زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ساخت اسنک عسلی

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 67
44 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #1
ساخت اسنک عسلی
راجع به خواص عسل برای پرندگان چیزی نمی گویم با کمی جستجو و مطالعه در انجمن متوجه خواص معجزه گونه عسل خواهید شد.همیشه بخصوص در زمان آماده سازی پرندگانم برای استفاده از عسل مشکل داشتم.با ریختن عسل در آبخوری یا در ظرفی مخصوص نتیجه چندان مطلوبی حاصلم نمی شد چند وقتی است که این روش به ذهنم رسیده و حداقل در ارتباط با فنچ و طوطی بسیار کارآمد بوده امید وارم با این روش امسال نتایج بهتری هم از تکثیر قناری ها بگیرم .روش کار بسیار ساده است برای قناری و فنچ از خلال دندان و برای طوطی از سیخ چوبی استفاده می کنم روی سطح چوب را به کمی عسل آغشته کرده و روی ماده مورد نظر می چرخونم (کتان ،ارزن ،بادام ،گردو ،پسته ،کافشو ، و....)راه بهتر این است که دانه ها را با کمی عسل مخلوط کنید و چوب را درون آن بچرخانید .عسل زیاد باعث شره کردن و ریختن و عسل کم هم باعث نچسبیدن مناسب می شود نتایج را در تصاویر می توانید ببینید البته تصاویر قدیمی است الان با کمی تجربه خیلی کارم بهتر شده.از اساتید تقاضا دارم ترکیبات مناسب دانه های مختلفی را که میشه با این روش کنار هم قرار داد و در اختیار پرنده گذاشت پیش نهاد بدهند.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #2
RE: ساخت اسنک عسلی
کار جالبیه.
ولی شما باید این رو هم در نظر بگیرید که مصرف زیاد از حد علاوه بر سود رسانی ضرر هم داره.در هفته شاید به قول خود شما یه دونه خلال کافی باشه.و...
پیشنهاد میکنم که عسل رو در دانه ای که پرنده دوست داره بغلتونید تا بیشتر تحریک بشه تخم کاهو گزینه مناسبی هم برای خنثی کردن گرمای عسل هم برای خوراندن به پرنده میباشد.
موفق باشید.
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 67
44 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #3
RE: ساخت اسنک عسلی
کاملا درسته من هم از عسل همیشه استفاده نمی کنم .
۱۳۹۲/۰۷/۲۹، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان