زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سبک مورد علاقه الجزایری ها

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
سبک مورد علاقه الجزایری ها
دانلود آواز سهره مورد علاقه الجزایری ها
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۹:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #2
RE: سبک مورد علاقه الجزایری ها
محمد آقا داداش من نمی تونم استفاده کنم .آدرسی رو که دادید .میزنه این سایت فیلتر میباشد شما خودتون امتحان کردین .میخوام بدونم مشکل از سایت هست یا پزشین گیگ چون من هم یه ارسال داشتم به مشکل خورده .ممنون توضیح بدبد
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #3
سلام

فکر می کنم مشکل از پرشین گیگ باشه. ممنون
۱۳۹۱/۰۶/۲۸، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #4
سلام محمد آقا دستتون درد نکنه بابت رحمتی که کشیدید در مورد آوازی که گذاشتید به نظر من نه این آواز همه آواز های عرب پسند همه تو یه سبک هستند مثل آواز قناری . وسبکشون تقریبا مثل خرم آباد خودمون هست حالا یکی صلیقه داره کمی تغییرش میده ویه نوع اواز دیگه درست میکنه .قشنگه تو نوع خودش ولی من آواز های خودمون رو بیشتر دوست دارم . خیلی چاکریم
۱۳۹۱/۰۷/۰۸، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #5
دوست عزیزم دهن باز

سلام

بیشتر دهن ها و سبک های آوازی که ما متعلق به خودمون می دونیم نشات گرفته از طبیعت و آواز پرنده های آواز خوان دیگر مثل چکاوک و انواع بلبل است. علاقه مندان آلمانی از اولین کسانی بودند که به تربیت سهره با سازهای مختلف پرداختند و آوازهای بی نظیری از سهره گرفتند. فرانسوی ها و اسپانیایی ها هم در پرورش سهره آوازخوان پیشتاز هستند. متاسفانه متاسفانه ما در کشور خودمون فقط به حداقل ها اکتفا می کنیم . ممنون از شما من هم مثل شما نسبت به اواز سهره خیلی حساسم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۰۹:۳۰ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۹، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #6
با سلام محمد جون تو زمانهای قدیم تو ایران بلبل باز بودن وبعلت نگهداری سخت (من تا پارسال خودم هم داشتم دوتا )حال به چه دلیلی از سهره خوششون آومده یواش یواش بلبل جاشو به سهره داده که خدایش من پرنده تو عمرم بهتر از سهره نداشتم و. آوازهای لری خودمون هم از اصالت بالای برخوردار هست حتی پارسال دو تا آلمانی برای خرید دهن سهره پیش یکی از دوستان بزرگ ما اومدن وپرنده خریدن. شاید من منکر این نمیشم که ما اول شروع کردیم ولی تو دنیا آواز سهره ایران مهد سهره های دنیاست از نظر من تو این چند سال تو تما مه سایت های ترکی عربی اروپایی وغیره گشتم ولی مثل دهن های لری وتهران خودمون ندیدم از نظر ردیف واجراو به نظر من سهره هامون هم بهترن ولی حیف .حیف که کسی بفکر نیست .حیون های بی چاره رو از طبیعت دور میکنن به امید یاد دادن آواز ولی سر از نا کجا آباد در میاره خدا میدونه من تویه مقاله المانی خوندم که اینها از جوجگی سهره رو میارن آواز با ردیف وبدون غلط یادشون میدن تو یه محیط تقریبا طبیعی وبعد ولشون میکنن تا تو طبیعت یه نسل جدید با آواز بهتر داشته باشن تو ایرا ن کی همچین کاری کرده وبه فکرش رسیده به هر حال ممنون از شما خوبه سر این چیز ها با هم بحس وگفت گو کنیم به امید اون روز .چاکریم
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: legend ، محمدگلشن
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #7
من کاملا با شما موافقم ... متاسفانه چون در سرزمین ما هیچ حمایتی از طرف دولت جهت پرورش پرنده های قفسی نمیشه و در دانشگاه ها به رشته های تخصصی در این رابطه اهمیتی داده نمیشه پرنده بازی جنبه کاملا شخصی پیدا کرده و در این میون یک عده سودجو هم فقط به منافع خودشون فکر می کنن و حاضرن برای پول هر بلایی سر پرنده بیاد.

به بحث قبل که برگردم منظورم گذشته از تعصبی که خودم هم به سهره های سرزمینمون دارم این بود که ما به ندرت به دنبال پرورش سهره از نظر علمی هستیم چه از نظر آواز چه از نظر رنگ . در حالیکه اروپایی ها واقعا پیشتاز هستن و نتایج خارق العاده ای کسب کردن. داداش یه خیابون مولوی تو تهران داشتیم که پرنده بازها اون جا جمع می شدن . هر وقت می رفتیم نیرو انتظامی با باتوم و چماق دنبالمون می کرد حالا هم بردن یه جایی خارج از شهر مثلا ساماندهی کردن . اینجا هر چقدر هم که زحمت بکشی اخرش یه قفس تو دستت ببینن می گن طرف بیکاره حیوون بازه ...چی بگم دهن باز
۱۳۹۱/۰۷/۱۱، ۰۹:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، hamed.k

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان