زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #61
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام خدمت دوستان و آرزوی قبولی طاعات وعبادات اساتید گرانقدرم
من دیگه محیط نگهداریم داره گرم میشه و میخوام این لون که جوجه هاش بیرون اومدن جفتها رو از هم جدا کنم میخواستم از اساتید سوال کنم با توجه به سن جوجه ها که بین 3 تا 10 روز سن دارن کی جفتها رو از هم جدا کنم و جوجه ها رو پیش پدر بزارم و ماده رو به جوجه پرون ببرم یا یا ماده رو پیش حوجه ها بزارم ونر رو جدا کنم ؟؟؟
کلا راهنمائیم بفرمائین
۱۳۹۲/۰۴/۲۳، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 142
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #62
باسلام خدمت اساتيد. وقتي ماده هارو از نرها جداميكنيم وتوي جوجه پرون ميندازيم ماده ها خيلي باهم دعوا ميكنن ميخواستم بدونم اين دعوا كردنا طبيعيه يه موقع ب هم اسيب نمي رسونن
۱۳۹۲/۰۶/۱۸، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #63
(۱۳۹۲/۰۶/۱۸، ۱۰:۰۶ ب.ظ)milada نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت اساتيد. وقتي ماده هارو از نرها جداميكنيم وتوي جوجه پرون ميندازيم ماده ها خيلي باهم دعوا ميكنن ميخواستم بدونم اين دعوا كردنا طبيعيه يه موقع ب هم اسيب نمي رسونن
سلام
مشكل دعوا بيشتر براي دو يا سه قناري هست .شما مي تونيد ماده ها وجوجه هارا باهم توي پرون بگذاريد.دعواي كلا براي حيوانات يك چيز طبيعي هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۶:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

للللللل
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #64
اقا سلام . من به تازگی 2 تا قناری جفت زدم. نمیدونم قضیش چیه اما وقتی قناری ماده شروع به تخم گزاری میکرد قناری ماده قلدر بود اما از وقتی 4 تا تخم رو گزاشت اون قناری نره به ماده حمله می کنه و خودش رو تخما میشینه من نیمی دونم ایا صحیحه قناری نر رو تخم ها بشینه یا نه با تشکر لطفا به من بگید چکار کنم ممنون میشم
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #65
(۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۱:۴۰ ق.ظ)'abbaskhan' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سلام . من به تازگی 2 تا قناری جفت زدم. نمیدونم قضیش چیه اما وقتی قناری ماده شروع به تخم گزاری میکرد قناری ماده قلدر بود اما از وقتی 4 تا تخم رو گزاشت اون قناری نره به ماده حمله می کنه و خودش رو تخما میشینه من نیمی دونم ایا صحیحه قناری نر رو تخم ها بشینه یا نه با تشکر لطفا به من بگید چکار کنم ممنون میشم

سلام
نر هاي خوش ذات موقعي كه ماده براي غذا خوردن از روي تخم بلند ميشه سعي مي كنن تخم ها را گرم نگه دارند  يا اينكه بعضي اوقات با آرامش كنار ماده مي خوابن اما اگر نر شما به ماده حمله مي كنه وباعث ايجاد درگيري ميشه بهتر هست كه تا زمان در آمدن جوجه ها جداش كنيد وتوي يك قفس ديگه كنار قفس ماده از ش نگهداري بشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

للللللل
ارسال: #66
سلام اقا یون و خانوما من به تازگی 2 قناری نر و ماده رو با هم جفت زدم  قناری ماده 4 تا تخم گذاشته بعداز این 4 تخم  قناری نر به ماده حمله می کنه و نمی زاره به تخم ها نزدیک شه و خودش میره رو تخم ها میشینه  اما به ان ها اسیبی هم نمیزنه بعد به همین رواله من موندم مگه میشه قناری ماده تخم بزاره بعد اون نره رویه تخم ها بشینه؟ و ایا مشکلی پیش نیمیاد؟

حمله به اون شکل نمیکنه. میپره طرفه ماده ماده هم جا میده :D
وقتی که ماده رو تخم ها می نشست اون میومد کنارش و میشس و بهش غذا هم میداد اما این چند وقت فقط نره میشینه رو تخما و ماده نمیشینه من از هم جداشوت کردم دیدم ماده داره صدا در میاره  همش و رو تخم ها هم نمیشینه دیگه مجبور شدم باز نره رو بیارم  پیشش. شرمنده 2 بار پیام دادم فکر نمیکردم به این زودی جواب بدین.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۲:۴۴ ب.ظ، توسط abbaskhan.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #67
اين بلند شدن از روي تخم اگر براي چند دقيقه باشه ايرادي نداره بعداز اين چند دقيقه ميشنه روي تخم ها.
به طور كلي اگر نر دائما روي تخم ها هست اين يك مشكله وراه حل هم همون كه گفتم.اگر  براي چند دقيقه ميشينه روي تخم ها موردي نداره.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

للللللل
ارسال: #68
نه 
دائما که نمیشینه بلند هم میشه یه چیزی میخوره بعد بازی هم میکنه با ماده میره طرفش و اونم جا خالی میده و صدا هم در میاره از خودش اون نره. اخه من موندم نره میره میشینه بجا ماده  چرا ماده ه نمیشینه:| اولاش دو تاشون مشیستن اما الان دیگه نره کاره ماده رو انجام میده رو تخم میشینه  اگه میشه راه حل قطعی بدین انجام بدم جداشونم کردم اون ماده نمیشس رو تخما و صدا نره میزد:D
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #69
عزیز جان احتمال خیلی زیاد ماده شما جوانه و سری اول تخم گذاشتنشه و زیاد رو تخم نمیخوابه و نر میخواد جبرانش کنه اگه جفت دیکه ای داری تخمارو زیر اونا بزار تا اینا دوباره تخم بزارن احتمال زیاد دور بعد روی تخمش میخوابه فقط بهشون خوب برس.
موفق باشی
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #70
مطمئن هستید نر و ماده کدوم هستند؟چون گفتید تازه کارم الان نرتون همیشه مثل ماده توی لونست فقط برای دانه خوردن بلند میشه. اگه مطمئنید نر و ماده رو اشتباه نگرفتید جناب بخشی گفتند نرو تو یه قفس جدا بندازید تا جوجه ها در بیان ولی کنار قفس ماده که بیقراری نکنه ماده.یا اینکه اگه جفت دیگه ای دارید کاری که جناب اصغری گفتند بکنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۰۱:۴۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۱۸، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان