زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۱۱:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سئوال در مورد صدای جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #1
سئوال در مورد صدای جوجه سهره
سلام دوستان
پارسال 2 تا جوجه سهره گرفتم که شرایط نگهداری هر دو یکسان بوده ولی الان که هر دو به خوندن افتادن یکیشون با اینکه خیلی وقته پرهاش صاف کرده و خیلی می خونه هنوز صداش صدای جا افتاده نیست و هنوز انگار صداش صاف نشده و با صدای جوجگی دهن می یاد ولی اون یکی که به تازگی پر صاف کرده صداش صافه آیا این موضوع طبیعیه ؟ اگر نیست چکار باید بکنم؟ تغذیه اش شاهدونه و انواع سبزیجات و 3 روز در میان مغز پسته و بادام و 3 روز در میان آب بهش میدم تو نور آفتاب ملایم هم میذارمشون
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: سئوال در مورد صدای جوجه سهره
باسلام منم ی جوجه سهره از یکی از دوستام گرفتم که امسال برا اولین بار رفت تولک و خیلی زود قبل از اینکه همه پراش صاف بشن از تولک دراومد الان نه قیافه قشنگی داره نه دهن صاف داره و مست هم شده به نظرم فقط به درد جفت دادن با قناری میخوره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۰۴:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
40 سپاس گرفته‌شده در 18 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست من.
شما از نوع تغذیه یکسان سهره هاتون گفتین اما از جایی که اونا رو نگه داری میکنین نگفتین.شاید شرایط نگهداری اون یکی بهتر باشه.در ضمن ممکنه که اصل و نصب سهره ای که خوب صاف کرده بهتر باشه از اون یکی.:basa (75):
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۰۵:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، meysams65
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #4
دوست عزیز احتمال داره که با این رژیم غذایی که واسشون گذاشتی چربی گرفته باشن و وقتی چربی داشته باشن صداشون خوب در نمیاد واسشون ماسه بزار شاید خوب شدن من امتحان کردم البته روی سهره خودم که یکسال داشت خیلی تاثیر داره در ضمن ذات هیچ سهره ای مثل بقیه نیست حتی اگه برادر باشن
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۰۶:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، meysams65
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #5
دوست عزیز اینکه سهره شما هنوز مثل دورانی که جوجه بوده آواز می خواند دلیل نمی شود که همیشه اینطور آواز بخواند . شما به قول معروف نصفه پر لیوان را ببینید از کجا معلوم که آن یکی سهره تان زودتر دهن نگرفته باشد؟ معمولاً از بین چند تا جوجه سهره تعداد کمتری زود دهن می گیرند . البته این را هم در نطر بگیرید که نوع آواز سهره و ذات سهره هم در این مورد تأثیر زیادی دارد . جوجه ای که آوازی با نتهای سنگین را یاد گرفته معمولاً تا مدت زیادی ریزه خوانی می کند.
۱۳۹۱/۰۲/۱۰، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65 ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #6
سلام دوستان
ممنونم که راهنمایی میکنید فکر کنم نظر ADMIN عزیز و omidjiber عزیز درست باشه چون هر دو مال یه منطقه هستند و از یک تور در آوردمشون تمام شرایط نگهداری هر دو مثل محل نگهداری, نور, آبتنی, تغذیه و ... یکسان بوده هر دو هم زیر یک دهن بودند و همیشه هم ماسه در دسترس داشتند
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان