زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۹:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سرما خوردگي قناري و روش درمان

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #1
سرماخوردگی قناری و درمان آن
با سلام به دوستان عزیز . اگه قناری سرماخورده باشه و پف کنه کنج قفس برای درمانش چه کاری باید انجام داد؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۳۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۰، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Shiraz ، ali bitarafan
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #41
RE: سرما خوردگي قناري و روش درمان
(۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۰۷:۴۲ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
قناری نر من از دو ماه پیش که خریدمش یه مشکلی داشت و اون اینکه یک دفعه پشت سر هم یه صدای خس خس عطسه مانند می کرد (هم روز و هم شب) ولی چون علائم مشخصه بیماری از جمله پف کردن نداشت اعطنایی نکردم؛ ضمن اینکه این حالتش واگیر دار هم نبود یعنی ماده به هیچ وجه دچار همچین عطسه هایی نشد؛ تا اینکه امروز صبح اول وقت برای اولین بار دیدم که با دهن داره نفس میکشه. یعنی نوکش رو بدون وقفه باز و بسته می کنه؛ تا قبل از این ندیده بودم این کارو بکنه.
با این حال اشتها و تحرکش معمولیه، به صدای ماده جواب میده، حتی گاهی یه نیمچه دهنی هم میخونه. آبتنی هم تا حالا هر بار براش ظرف گذاشتم انجام داده.
ضمن اینکه تا حالا دو بار مشاهده کردم پرهای دور چشمش ریخته ولی دوباره در اومده.
خلاصه این تنفس از راه دهان منو نگران کرده. نمیدونم ممکنه از چی باشه. دوستان لطفا راهنمایی کنن.

با سلام.
دوست عزیز مشکل قناری شما به احتمال زیاد ریویست.
علایم عفونت ریه دقیقا همین هاست.ریختن پرهای دور چشم هم از نشانه های وجود نوعی عفونت در بدن پرندتون هست.
شما درمان رو با تتراسایکلین ها شروع کن و مراقب نظافت محیط زندگیش باش.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #42
(۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۱۰:۲۴ ق.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۰۷:۴۲ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
قناری نر من از دو ماه پیش که خریدمش یه مشکلی داشت و اون اینکه یک دفعه پشت سر هم یه صدای خس خس عطسه مانند می کرد (هم روز و هم شب) ولی چون علائم مشخصه بیماری از جمله پف کردن نداشت اعطنایی نکردم؛ ضمن اینکه این حالتش واگیر دار هم نبود یعنی ماده به هیچ وجه دچار همچین عطسه هایی نشد؛ تا اینکه امروز صبح اول وقت برای اولین بار دیدم که با دهن داره نفس میکشه. یعنی نوکش رو بدون وقفه باز و بسته می کنه؛ تا قبل از این ندیده بودم این کارو بکنه.
با این حال اشتها و تحرکش معمولیه، به صدای ماده جواب میده، حتی گاهی یه نیمچه دهنی هم میخونه. آبتنی هم تا حالا هر بار براش ظرف گذاشتم انجام داده.
ضمن اینکه تا حالا دو بار مشاهده کردم پرهای دور چشمش ریخته ولی دوباره در اومده.
خلاصه این تنفس از راه دهان منو نگران کرده. نمیدونم ممکنه از چی باشه. دوستان لطفا راهنمایی کنن.

با سلام.
دوست عزیز مشکل قناری شما به احتمال زیاد ریویست.
علایم عفونت ریه دقیقا همین هاست.ریختن پرهای دور چشم هم از نشانه های وجود نوعی عفونت در بدن پرندتون هست.
شما درمان رو با تتراسایکلین ها شروع کن و مراقب نظافت محیط زندگیش باش.

ممنون از پاسخ شما.
طبق فرمایشات یکی از دوستان تو همین تاپیک، امروز کمی کاهو بهش دادم و بعد از اینکه کاهو رو خورد نفس کشیدنش از راه دهان خیلی بهتر شد. نمی گم کامل رفع شد ولی دیگه تند تند نبود و کمتر دهانش رو باز می کرد. نمی دونم واقعا گرمی می تونه همجچین کاری با پرنده بکنه یا نه.
اما برای درمان قطعی عفونت می خواستم بدونم بدونم غیر از درمان دارویی واقعا راهکار دیگه ای وجود نداره؟ من دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو مطالعه کردم ولی حقیقتش گیج شدم. اگه تاپیک دیگه ای در مورد نحوه مصرف تتراسایکلین ها هست لطفا معرفی کنید.
با سپاس مجدد.
۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #43
فرمایش اون دوستی هم که گفتن ممکنه از گرمی باشه متیین هست .
اما گرمی اولین تاثیرات خودش رو روی پوست و چشم و مخصوصا زیر کتف و پاها میزاره و فکر نمیکنم مستقیما روی تنفس تاثیر بذاره .
اما میتونیم یه عامل دیگه رو هم بررسی کنیم .شما جا آبیتون رو چک کنید و از دسترسی راحت پرنده به آب اطمینان حاصل کنید.
(برای این کار میتونید به صورت موقت جا آبیتون رو عوض کنید و هر روز آب داخلش رو با آب تازه تعویض کنید.)
ضمنا فضله حیونتون رو چک کنید و از طبیعی بودنش اطمینان حاصل کنید.
(تایپک مربوط به فضله ها رو بررسی کنید.)
راستی دان هم تاثیر بسزایی در سلامت پرنده داره .کثیف و آلوده بودن اون هم میتونه عامل این مسئله باشه.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۰۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
سلام
شما تا چند روز بهش خنكي بده.آب تني تعطيل.جلوي باد نباشه.مولتي ويتامين هم بده.اگر خوب نشد وعطسه وخس خس داشت تا 5روز اوكسي وت بده .انشالله خوب ميشه.قناري منم صداش گرفته بود وشب كه روش پارچه مي انداختم وبه صداش گوش مي كردم صداي خس خس ميداد وعطسه مي كرد وبا دهان باز هم نفس مي كشيد.تا 5روز اكسي وت دادم ودو روز هم مولتي ويتامين.خدا را شكر خوب شده والان داره مست خواني مي كنه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۱، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، hidrane ، mohsenz2006 ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #45
سلام
قناري بالايي كه گفتم اوكسي وت دادم خوب شده الان دوباره همون بيماريش برگشته.من كه واقعا نميدونم براش چكار كنم.دوباره عطسه مي كنه وصداش گرفته.فضلش عاديه وغذاش هم خوبه.تحركش هم زياده.لطفا دوستاني كه اطلاع دارن راهنمايي كنن. گفتم اول با دوستان مشورت كنم ببينم چي پيشنهاد ميدن.استفاده از سيپرو فلوكساسين يا اريترو مايسين و... به نظر شما بهتر از تي ان تي واوكسي وت نيست ؟

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #46
سلام.
قناری من بطور معجزه آسایی خوب شده یعنی دیگه عطسه نمی کنه. از اون روز هم آبتنی بهش ندادم تا امروز. دارو هم بهش ندادم چون جایی سراغ نداشتم بتونم گیر بیارم. البته شاید دوباره به عطسه کردن بیفته ولی من بعید میدونم بیماری باشه چون بیماری معمولا با پف کردن و کز کردن همراهه. مخصوصا اینکه فضله اش هم طبیعیه و غذا هم میخوره.
ولی برام جالبه از دو ماه پیش عطسه میکرد تا اون روز که به نفس کشیدن با دهان افتاد بعد که بهش کاهو دادم بهتر شد و از دیشب تا الآن که اصلا عطسه ای نشنیدم. شاید به خاطر هوا هم باشه چون هر چی پیش میریم هوا داره  رو به خنکی میره.
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۱۰:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #47
(۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۷:۵۳ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قناري بالايي كه گفتم اوكسي وت دادم خوب شده الان دوباره همون بيماريش برگشته.من كه واقعا نميدونم براش چكار كنم.دوباره عطسه مي كنه وصداش گرفته.فضلش عاديه وغذاش هم خوبه.تحركش هم زياده.لطفا دوستاني كه اطلاع دارن راهنمايي كنن. گفتم اول با دوستان مشورت كنم ببينم چي پيشنهاد ميدن.استفاده از سيپرو فلوكساسين يا اريترو مايسين و... به نظر شما بهتر از تي ان تي واوكسي وت نيست ؟

به نظر من از نشانه های بارز سلامتی چه در انسان ها و چه در حیوانات اول از همه غذا خوردن هست، بعدش تحرک مناسب و بعدش فضله ی طبیعی. بنابراین وقتی می بینین پرندتون سالم هست دیگه نیازی به مصرف دارو نیست. مخصوصا برای مواردی که واگیردار نیست و سلامتی بقیه پرنده ها به خطر نمیفته.
اینم نمیدونم که آیا در حیوانات هم آلرژی وجود داره یا نه؟ شاید این پرنده به چیزی آلرژی پیدا کرده؟! شاید بهتره جاش عوض بشه.
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #48
سلام
جاش را عوض كردم.خوب شده ومحكم آواز مي خوند ولي متوجه شدم صداش دوباره گرفته وعطسه مي كنه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
25 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #49
من برا قناری هام چند قطره اب لیمو تازه میریزم تو ابخوریشون عالیه
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #50
(۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۶:۵۴ ب.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من برا قناری هام چند قطره اب لیمو تازه میریزم تو ابخوریشون عالیه

سلام.
منم حدود ده قطره لیمو ترش تازه تو آبخوری قناری ها میریزم. البته گفته میشه مصرف زیاد آب لیمو ممکنه باعث عدم جذب ویتامین آ بشه. رو خودم که جواب داده و با مصرف آبلیمو تقریبا پاییز و زمستون رو بدون سرماخوردگی میگذرونم. امیدوارم برای قناری هام هم همینطور بشه
۱۳۹۳/۰۶/۱۵، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان