زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سالنها و قفسهای پرورش قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 16
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 320
767 سپاس گرفته‌شده در 103 ارسال
ارسال: #1
سالنها و قفسهای پرورش قناری
عکس محل پرورش قناری

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۰۴، ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط کلوب قناری گیلان.)
۱۳۹۰/۰۶/۰۲، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #41
RE: سالنها و قفسهای پرورش قناری
دوستان سلام وقت بخير
پيرو صحبت هاي قبلي جهت ايجاد سالن در تحقيقاتم به اين نمونه نرده جلو برخورد كردم كه به نظرم مناسبه جهت ساخت قفس با بدنه چوبي و نرده جلو
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما متاسفانه باز هم در مشهد موجود نيست آيا دوستان در شهر خودشون به همچين چيزي برخورد كردن تا به حال؟
اگر بخوايم با اين روش قفس بسازيم مراحل ساخت به شرح ذيل است :

به نظر من كه قفس مناسبي از آب در مياد
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، attaghi ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #42
سلام
آبخوري ودونخوري اين قفس ها به نظر من خوب نيستن.تجربش را دارم.دانه را به راحتي بيرون مي ريزند وتوي ظرف آبخوريش فضله مي كنن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #43
در مورد جادوني كه خوب حتماً چون تجربه كردين درست اما واسه آبخوري ، آبخوريش مثله بقيه آبخوريا ميمونه فك كنم منم آبخوريام همينطوره اما تا به حال نديدم توش فضله كنن البته بنا به عكس آخري دارم ميگم. مگر اينكه آبخوريش مدل خاصي باشه كه من نديم تا حالا.
حالا شما كه تجربه كردين آيا از اين تيكه فلزي جلو قفس جايي ديدين ؟ واسه خريد
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #44
اگر از آبخوريهاي معمولي استفاده بشه اون مشكل را نداره. ولي چون سر ظرف هاي دونخوري كاملا باز هست دانه ها به مقدار زيادي تلف ميشه. البته من يك قفس را بيشتر امتحان نكردم.از اين توري ها هم تا الان جايي نديدم.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 6
4 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۲۰ ب.ظ)'مجید رحیمی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۴۹ ق.ظ)'محسن قائدی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست دارید این جور فضاها و سالنها و قفسهائی داشته باشید برای پرورش قناری؟دوست دارم نظر بدید

سلام دوست عزیز یکی از آرزوهامه که چندوقته فکرمو درگیر کرده عالیه . . . موفق باشی:basa (159):

سلام.. من تازه با سایت شما آشنا شدم و کلی هم گشتم و خوندم. سایت عالی و کاربران علاقه مند...
من چند ساله که قناری نگه میدارم و از امسال هم میخوام تماما حرفهای این کارو ادامه بدم... میخوام از شما کمک بگیرم در این مورد
من یه زیرزمین دلرم 30 متری با ی پنجره رو به بیرون که فقط واسه هوادهی خوبه تماما سرامیک و بهداشتی.
میخام یه جای توپ بسازم که تک باشه. من تا حالا اینجا قناری نگه نداشتم ولی فک کنم جای خوبی باشه. اگه عکس هم خواستید میزارم براتون تا بهتر کمکم کنید
تا الان تو خونه نگه میداشتم و در عرض 3 سال نزدیک 200 قناری درجه یک تولید دارم... متاسفانه به علت ورود گربه پدر سوخته 80% تلفات مولد دادم و میخام اینجا از نو شروع کنم... میخواستم کمکم کنید که الان کدوم نژاد بورسه و بهتر تا شروع به خرید بکنم.
متاسفانه تبریز علاقه مندان زیادی داره که همه غیر علمی برخورد میکنن(البته نه همه عزیزان) که من میخام پرنده های 20 داشته باشم.
کدوم نژاد و رنگ؟؟؟؟؟؟؟
البته آخرهای پارسال یه زمین گرفتم 200 متری که فقط واسه قناری درستش میکنم ولی یه 2 سالی طول میکشه فعلا هم از همین زیرزمین شروع میکنم.
تا سالن هام اماده بشه و اسباب کشی کنم به اونجا.

۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #46
سلام
با آروزي موفقيت براي شما دوست عزيز. اگر دنبال كار اقتصادي وبا صرفه باشيد بهتره كه روي نژاد هاي خالص خارجي مثل يورك ، جيبر ، جيبوس وملادو سرمايه گذاري كنيد. اگر هم كه فعلا دنبال درآمد آنچنان نيستيد قناري يكسر سفيد وطلايي ، رسمي معمولي سفيد ودرشت يا قناري سوپر رنگ روشن و قناري رسمي كشيده بلند گزينه هاي خوبي هستن. 

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #47
(۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۲:۵۰ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با آروزي موفقيت براي شما دوست عزيز. اگر دنبال كار اقتصادي وبا صرفه باشيد بهتره كه روي نژاد هاي خالص خارجي مثل يورك ، جيبر ، جيبوس وملادو سرمايه گذاري كنيد. اگر هم كه فعلا دنبال درآمد آنچنان نيستيد قناري يكسر سفيد وطلايي ، رسمي معمولي سفيد ودرشت يا قناري سوپر رنگ روشن و قناري رسمي كشيده بلند گزينه هاي خوبي هستن. 

با سلام... ممنون که جوابمو دادین... نه کاملا دنبال قناری با توجیه اقتصادیم... قبلا یکسر سفید و دسمی معمولی داشتم الان میخام که توجیه داشته باشه چون میخام سرمایه گذاری بکنم.
روی یورک و جیبر و ... میخام کار کنم
از قیمتهاش خبر دارین؟؟؟؟؟
تقریبا؟
در مورد محل چی میتونم از کمکتون استفاده کنم؟

(۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۲:۴۰ ب.ظ)'nima_di' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۳۰، ۱۱:۲۰ ب.ظ)'مجید رحیمی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۱۴، ۰۲:۴۹ ق.ظ)'محسن قائدی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست دارید این جور فضاها و سالنها و قفسهائی داشته باشید برای پرورش قناری؟دوست دارم نظر بدید

سلام دوست عزیز یکی از آرزوهامه که چندوقته فکرمو درگیر کرده عالیه . . . موفق باشی:basa (159):

سلام.. من تازه با سایت شما آشنا شدم و کلی هم گشتم و خوندم. سایت عالی و کاربران علاقه مند...
من چند ساله که قناری نگه میدارم و از امسال هم میخوام تماما حرفهای این کارو ادامه بدم... میخوام از شما کمک بگیرم در این مورد
من یه زیرزمین دلرم 30 متری با ی پنجره رو به بیرون که فقط واسه هوادهی خوبه تماما سرامیک و بهداشتی.
میخام یه جای توپ بسازم که تک باشه. من تا حالا اینجا قناری نگه نداشتم ولی فک کنم جای خوبی باشه. اگه عکس هم خواستید میزارم براتون تا بهتر کمکم کنید
تا الان تو خونه نگه میداشتم و در عرض 3 سال نزدیک 200 قناری درجه یک تولید دارم... متاسفانه به علت ورود گربه پدر سوخته 80% تلفات مولد دادم و میخام اینجا از نو شروع کنم... میخواستم کمکم کنید که الان کدوم نژاد بورسه و بهتر تا شروع به خرید بکنم.
متاسفانه تبریز علاقه مندان زیادی داره که همه غیر علمی برخورد میکنن(البته نه همه عزیزان) که من میخام پرنده های 20 داشته باشم.
کدوم نژاد و رنگ؟؟؟؟؟؟؟
البته آخرهای پارسال یه زمین گرفتم 200 متری که فقط واسه قناری درستش میکنم ولی یه 2 سالی طول میکشه فعلا هم از همین زیرزمین شروع میکنم.
تا سالن هام اماده بشه و اسباب کشی کنم به اونجا.

البته شرمنده زمینم 2000 متری که تا 2 سال طول میکشه کاراش.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط nima_di.)
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #48
سلام دوست عزیز نیما من هم مثل جنابعالی بدنبال پرورش حرفه ای وصنعتی قناری هستم. ولی به نظرم اختصاص 2000 متر زمین برای ساخت سالن پرورش قناری به نظر زیاد میاد اگه 1 الی 1.5متر مربع برای هر جفت قناری در نظر بگیریم و با فرض یک طبقه بودن بنا  . شما 1500 الی 2000  جفت قناری در این فضا میتوانید پرورش بدهید . و اگر در سال از  هر جفت 20 قناری بگیرید سالیانه 30 الی 40000 قناری تولید میکنید که فروش آن واقعا کار بسیار بسیار مشکلیه . قناری مثل مرغ نیست که هرچه تولید بشه خریدار داره. در ضمن سوددهی مرغ با توجه به حاشیه سود پایین تولیدش یه تیراژ بستگی داره اما قناری به ارزش افزوده هر قطعه قناری بستگی داره نه به تیراژ بالای تولید . به عنوان مثال سری به تاپیک قناری رسمی بلند و ارسالهای دوست و استاد ارجمند نوید نگاهی بندازید قناریهای با قیمت 10 ملیون 8 ملیون و.... وجود داره. در تولید قناری علاوه بر بحث تیراژ باید به جنبه تعالی وهنر پرورش قناری بیشتر توجه بشه   به هر حال موفق باشید حسن این سایت در اینکه افرادی چون آقای میرزالو با فوق لیسانس ، آقای کریمی با لیسانس و.... درش حضور دارند .ورود یک فرد با مدرک دکتری مغتنم است.  امیدوارم تجربه پرورش اون 200 عدد قناری رو با ما هم به اشتراک بگذارید.
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamid@line ، هیوا ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #49
(۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۲:۰۱ ب.ظ)'nima_di' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام... ممنون که جوابمو دادین... نه کاملا دنبال قناری با توجیه اقتصادیم... قبلا یکسر سفید و دسمی معمولی داشتم الان میخام که توجیه داشته باشه چون میخام سرمایه گذاری بکنم.
روی یورک و جیبر و ... میخام کار کنم
از قیمتهاش خبر دارین؟؟؟؟؟
تقریبا؟
در مورد محل چی میتونم از کمکتون استفاده کنم؟

سلام مجدد
در مورد قيمت چون 2سال هست ديگه قيمت ها را پيگيري نكردم نميتونم كمكتون كنم ولي همون موقع يورك هر عدد 500تا 700 هزار وجيبر خالص 1/5 تا 2/5 قيمت داشت.البته قيمت توي شهر هاي مختلف متفاوته.
در مورد زمين هم كه گفتيد فكر نكنم به زحمتش بيارزه.2000 متر زمين را اگر بخواي ساختمون بسازس حداقل 60درصدش را بايد بسازي كه از قرار متر 700 هزار يعني 1200متر*700.000=840.000.000 تومان
حالا بايد تجهيزش كني.وسايل گرمايشي ووسايل سرمايشي ونور دهي اين هم يه 200تايي لازم داره.
بعدش بدون قناري هم كه نميشه براي همچين سالني حداقل 300 ميليون تومان هم بايد قناري بخري
شما يك ميليارد را توي هر بانكي بذاري ماهيانه 18.5 ميليون تومان بهت ميدن تازه دردسر هم نداري.
بهتره كه دنبال يه سالن حداكثر 150 متري باشي.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۲۴، ۰۶:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #50
(۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۰:۳۹ ب.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز نیما من هم مثل جنابعالی بدنبال پرورش حرفه ای وصنعتی قناری هستم. ولی به نظرم اختصاص 2000 متر زمین برای ساخت سالن پرورش قناری به نظر زیاد میاد اگه 1 الی 1.5متر مربع برای هر جفت قناری در نظر بگیریم و با فرض یک طبقه بودن بنا  . شما 1500 الی 2000  جفت قناری در این فضا میتوانید پرورش بدهید . و اگر در سال از  هر جفت 20 قناری بگیرید سالیانه 30 الی 40000 قناری تولید میکنید که فروش آن واقعا کار بسیار بسیار مشکلیه . قناری مثل مرغ نیست که هرچه تولید بشه خریدار داره. در ضمن سوددهی مرغ با توجه به حاشیه سود پایین تولیدش یه تیراژ بستگی داره اما قناری به ارزش افزوده هر قطعه قناری بستگی داره نه به تیراژ بالای تولید . به عنوان مثال سری به تاپیک قناری رسمی بلند و ارسالهای دوست و استاد ارجمند نوید نگاهی بندازید قناریهای با قیمت 10 ملیون 8 ملیون و.... وجود داره. در تولید قناری علاوه بر بحث تیراژ باید به جنبه تعالی وهنر پرورش قناری بیشتر توجه بشه   به هر حال موفق باشید حسن این سایت در اینکه افرادی چون آقای میرزالو با فوق لیسانس ، آقای کریمی با لیسانس و.... درش حضور دارند .ورود یک فرد با مدرک دکتری مغتنم است.  امیدوارم تجربه پرورش اون 200 عدد قناری رو با ما هم به اشتراک بگذارید.

سلام. با تشکر از شما دوست عزیز. من به دنبال پرورش حرفهای هستم و درست میفرمایید زمین کاملا بزرگه ولی میخام از این زمین به عنوان باغ پرنده در آینده استفاده کنم که هر کسی تونست بخره و هر کسی که نتونست بیاد و با یه پول مختصر نگاه بکنه چون بچگی همه ما بدونه این جور جاها بوده و به زور خودمون وارد اینکارا شدیم و تادان سختی هم دادیم از بابت مالی. میخام برای اینکار تو نسلهای آینده شوق ایجاد کنم. که اون هم با کمک شما دوستان امکانپذیره.
تا شاید با این فرهنگ سازی ها در اینده نه چندان دور بشیم مثل اسپانیا که سالنهای 5000 قطعهای پرورشی دارند و همه به بازار صادرات میره.
فعلا با یه محل 30 متری شروع میکنم و رو اون زمین تازه دارم شروع به کار میکنم.
متاسفانه به علت سهل انگاری یک نفر تمام مولد هام به لطف گربه بدرود حق گفتند
الان دنبال مولد میگردم تا شروع کنم.
نمیدونم با چی شروع کنم ؟ جیبر یا شایر یا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون تو بازار فروش اینا اصلا وارد نیستم.
در مورد تولیدهای قبلی هم هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمت شما و این سایت هستم.

۱۳۹۳/۰۱/۲۷، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مهدي عرفان ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان