زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۱:۵۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ساخت قفس طبیعی برای سهره

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #1
ساخت قفس طبیعی برای سهره
باسلام خدمت همه ی دوستان.میخواستم یه قفس نسبتا بزرگ باحال وهوای طبیعی برای سهره درست کنم.دوستانی که نظر یاایده ی خاصی در مورد قفس طبیعی دارندلطف کنند بنویسند.ممنون.من خودم نمی دونم کف قفس خاک اره بریزم یا سنگ وکلوخ.یاسهره ازچه درختی خوشش میادیااصلا بوته ی خار بذارم.میتونم از کاج استفاده کنم.ضمنا نروماده اگه توحالت وحشی باشن بهتر تولیدمثل میکنند.ممنون ازهمه ی دوستان گلم
۱۳۹۰/۰۵/۲۹، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، mohammad20101368
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #2
RE: ساخت قفس طبیعی برای سهره
با سلام دوست عزیز اگر فضای مناسبی داری مثلا 5*5که بتونی توی اون درخت بکاری مثل سیب وهلو واین درختا رو توقفسس که می سازی قرار بدی بسایر خوب میشه.ولی اگر چنین فضایی نداری یه گوشه کناری یه قفسی درست کن با ابعاد 1*2یا 2*2با ارتفاع 1.5تا2متر داخلشم از این درختچه های مصنوعی بزار کف قفسم میتونی با خاک وقلوه سنگ پر کنی اگر بتونی دوتا سهره نر وماده کاملا رام شده توش رها کنی بهتر جواب میده.موفق باشید
۱۳۹۰/۰۵/۲۹، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yory ، ahoora_3 ، Animal Planet ، mohammad20101368 ، hamid@line
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #3
در تکمیل گفته های آقای خلیلی عزیز
میتونی کف قفسو با برگهای سوزنی کاج وخاک اره(چوب رنده شده نه پودر شده)که برای لانه سازیم استفاده میکنن پر کنی و به نظر من تو هر قفس یک جفت سهره رها کن چون موقع جفت گیری شدیدا از حریم خودش دفاع میکنه و اگه چندتا باشن دعوا میکنند
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۵/۲۹، ۰۳:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yory ، Animal Planet ، mohammad20101368 ، hamid@line
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #4
سلام به همه ی دوستان.میگم تواین قفس طبیعی میتونم یه سهره ی سال دار بایه قناری جفت کنم یاتوی قفس های عادی جفت بهتره.دوستان کدوم ترجیح میدند1.جفت سهره باسهره داخل قفس طبیعی2.جفت سهره باقناری داخل قفس طبیعی وبه نظر دوستان کدوم بهتر جواب میده.ممنون ازهمه ی عزیزان
۱۳۹۰/۰۵/۳۰، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #5
توی قفس بزرگ باید سهره با سهره جفت کرد اما به نظر من برای جفت زدن سهره با قناری قفس نباید زیاد بزرگ باشه چون سهره بتونه راحتتر و با دنبال کردن کمتر قناریو بشکنه
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #6
سلام من با قفس بزرگ برای جفت انداختن سهره با سهره موافقم
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۰۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #7
سلام
تشکر از همه‌ی دوستانی که تجربیاتشون رو بدون منت در اختیار منِ مبتدی گذاشتند، پیشاپیش پوزش بابت متن طولانی
یه جوجه سهره‌ی نر دارم که تو مغازه (دمای بین ۱۰ تا ۲۰ درجه، نزدیک به دمای بیرون) چهار هفته‌ست تو کارتونه و در حال پرریزی (البته نظافتش رو جدی گرفتم) چند روزی هست تو کارتون ریزه‌خونی می‌کنه، گلش تقریبا ۴۰درصد و پرِ دم و بالش ریخته، از دو ماه پیش که دست منه شاه‌دونه غذای اصلی و از کتان و کافشه هم کم تغذیه کرده البته یه هفته‌ای هست که توتال تابرنیل هم مصرف می‌کنه. قبل از لک برای رام شدنش تو پیاده‌رو روی زمین بود آب‌بازی هم هفته‌ای دو یا سه‌بار رو داشت.
تو حیاط خونه یه قفس تو باغچه به اندازه‌ی یک در سه با ارتفاع دو متر ساختم که یه نهال سیب داخلش قراره بکارم، کفِش رو هم احتمالا شن کنم. قراره اون جوجه نر رو به همراه یه سهره‌‌ی ماده هم‌سن خودش در این قفس رها کنم، البته بعد اطمینان از رام بودنشون
سوال اول: چه زمانی سهره‌ها رو به این قفس‌ منتقل کنم؟ با هم یا با فاصله‌ی زمانی از هم؟ (البته اصراری برای جفت‌گیری ندارم اما اگه بشه خیلی خوشحال می‌شم)
سوال دوم: با توجه به زمانی که قراره یک جفت سهره «کنار هم» در یک قفس بزرگ در شرایط آب و هوایی تهران زندگی کنند، نمی‌دونم چه موقعی باید از معجون استاد هیوا برای آمادگی جهت جفت‌گیری استفاده کنم و همین‌طور تخم‌مرغ و سایر دون‌ها مثل دون سرد چون توصیه‌های موجود در سایت مربوط به شرایط نگهداری انفرادی از سهره است نه کنار هم، لطفا راهنماییم کنید
اگر هم نکته‌ی دیگه‌ای مربوط به این مدل نگهداری از سهره می‌دونید من رو هم در جریان بگذارید.

باور کنید تقریبا یک ماهی وقت گذاشتم و مطالب سایت رو مطالعه کردم و کلی هم آموختم اما در برخی موضوعات دچار سردرگمی یا شک شدم که این سوالات رو مطرح کردم. البته اینم می‌دونم که سوال مربوط به تغذیه رو بهتر بود در تایپیک خودش می‌پرسیدم اما باید اونجا هم شرایط رو توضیح می‌دا‌دم که خیلی طولانی می‌شد. امیدوارم انجمن رونق گذشته‌شو پیدا کنه
بازم تشکر
۱۳۹۸/۰۹/۱۳، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 15
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #8
البته مغازه وسیله‌ی گرمایشی نداره و تقریبا با دمای بیرون دو یا سه درجه فرق داره
۱۳۹۸/۰۹/۱۳، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #9
سلام اول بهار که هوا خوبه توی قفس که درست کردی ولشون کن هرو وقت که دیدی نر شور می خونه توی قفس یه چند جا لونه استتار شده بزار و یه مقدار الیاف لونه سازی اگه ماده آماده باشه می ره سرگرم این الیاف میشه اونوقت میتونی تقویتشون کنی البته اگه ماده ات قیس بکشه و نوک هم سفید کنه اینم میتونه نشونه آمادگی باشه
موفق باشی
۱۳۹۸/۱۰/۰۶، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Zigora Zigoraian ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان