زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

زمان به بازار اومدن گل بسر

*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 23
21 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
زمان به بازار اومدن گل بسر
سلام دوستان یه سوال برام پیش اومده بود درباره ی زمان به بازار اومدن گل بسر !!!
می خواستم بدونم مگر نمیگن جوجه گلبسر اردیبهشت وارد بازار میشه پس چطوری که اسفند ماه هم جوجه گلبسر در مغازه ها وجود دارد....

با تشکر فراوان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۷:۴۶ ق.ظ، توسط farbodkh.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 67
25 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #2
RE: زمان به بازار اومدن گل بسر
سلام شاید جوجه مناطق گرمسیر باشن
:basa (18):
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، 10reza10 ، farbodkh ، meysams65
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۷:۴۱ ق.ظ)farbodkh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می خواستم بدونم مگر نمیگن جوجه گلبسر اردیبهشت وارد بازار میشه پس چطوری که اسفند ماه هم جوجه گلبسر در مغازه ها وجود دارد....

با تشکر فراوان
سلام با توجه به گفته ی دوست عزیزمون درسته ولی اکثرا از وسطای برج 2 به بازار میان البته جوجه ای که تو بیابان بگرده تقریبا جون دارتر از این جوجه هاییه که الان یا دو هفته ی دیگه میاد بازار
اینم نظر من بود چون خودمم به این پرنده علاقه مند شدم و به خاطر رطوبت بالای وطنم باید از سهره های کتون خور استفاده کنم تصمیم گرفتم گلبسر بگیرم دهن سهره یادش بدم ودورگه گیری کنم
دلتون خوش یاعلی .
۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #4
(۱۳۹۲/۰۱/۰۷، ۱۱:۴۸ ب.ظ)mojtaba_Torghe نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۷:۴۱ ق.ظ)farbodkh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشکر فراوان
سلام با توجه به گفته ی دوست عزیزمون درسته ولی اکثرا از وسطای برج 2 به بازار میان البته جوجه ای که تو بیابان بگرده تقریبا جون دارتر از این جوجه هاییه که الان یا دو هفته ی دیگه میاد بازار
اینم نظر من بود چون خودمم به این پرنده علاقه مند شدم و به خاطر رطوبت بالای وطنم باید از سهره های کتون خور استفاده کنم تصمیم گرفتم گلبسر بگیرم دهن سهره یادش بدم ودورگه گیری کنم
دلتون خوش یاعلی .

ممنون از پاسختون دوست عزیز

پس این طور که شما میگید کار خوبی کردم تنها جوجه گلبسری که برای فروش اسفند ماه در پل سرهنگ اصفهان ( خیابان پرنده فروش ها ) مونده بود رو خریدم.
آخه اینجا گل بسر خیلی نمیارن اگرم بیارن برا خودشون میارن و تک و توکی مغازه ها یه 10 تایی جوجه میارن که اونم سریع فروش میره....قیمتشم اینجا یکم بالاست ( 20-30 تومن )
بازم تشکر.
۱۳۹۲/۰۱/۰۹، ۰۷:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #5
سلام
به علت تغییر مکان به مازندران از دوستان خواهش میکنم که وقتی جوجه گل بسر به بازار اومد واسم p m بفرستن
ممنونم
یا علی .
۱۳۹۲/۰۲/۰۶، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #6
با سلام خدمت دوستان من تو تهران ندیدم تو اسفند ماه گل بسر بیارن چون عاقلانه فکر کنیم جوجه ایی که تو اسفند به دست ما برسه ماله حد اقل 40 تا 50 روز قیله تا جفت بخورن ولونه بسازن میشه فکر کنم دی ماه تو اون فصل شما پرنده ای سراغ دارین تو طبیعت جوجه بدن شاید جوجه قفس باشن چون هم نر وهم ماده تو قفس تولید مثل میکنن وکسی داره این کار رو انجام میده با گفته های دوستمون که میگه کمی ضعیف تر هستند باز خدا میدونه .تازه بادر نظر گرفتن هوا ی امسال که مثل پارسال هنوز خنکه وگرم نشده حتی تو شهرهای گرم سیر به نسبت دوسال پیش یه دلیل دیگه هم میتون باشه اونها گلبسر نباشن شبیه باشن واز این جوجه های وارداتی
۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۷:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 116
185 سپاس گرفته‌شده در 86 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۷:۳۳ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان من تو تهران ندیدم تو اسفند ماه گل بسر بیارن چون عاقلانه فکر کنیم جوجه ایی که تو اسفند به دست ما برسه ماله حد اقل 40 تا 50 روز قیله تا جفت بخورن ولونه بسازن میشه فکر کنم دی ماه تو اون فصل شما پرنده ای سراغ دارین تو طبیعت جوجه بدن شاید جوجه قفس باشن چون هم نر وهم ماده تو قفس تولید مثل میکنن وکسی داره این کار رو انجام میده با گفته های دوستمون که میگه کمی ضعیف تر هستند باز خدا میدونه .تازه بادر نظر گرفتن هوا ی امسال که مثل پارسال هنوز خنکه وگرم نشده حتی تو شهرهای گرم سیر به نسبت دوسال پیش یه دلیل دیگه هم میتون باشه اونها گلبسر نباشن شبیه باشن واز این جوجه های وارداتی

پرنده گل بسر صدای قشنگی داره. و داخل کوه خانه درست می کنه. با گل. وشول شبیعه به کوزه خانشو درست می کنه. و لانه اون اونقدر هم محکمه که اگه بخای لانه رو باز کنی باید حتما با خودت تیشه ببریی.یا یک چکش

یک رنده حساس است. و من کلا سی می کنم جوجه این پرنده رو بگیرم. دوهفته پیش که رفتم. داخل کوه برا اوردن بنه کوهی خیلی از لانه های این پرنده رو پیده کردم. اکثرا یا تخم داشتن. یا تازه لانه درست کرده بودند.

اما کلا سی کنیم یک پرنده با خوی وحشی رو بخاطر صداش تو قفس نکنیم. چون اکثر مواقع هم جوجه پرنده تلف میشه.
اینجا سهره هم زیاد است. اما من هیچ وقت تا الان جوجه این پرنده رو نگرفتم. و نخواهم گرفت چون سهره برا قفس نیست. و ما به اجبار قفسی اش کردیم.

(۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۱ ق.ظ)mohammad1362 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۲/۰۹، ۰۷:۳۳ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پرنده گل بسر صدای قشنگی داره. و داخل کوه خانه درست می کنه. با گل. وشول شبیعه به کوزه خانشو درست می کنه. و لانه اون اونقدر هم محکمه که اگه بخای لانه رو باز کنی باید حتما با خودت تیشه ببریی.یا یک چکش

یک رنده حساس است. و من کلا سی می کنم جوجه این پرنده رونگیرم. دوهفته پیش که رفتم. داخل کوه برا اوردن بنه کوهی خیلی از لانه های این پرنده رو پیده کردم. اکثرا یا تخم داشتن. یا تازه لانه درست کرده بودند.

اما کلا سی کنیم یک پرنده با خوی وحشی رو بخاطر صداش تو قفس نکنیم. چون اکثر مواقع هم جوجه پرنده تلف میشه.
اینجا سهره هم زیاد است. اما من هیچ وقت تا الان جوجه این پرنده رو نگرفتم. و نخواهم گرفت چون سهره برا قفس نیست. و ما به اجبار قفسی اش کردیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۳ ق.ظ، توسط mohammad1362.)
۱۳۹۲/۰۲/۱۱، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
ارسال: #8
در جوجه نر گلبسر بودنش شک ندارم اون روزی که من رفتم پل سرهنگ برا گل بسر همه می گفتن ندارین فقط 2 تا مغازه داشتن اونم هر کدومشون یک عدد که تازه یکی از اونها هم می گفت فروشی نیست اونیم که فروشی بود 30 تومن مقطوع می داد و می گفت 10 تا آوردم دون خورشون کردم 2 تا شون مردن 8 تا دیگه رو آوردم مغازه که فقط همین یه دونه مونده منم خریدم تا الآن دارمش و سالم سالم هست و در نر بودنشم شکی ندارم ..........
در ضمن اونقدرا آرومم نبود که بگیم جوجه قفسه البته بعضیا بهم گفتن جوجه قفسه ولی شک دارم به هر حال این جوجه آخرای اسفند در مغازه بود منم هنوز برام سواله که قضیه اش چیه.
البته حالا که دوستان می فرمایند جوجه هیچ پرنده ای اسفند به بازار نمیاد من نزدیکای عید یه جوجه سهره سینه سرخ هم خریدم اون موقع تو مغازه ها جوجه زردپره و جوجه سهره سبز هم پر بود چطور شما میگید پرنده تو زمستون تولید مثل نمی کنه درحالی که اکثر پرنده های تولید مثل کننده ولی مهاجر در ایران در زمستان تولید مثل می کنند.
۱۳۹۲/۰۲/۲۴، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #9
دوست من در مناطق گرمسیر از آخرای بهمن ماه پرندها شروع به لانه سازی و جفتگیری میکنن و بسته به هوای اون سال جوجه کشی میکنن مثلا شهر سی سخت بخاطر هوای سردش تازه سهره میخواد سری اول تخمش رو بذاره ولی جهرم یا گچساران گرمسیر الان چال دوم جوجهاشون بیرون اومدن.منم آخر زمستون یه گلبسر خریدم که جوجه تازه بالغ شده بود الان تقریبا مسته.زیاد نمیخواد به فکر اینچیزا باشی
۱۳۹۲/۰۲/۲۴، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #10
با سلام خدمت شما عزیز جان مخالفت بنده این نبود که شما خدایی نکرده بی تجربه یا بی ربط صحبت میکنید منظور این بود با اطلاعاتی که بنده دارم وتو سایت خودمون هم تو همین بخش گلبسر بخشیش هست این پرنده مغمولا تو ارتفاع 2000 متری زندگی میکنه اونهم ازکوهای زاگرس والبرز از شمال تا شمال غرب تاجنوب غربی معمولش هم تودرختان سرو کوهی لونه میزاره این درخت ها مخصوص به کوهستان هستند وکوهستان معمولا سرد سیره جوجه سهره قناری هم وقتی پروازی میشن تور هستند ونمیشه بگی وحشی هستند ماده گلبسر هم تقریبا شکل جوجه ها هست باید مواظب وهشیار بود فصل تولید مثلشون کمی از سهره زودتره تو استان مرکزی وهمدان جوجه هاشون از اخرهای اردیبهشت وخرداد میان بیرون باز نمیدونم شاید جایی باشه که من ندونم یا اگر جوجه هست جوجه قفسه منتها تور .همه ی جوجه ها وقتی عقل میزنن از روی قریضه ترس دارن از محیط اطراف در مورد تولید مثل اگر عاقلانه در نظر بگیریم فصل تولید مثل فصل بهاره برای پرنده های بومی منطقه دلیلش هم اینه که غذا زیاده برای تغذیه جوجه ها ولی تو زمستان تو مناطق سردسیر سنگم گیرشون نمیاد که بخورن پرندهایی مثل سهره که مقاومتره از نظر سرما هم نمیتونه تولید مثل کنه اصلا نتفه نمیزنه مگر بقول خودتون مهاجر باشن یعنی فصل تولید مثل رو به پایان رسوندن وجوجه ی 4 الی 5 ماه باشه که نیم رنگ زده باشه طرفهای خوزستان که زمستان تقریبا بهار مرکز به بالا حساب میشه شاید از اونجا جوجه آورده باشن که من نشنیدم که خوزستان گلبسر داشته باشه طزفهای لردگان و ایزه اگر باشه تازگیها جوجه هایی از چین ودیگر کشورها وارد میکنن که دو مشکل عمده دارن یک عقیم هستند دوم هورمونی هستند باز شرمنده اگر جسارتی شد همه ی این حرفها برای اینه که آدمهای سود جو کمتر به هدفشون برسن موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۲۴، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان