پیش اومد 6 خرداد ماده دوباره برای لون 3تخم گذاشت که نموخواستم بیشتر ضعیف بشه 4 تخمی که گذاشت رو زیر ماده جفت نرفته ای که از مستی تخم هرز گذاشته بود گذاشتم ، نر رو هم یک هفته ای هست که از ماده و جوجه هاش جدا کردم ( پرهای جوجه ها رو می کند) و الان هم می خونه ، بنظر شما دو سه روز دیگه که جوجه های لون 3 که زیر ماده حمالند در میاد نر رو برای کمک به بزرگ کردن جوجه ها به قفس منتقل کنم یا نه ؟ اینکه ماده پیش جوجه هاست مشکلی که پیش نمیاد ؟ ممنون از جواب شما
۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #47
(۱۳۹۲/۰۳/۱۹، ۰۵:۳۸ ب.ظ)'tanbur7' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به تمامی دوستان و اساتید ، 7 فروردین اولین لون جوجه رو گرفتم و 13 اردیبهشت هم دومین لون رو که الان جوجه هاش 36 روزه هستن و دون خور شدن ، موردی که پیش اومد 6 خرداد ماده دوباره برای لون 3تخم گذاشت که نموخواستم بیشتر ضعیف بشه 4 تخمی که گذاشت رو زیر ماده جفت نرفته ای که از مستی تخم هرز گذاشته بود گذاشتم ، نر رو هم یک هفته ای هست که از ماده و جوجه هاش جدا کردم ( پرهای جوجه ها رو می کند) و الان هم می خونه ، بنظر شما دو سه روز دیگه که جوجه های لون 3 که زیر ماده حمالند در میاد نر رو برای کمک به بزرگ کردن جوجه ها به قفس منتقل کنم یا نه ؟ اینکه ماده پیش جوجه هاست مشکلی که پیش نمیاد ؟ ممنون از جواب شما

سلام
بعيد هست كه ماده نر را بپذيرد. در هرصورت امتحانش ضرري ندارد ولي ممكن هست نر باعث شكسته شدن تخم ها بشود يا باعث شود ماده روي تخم نخوابد .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۰۷:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tanbur7
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #48
الان برخی ماده ها که لون جدید بر اشون گذاشتم جوجه ها رو همراه نر داخل قفس مجاور قرار دادم و بقیه که فارغ شدن بردم بالکن که هوای نسبتا شرجی و خیلی گرمی داره و  با دونهای این فصل آماده میشن برا تولک . اگه اشتباهی هست دوستان تصحیح کنن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ، توسط ha_med.)
۱۳۹۲/۰۳/۲۰، ۱۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #49
سلام به دوست عزیز قناری شیراز ، نر رو به قفس ماده نفرستادم ، 3 تا جوجه دراومدن که الان 5 روزه هستن ، ولی ماده خوب غذا نمیده ، چکاری میشه کرد ، الان نر رو بفرستم امکان داره کمکش کنه ، قفسشون کنار همدیگه هستش ، راهنمایی کنید ممنون میشم
۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #50
(۱۳۹۲/۰۳/۲۶، ۰۵:۳۲ ب.ظ)'tanbur7' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوست عزیز قناری شیراز ، نر رو به قفس ماده نفرستادم ، 3 تا جوجه دراومدن که الان 5 روزه هستن ، ولی ماده خوب غذا نمیده ، چکاری میشه کرد ، الان نر رو بفرستم امکان داره کمکش کنه ، قفسشون کنار همدیگه هستش ، راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام
امتحان كنيد اگر جواب داد كه چه بهتر واگر جواب نداد خود ماده را با كاهو و غذاي تازه ترغيب به غذا دادن كنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۶:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان