زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۰۳:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سبک شناسایی آواز فنچ

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
سبک شناسایی آواز فنچ
تا بحال فنچ های زیادی داشتم با تجربه ای که توی مدت پرورش فنچ ها برام بدست اومد و برام جالب اومد اینه که ظاهرا آواز فنچ ها در عین ساده بودن ، گونه های زیادی داره
** تجربیات خودتون رو همراه با ضبط صدای آواز عنوان کنید **
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط hosseinm68.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #2
RE: سبک شناسایی آواز فنچ
ببخشید که من نظر میدم
به نظر من فنچ آواز خاص و جالبی نداره و فقط صداهایی تولید میکنه که اصلا جای کار و بهتر شدن و آموزش دادن یک آواز خوب را نداره فقط جیک های بلند و ممتد و چند صدای دیگه داره
موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shirazcanary
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #3
آقای تقوی عزیز سلام ;
من هم با نظر شما 100 درصد که هیچ 1000% موافقم ولی حرف من چیز دیگه ایی
من به کارهای تحقیقاتی علاقه زیادی دارم و اصولا دوست دارم در خیلی از مسائلی که پیش روم هست عمیق شم
خیلی دقت کردم توی تولید همون صداهای ممتدی که شما گفتید و از طرف فنچ ها هم تولید میشه
دیدم هر فنچ نر متناسب با قدرت تولید صوتی که داره یکسری صوت ممتد تولید میکنه
جالب اینجاست که فنچ های نر به عقیده من در تولید صوت به دودسته تقسیم میشن
(کند تولید و تند تولید ) اصطلاح عجیب و غریبی که من روی این موضوع گذاشتم تعجب نکنید
برخی فنچ های نر در تولید صوت ممتد که گاه گاه هم برای ما شنیدنش جالب نیست خیلی تقلا می کنن
ولی در مقابل برخی دیگر هم خیلی آرام اقدام به تولید صوت می کنن

شاید حرفهای من کمی مضحک به نظر بیاد ولی خیلی اوقات تامل زیادی و عمیق شدن در خیلی مسائل پیرامون شاید هم مضحک نباشه بزرگترین اکتشافات بشری در اثر تعمق در مسائل بوده این که حال بفهمیم یا نفهمیم که فنچ ها آواز دارند یا ندارند چه فرقی به حال ما میکنه شاید خیلی هم مهم نباشه ولی شاید همین نظریه های به ظاهر مضحک ایجاد جرقه ای در اذهان عمومی بکنه و باعث شه شاخه ای جدید در علوم مربوط به حیوانات ایجادشه و دانشجویان رشته های مربوطه از طریق دسترسی به همین منابع موجود بر روی اینترنت کسب دانش کنند و از تجربه ها و ایده های ناچیز من نوعی استفاده کنن
تا آینده ای نه چندان دور جزوه ای رو توی وبلاگ جامعی که راجع به فنچهای زبراست منتشر می کنم که موید همین مسائله البته میدونم متاسفانه جامعه ما به این تیپ فکرها اهمیتی قائل نمیشه و شاید همین دلیل پیشرفت نکردنمون باشه ، چون برای فکر آدما و ایده های حتی پیش و پا افتاده اونها هیچ اهمیتی قائل نمیشیم

آقای تقوی عزیز ;
مطلبی که فرمودید کاملا صحیح هست ولی به این باید توجه داشت که معمولا توی خیلی از فروم ها
وقتی مطلبی عنوان میشه مستنداتی هم داخل همون پستی که مطلب بیان شده قرار میدن مثل لینک به صفحه ای یا فایل pdf یا ...که متاسفانه ظاهرا این قبیل مسائل در این فروم رعایت نمیشه
به ظاهر شما دوست عزیز دنبال بهبود وضعیت و پیشرفت این فروم هستید
بپیشنهاداتی دارم که از این طریق بیان می کنم
1-مطالب توی دسته های فوق العاده کلی دسته بندی شدن ، خیلی جای مانور وجود نداره
2- چه اشکالی داره اعضا تمام ریز تجربیات خودشون رو روی فروم قرار بدن تا هر شخصی که در هر موضوعی به مشکل برخورد با رجوع به این فروم به جواب سوالش برسه
3- یه کار ابتکاری (خلاقانه) میتونیم انجام بدیم :
می تونیم یه موضوع تحقیقاتی رو اعلام کنیم و براش مدت تعیین کنیم ، اعضا هم توی مدت تعیین شده برن دنبالش و نتایج رو اعلام کنن ، این طور قول میدم ظرف مدت شش ماه جزء یکی از معروف ترین فروم ها بشیم
4- میشه از دامپزشکان توی این زمینه کمک گرفت
5 و یسری ایده های ناب دیگه که همه اجرایی هستن عدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۶:۵۸ ب.ظ، توسط hosseinm68.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #4
سلام
دوست عزیز اگر دامنهء تلاش و تحقیقتون رو در راستای سبک شناسی آواز پرندگانی چون قنـــــــاری و ســـــــهره قرار بدید, خیلی بهتره....
همونطور که می دونید دنیای آواز سهره و قناری خیلی خیلی وسیع تر از آواز فنچ هستش...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، ehsantaghavi2007 ، hosseinm68
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #5
با تشکر از نوید عزیز
در تکمیل فرمایش آقا نوید باید بگم جای پیشنهاد های شما اصلا این مکان نیست و ربطی به انجمن فنچ نداره که اینجا بیان کردید
گویا آتش شما بسیار تند هست در جواب صحبت های شما باید بگم اعضای این انجمن از بیان تجربیات خود اصلا دریغ نمیکنن و بیشتر از تجربیات خودشون میگن که لینک یا منبع نداره و بنده و دوستان به ظاهر دنبال بهبود نیستیم بلکه همه خانواده این انجمن و بنده به عنوان بی تجربه و کمترین فرد در حال تلاش برای این انجمن هستیم
ارسال موضوع برای همینه که هرکس جواب سوالش را پیدا نمیکنه با طرح موضوع به وسیله دوستان به جوابش برسه
نیازی به این کار نیست که تحقیقی بیان بشه حرف شما بیشتر برای دانشگاه و دبیرستان میخوره و بسیاری از اساتید بزرگ این انجمن مشغله زیادی دارن و فقط به دلیل صمیمی بودن انجمن هنوز به انجمن سر میزنند و تجربیات و موضوعات جدید را بیان میکنند و همین الانم این انجمن بهترین انجمن پرندگان به خصوص سهره و قناری هست
اینجا کسی دنبال موضوعات تئوری نیست همه دنبال موضوعاتی هستن که عملا جواب گرفته و اینجا مجمع پرندگان بیمار نیست که از دامپزشکان کمک گرفت(تخصص دامپزشک اکثرا در بیماری پرندگان هست)
امیدوارم این حرفای منو ظاهر سازی و کوتاه فکری ندونید
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #6
نه آقای عزیز منظورم رو بعد تعبیر کردید
حتی اگه تعبیر شمادرست باشه بازهم محیط آکادمیک در نهایت تاثیر پذیر از محیط غیر تئوریک و غیر دانشگاهیه
بابا ما هم هیچ چیزی نیستیم و اصلا دوست نداریم کلاس بذاریم به هیچ وجه
یه چیزی به ذهنمون رسید گفتم بیان کنم ، بی خیال .....

مهم اینه که با شما معاشرت کردیم آقای تقوی گل
ممنون استاد
۱۳۹۱/۱۱/۲۷، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsantaghavi2007 ، محمدمهدی ، ha_med
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #7
سلام
تعداد زيادي از پرندگان هستند كه آوا ها وآواز هاي مخصوص به خودشان را دارند كه از لحاظ علمي ،هم بررسي شده وهم اينكه جاي بررسي بيشتر دارد.اين جمع صميمي كه ما اكنون افتخار عضويت در آن را داريم براي بيان تجربيات خودمان و آشنا شدن با تجربيات سايرين مي باشد.هيچ اشكالي ندارد دوستاني كه مي خواهند تجربيات جديدي به دست بياورند از ديگران بخواهند تجربياتشان را در اختيارش قرار دهند. نمونه هافراوان هست مثلا خودم ديروز بعداز 25 سال تازه متوجه شدم كه پرستوها هم آواز مي خوانند وصدايي شبيه گل به سر دارند و... .از ساير دوستان وبزرگواران خواهشمندم يك رويه خاص را به ديگران ديكته نفرمايند همه عزيزان صاحب سبك وعقل مي باشند البته راهنمايي ومشاوره دادن جاي تقدير وتشكر دارد.
سربلند باشيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsantaghavi2007
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #8
هر پرنده آواز و صدای مخصوص خودشو داره و تحقیقات زیادی در این مورد شده . و بیشتر آوازها هم یا بیشتر برا ارتباطن . یا جفت گیری . یا ورود بیگانه به قلمرو و....... و هر یک منظور و درخواستی رو در بر میگیره و در کل حیواناتم مثل انسانها حرف میزنند . نه اینکه متعلق به چند گونه خاص هست .
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۶:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #9
آواز خواني در پرنگان
باسمه تعالي

برخی از پرندگان نغمه خوان میتوانند با سرعتی که قبلا غیر ممکن تصور میشد یعنی یک صدم یک چشم به هم زدن انسان،ماهیچه ی صوتی خود را منقبض و آزاد کنند.
تحقیقات جدید نشان میدهد دو نوع پرنده ی نغمه خوان،لحن خود را با ماهیچه هایی اَبَر سریع به وجود می آورند که این کار مشابه ی شیوه ای است که مارهای زنگی ، برخی از گونه های ماهی و کبوتر طوقی به کار میبرند.
سار اروپایی که در سراسر اروپا و آسیا و شمال آمریکا یافت میشوند و فنچ گورخری که در استرالیا و اندونزی زندگی میکنند،با سریع ترین انقباض ماهیچه های هنجره که تا کنون تشریح شده است،آوازشان را کنترل میکنند.
هر چند آن ها فقط دو نوع پرنده ی نغمه خوان را آزمایش کرده اند اما به احتمال زیاد همه ی پرندگان آواز خوان این ماهیچه را دارند.
منبع تاپ بلاگر
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۲۹، ۰۹:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hosseinm68
*
کاربر انجمن

کارشناسی