زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۸:۵۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره ام گنگ شده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
سهره ام گنگ شده
سلام خوبید؟
بچه سهره من مست مست بود که پیش ماده قناری 4 تا تخم هم گذاشتن ولی من سهره رو جدا نکردم که سهره تخم ها رو خورد ولی چون تو تابستون بود دیگه از ماده کشیدمش و دیدم دیگه کم می خونه منم یه میخش کردم و بعد بردمش تو یه اتاق گرم با 4 تا سهره دیگه با هم لَکِشون دادم که دوتاش دورگ و کرمانی بودن و دو تای دیگه هم سر سیاه حالا که لک صاف کردن این دوتا سر سیاهه اول که خیلی وحش شدن که اوایل جرعت نمی کردم بهشون نزدیک بشم الان یکم بهتر شده و اون یکی که پیش ماده بود جداش کردم الان 3 هفته هست اصلا نمی خونه اعصابم خرد شده بقیه سهره ها نیم دهن می زنن ها ولی این نمی دونم چِش شده - قیژه می کشه ها ولی اصلا نمی خونه!!!

نمی دونید چِش شده؟:basa (58):
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره ام گنگ شده
با سلام آقا محسن یکی از داروهایی که در مورد با کتریهای این چنینی داروی avistimتو یه جا آبی 2:5 سی سی هر شب آبش با ید تعویض شود وروز بعد دوباره تا 7 روز اگه بتونی بهمراهش از قطره ad3e هم استفاده کنی زود تر جواب میده 2 antiasmaticoمحصول شرکت تابرنیل هست که خیلی بهتره.3پودر B.O.H هست اون هم برای بیماریهای تنفسی هست
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۰۸:۰۸ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام آقا محسن یکی از داروهایی که در مورد با کتریهای این چنینی داروی avistimتو یه جا آبی 2:5 سی سی هر شب آبش با ید تعویض شود وروز بعد دوباره تا 7 روز اگه بتونی بهمراهش از قطره ad3e هم استفاده کنی زود تر جواب میده 2 antiasmaticoمحصول شرکت تابرنیل هست که خیلی بهتره.3پودر B.O.H هست اون هم برای بیماریهای تنفسی هست

درود.
پیرو گفته های دوست عزیز 'dahan baz'
بهتره اینجور داروها رو توی آبخوری رنگی که واسه همین کار درست شده ( تو بازار پیدا میشه ) بریزی، چون نور باعث میشه دارو خاصیتش رو از دست بده.
اگه پیدا نکردی، یه جا آبی معمولی وردار و دورش رو با نوارچسب ( چسبی که برقکارها ازش استفاده میکنن ) بپوشون.
بهترین موقع هم واسه اینکار صبح زوده؛ شب جا آبی رو وردار و صبح زود دارو رو درست کن و بزار واسه پرنده تا شب بخوره.
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، محمد جلالی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۱۲:۴۰ ق.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۸/۰۳، ۱۰:۲۱ ق.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوست من عزیز کمی توضیح در مورد سهرتون بدید در باره تغذیه ومکان نگهداری ترسیده یا نه شپشک داشته هوا بهش میدید آبتنی آفتاب و دیگر .... تا بشه دربارش نظر داد شما بیشتر درباره پرنده های دیگتون گفتید.

سلام دوست من

قبل از اینکه لکش بدم فقط شاه دونه و مست مست بود و حتی پیش ماده قناری بود بعد که دیدم خوندنش داره کم می شه و چون تو تابستون بود بردمش تو یه اتاق گرم و مخلوط قناری بهش دادم و یه کارتونی هم باز کردم پیچیدم دورش
تا کامل لک خورد و صاف کرد حالا که صاف کرده اوایل که خیلی وحشی شده بود و خیلی ترسو ومثل جوجه سهره خودشو میزدن که الان خوب شده
اما الان یک ماه هست که اصلا نمی خونه همش کِز میکنه و پف می کنه

تو دوران که لک بود داشت صاف می کرد چندین بار آب بازیش دادم
الان بیشتر کف قفس نشته و پف کرده مثل عکس زیر

در ضمن الان هم فقط شاه دونه بهش میدهم

دوست گلم سعی کن قفست رو جایی آویزون کن یا بزن که پشتش شیشه یا آینه نباشه و پرنده خودش رو نبینه.چون در این صورت احتمالش زیاده که از خوندنش کم بشه.البته بسته به ذات پرندت ممکنه تاثیری هم نذاره یا تاثیر ناچیز داشته باشه.در هر حال رعایت این نکات ریز ضرری نداره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۴:۲۰ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۴:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
نقل قول: درود.
بهتره اینجور داروها رو توی آبخوری رنگی که واسه همین کار درست شده ( تو بازار پیدا میشه ) بریزی، چون نور باعث میشه دارو خاصیتش رو از دست بده.
اگه پیدا نکردی، یه جا آبی معمولی وردار و دورش رو با نوارچسب ( چسبی که برقکارها ازش استفاده میکنن ) بپوشون.
بهترین موقع هم واسه اینکار صبح زوده؛ شب جا آبی رو وردار و صبح زود دارو رو درست کن و بزار واسه پرنده تا شب بخوره.

سلام دوست من مرسی از راهنماییتون اما من چند وقت پیش چسب برق پیچیدم دور آبخوری بعد که گذاشتم تو قفس میترسیدن نمی رفتن آب بخورن :basa (58):
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۹:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 89
815 سپاس گرفته‌شده در 167 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۹:۱۶ ق.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول: درود.

سلام دوست من مرسی از راهنماییتون اما من چند وقت پیش چسب برق پیچیدم دور آبخوری بعد که گذاشتم تو قفس میترسیدن نمی رفتن آب بخورن :basa (58):

درود.
دوست بزرگوار سهره رو باید انقدر رام کنی تا همه جوره بهت اعتماد داشته باشه.
تنها کسی که به سهره ها دون و آب میده، صاحب پرنده هستش.
دقت کردین وقتی یه سهره ای رو از پرنده فروشی میگیرن خیلی پررو هستش، ولی وقتی میری واسش دون تو انگشتی میزاری با تردید میره سمتش.
پس سهره رو عادت بدین به خودتون.
آبخوری رنگی رو هم باید بزاری تا عادت کنه. بهتره یه آبخوریه رنگی پر بزاری، کنارش یه آبخوری خالی؛ بهش عادت میکنه.
فقط حواست باشه که پرنده از تشنگی تلف نشه.:basa (47):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ، توسط آبتین.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، ali_se65
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #16
با سلام معمولا پرنده ها از رنگهای تیره میترسن غیرزه شون هست چون دشمنانشون معمولا رنگهای تیره دارن من خودم جاآبی تیره دارم بعضی وقتها پیش آوده دمه دست نبوده از چسب پزشکی استفاده کردم از این چسبهای کاغذی که دور باند میپیچند هم پهن داره هم نازک رنگش هم کرم روشن هست از اون استفاده کن نور ازش رد نمیشه موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۸/۲۱، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدطاها اصفیاء ، moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #17
بزارش تو قفس کوچیک وببرش برای گردش بخصوص جاهایی که میدونی سهره هست
۱۳۹۱/۱۱/۲۰، ۰۹:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #18
دوستان بعد از اینکه یه لک دیگه بهش دادم الان خوب شده تخت دهن میزنه اما بلندی صداش مثل پارسال نیست امیدوارم وقتی مست شد خوب بشه
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #19
دوست عزیز اینجور که این عکس نشون میده نوک سهره سفید کرده پس باید رو به مستی باشه و روز به روز بهتر دهن بزنه، اما به نظر میاد شپشک زده که پف میکنه و جنب و جوش نداره، در ضمن شپشک باعث ضعیف شدن پرنده هم میشه، سعی کن ازقطره پشت گردن براش استفاده کنی و آخر شب یک ظرف آب بذار جوش بیاد سهره را از قفس در کن ، دانه خوری را خالی کن بعد قفس را کاملا داخل آب جوش کن و بذار 5 دقیقه داخل آب جوش بمونه ، آخر شب در تاریکی شپشک ازبدن پرنده بیرون میاد برا همین شب قفس را بجوشان، دونش را عوض نکن هفته ای به اندازه نصف انگشتی مخلوط پودر بادام ، پسته، نبات کوبیده و دون آلمانی بهش بده تا زود سهرتون رو بیا . موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #20
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۲۲ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اینجور که این عکس نشون میده نوک سهره سفید کرده پس باید رو به مستی باشه و روز به روز بهتر دهن بزنه، اما به نظر میاد شپشک زده که پف میکنه و جنب و جوش نداره، در ضمن شپشک باعث ضعیف شدن پرنده هم میشه، سعی کن ازقطره پشت گردن براش استفاده کنی و آخر شب یک ظرف آب بذار جوش بیاد سهره را از قفس در کن ، دانه خوری را خالی کن بعد قفس را کاملا داخل آب جوش کن و بذار 5 دقیقه داخل آب جوش بمونه ، آخر شب در تاریکی شپشک ازبدن پرنده بیرون میاد برا همین شب قفس را بجوشان، دونش را عوض نکن هفته ای به اندازه نصف انگشتی مخلوط پودر بادام ، پسته، نبات کوبیده و دون آلمانی بهش بده تا زود سهرتون رو بیا . موفق باشی

سلام مرسی از راهنماییتون
فقط یه سوال برام پیش آمده شماچطوری نوک سهره رو دیدید و متوجه شدید که نوکش سفیده؟
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان