زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۱۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره ام گنگ شده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
سهره ام گنگ شده
سلام خوبید؟
بچه سهره من مست مست بود که پیش ماده قناری 4 تا تخم هم گذاشتن ولی من سهره رو جدا نکردم که سهره تخم ها رو خورد ولی چون تو تابستون بود دیگه از ماده کشیدمش و دیدم دیگه کم می خونه منم یه میخش کردم و بعد بردمش تو یه اتاق گرم با 4 تا سهره دیگه با هم لَکِشون دادم که دوتاش دورگ و کرمانی بودن و دو تای دیگه هم سر سیاه حالا که لک صاف کردن این دوتا سر سیاهه اول که خیلی وحش شدن که اوایل جرعت نمی کردم بهشون نزدیک بشم الان یکم بهتر شده و اون یکی که پیش ماده بود جداش کردم الان 3 هفته هست اصلا نمی خونه اعصابم خرد شده بقیه سهره ها نیم دهن می زنن ها ولی این نمی دونم چِش شده - قیژه می کشه ها ولی اصلا نمی خونه!!!

نمی دونید چِش شده؟:basa (58):
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره ام گنگ شده
دوست عزیز بعد از لک احتمال چربی گرفتن زیاده چربی رو چک کن اگه نداشت پس هنوز لکش تموم نشده چون لک یک سهره به سهره دیگه متفاوته موفق باشید
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #3
قبلا هم چند بار لَکِش داده بودهام اما اینجوری نشده بود - قبلا یه هفته بعد از اینکه از تو لک در می امد فورا مست میشد - این سهره بهترین سهره ای هست که تا به حال داشته ام - 4 گل هم هست اما این دفعه اینجوری شده
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #4
با سلام خدمت دوست من عزیز کمی توضیح در مورد سهرتون بدید در باره تغذیه ومکان نگهداری ترسیده یا نه شپشک داشته هوا بهش میدید آبتنی آفتاب و دیگر .... تا بشه دربارش نظر داد شما بیشتر درباره پرنده های دیگتون گفتید.
۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۱۰:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۱۰:۲۱ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوست من عزیز کمی توضیح در مورد سهرتون بدید در باره تغذیه ومکان نگهداری ترسیده یا نه شپشک داشته هوا بهش میدید آبتنی آفتاب و دیگر .... تا بشه دربارش نظر داد شما بیشتر درباره پرنده های دیگتون گفتید.

سلام دوست من

قبل از اینکه لکش بدم فقط شاه دونه و مست مست بود و حتی پیش ماده قناری بود بعد که دیدم خوندنش داره کم می شه و چون تو تابستون بود بردمش تو یه اتاق گرم و مخلوط قناری بهش دادم و یه کارتونی هم باز کردم پیچیدم دورش
تا کامل لک خورد و صاف کرد حالا که صاف کرده اوایل که خیلی وحشی شده بود و خیلی ترسو ومثل جوجه سهره خودشو میزدن که الان خوب شده
اما الان یک ماه هست که اصلا نمی خونه همش کِز میکنه و پف می کنه

تو دوران که لک بود داشت صاف می کرد چندین بار آب بازیش دادم
الان بیشتر کف قفس نشته و پف کرده مثل عکس زیر

در ضمن الان هم فقط شاه دونه بهش میدهم
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
16 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #6
salam dustan man ye sere daram ke taghriban dare mast mishe o nokesh ye zare siahii bishtar nadare..alan tu in faslam ke dare ru be sarma mire shuru karde be rikhtane paro fek konam dare mire tu lak:( be nazaretun chikaresh konam ke nare tu lak? ya chi behesh bedam gheir az hsadune ke zood parash por beshe?
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #7
دوست عزیز فدورا.ضمن سلام و خوشامد گویی به شما اول از شما خواهش داریم ارسالهاتون رو با زبان پارسی بنویسید.دوم هرگاه سوالی داشتین اول تو انجمن سرچ کنید اگه به جوابتون نرسیدین اون وقت تو بخش مناسب خودش مطرح کنید.با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۴:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #8
باسام محسن جان بنظر من اولین دلیل برای گنگ شدنش همون کارتونیه که گذاشتی روش چون کارتون از مواد بازیافت شده درست میشه وضد عفونی نمیشن علت کف نشستنش تو زمان زیر کارتون بودن یه روزنه یا تهویه هوا بوده حیونه زبون بسته بخاطر تنفس میومده اونجا وهمون با عث این شده که توسرش بمونه هوای زیر کارتون مسموم هست شاید 10 بار انجام داده باشی وطوری نشه ولی همیشه گفتن کار یه بار میشه اول نگاه بنداز ببین چربی نداره (البته یه کم طبیعیه چون شاهدانه میخوره) اگه نداشت بزنش همون جایی که توعکس گذاشتی آیتنی بهش بده هفته ای یکبار زیاد نه یه دارو ضد آلرژی براش بگیر وطبق دستور بهش بده گشت فراموشت نشه ودیگه زیره کارتون نکن هیچ پرنده ای رو من سهره های خورم رو که زیره روکش هستند برای هر قفس دو سری روکش ولی یک رنگ دارم ومرتب تعویض میکنم چون هوای اون زیر چون مدفوع وادرار ش بو میگیره وهمین بو باعث این چنین مثله هایی میشه پرنده ریه اش حساس میشه موفق باشی ((راستی فعلا یه مدت کوتاه سبزی بهش نده ومولتی ویتامین بده یه موقع حساس تر نش بعد از استفاده داروی حساسیت قطره کانتو بهش بده تا به خوندن بی افته))
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۰:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۰:۳۹ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسام محسن جان بنظر من اولین دلیل برای گنگ شدنش همون کارتونیه که گذاشتی روش چون کارتون از مواد بازیافت شده درست میشه وضد عفونی نمیشن علت کف نشستنش تو زمان زیر کارتون بودن یه روزنه یا تهویه هوا بوده حیونه زبون بسته بخاطر تنفس میومده اونجا وهمون با عث این شده که توسرش بمونه هوای زیر کارتون مسموم هست شاید 10 بار انجام داده باشی وطوری نشه ولی همیشه گفتن کار یه بار میشه اول نگاه بنداز ببین چربی نداره (البته یه کم طبیعیه چون شاهدانه میخوره) اگه نداشت بزنش همون جایی که توعکس گذاشتی آیتنی بهش بده هفته ای یکبار زیاد نه یه دارو ضد آلرژی براش بگیر وطبق دستور بهش بده گشت فراموشت نشه ودیگه زیره کارتون نکن هیچ پرنده ای رو من سهره های خورم رو که زیره روکش هستند برای هر قفس دو سری روکش ولی یک رنگ دارم ومرتب تعویض میکنم چون هوای اون زیر چون مدفوع وادرار ش بو میگیره وهمین بو باعث این چنین مثله هایی میشه پرنده ریه اش حساس میشه موفق باشی ((راستی فعلا یه مدت کوتاه سبزی بهش نده ومولتی ویتامین بده یه موقع حساس تر نش بعد از استفاده داروی حساسیت قطره کانتو بهش بده تا به خوندن بی افته))

سلام کاکو - ممنون از راهنماییتون - فقط میشه اسم یه دارو ضد حساسیت هم بهم بگی تا برم بگیرم بهش بدم

باز هم ممنون :basa (159):
۱۳۹۱/۰۸/۱۱، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #10
درود.
پیروی راهنمایی های دوستمون، جناب دهن باز:
اگه سهره لکش کامل شده به نظر من بهتره که کفی قفس رو بزاری و روش رو یه پارچه روشن و نازک بکشی، بعد ببریش بیرون و بچرخونیش. نیم ساعت بعد بیارش همونجایی که همیشه قفس رو هست، ولی بزار روی یه میخ دیگه و پارچه و کفی قفس رو وردار.
هفته ای یکبار اینکار رو بکن. زود برمیگرده به همون حالتی که قبلآ بود و دوسش داشتی.
شادزی//
آبتین/
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، عمادذر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان