زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۷:۱۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره ام گنگ شده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
سهره ام گنگ شده
سلام خوبید؟
بچه سهره من مست مست بود که پیش ماده قناری 4 تا تخم هم گذاشتن ولی من سهره رو جدا نکردم که سهره تخم ها رو خورد ولی چون تو تابستون بود دیگه از ماده کشیدمش و دیدم دیگه کم می خونه منم یه میخش کردم و بعد بردمش تو یه اتاق گرم با 4 تا سهره دیگه با هم لَکِشون دادم که دوتاش دورگ و کرمانی بودن و دو تای دیگه هم سر سیاه حالا که لک صاف کردن این دوتا سر سیاهه اول که خیلی وحش شدن که اوایل جرعت نمی کردم بهشون نزدیک بشم الان یکم بهتر شده و اون یکی که پیش ماده بود جداش کردم الان 3 هفته هست اصلا نمی خونه اعصابم خرد شده بقیه سهره ها نیم دهن می زنن ها ولی این نمی دونم چِش شده - قیژه می کشه ها ولی اصلا نمی خونه!!!

نمی دونید چِش شده؟:basa (58):
۱۳۹۱/۰۷/۲۴، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #21
RE: سهره ام گنگ شده
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۰۶ ق.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۲۲ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اینجور که این عکس نشون میده نوک سهره سفید کرده پس باید رو به مستی باشه و روز به روز بهتر دهن بزنه، اما به نظر میاد شپشک زده که پف میکنه و جنب و جوش نداره، در ضمن شپشک باعث ضعیف شدن پرنده هم میشه، سعی کن ازقطره پشت گردن براش استفاده کنی و آخر شب یک ظرف آب بذار جوش بیاد سهره را از قفس در کن ، دانه خوری را خالی کن بعد قفس را کاملا داخل آب جوش کن و بذار 5 دقیقه داخل آب جوش بمونه ، آخر شب در تاریکی شپشک ازبدن پرنده بیرون میاد برا همین شب قفس را بجوشان، دونش را عوض نکن هفته ای به اندازه نصف انگشتی مخلوط پودر بادام ، پسته، نبات کوبیده و دون آلمانی بهش بده تا زود سهرتون رو بیا . موفق باشی

سلام مرسی از راهنماییتون
فقط یه سوال برام پیش آمده شماچطوری نوک سهره رو دیدید و متوجه شدید که نوکش سفیده؟

نوک سهره وقتی رو به سفیدی میره از انتهای آن ( بیخ نوک ) شروع و آخرین قسمت که سفید میکنه سر نوک هست ، همانطور که تو عکس از پهلو مشخصه بیخ نوک سفیده ، خیلی از سهره ها هستن که سر نوک آنها علیرغم مست شدن کاملا سفید نمیشه و مقدار کمی سیاهی میمونه .
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #22
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۲۲ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۱۱:۰۶ ق.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۲۲ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اینجور که این عکس نشون میده نوک سهره سفید کرده پس باید رو به مستی باشه و روز به روز بهتر دهن بزنه، اما به نظر میاد شپشک زده که پف میکنه و جنب و جوش نداره، در ضمن شپشک باعث ضعیف شدن پرنده هم میشه، سعی کن ازقطره پشت گردن براش استفاده کنی و آخر شب یک ظرف آب بذار جوش بیاد سهره را از قفس در کن ، دانه خوری را خالی کن بعد قفس را کاملا داخل آب جوش کن و بذار 5 دقیقه داخل آب جوش بمونه ، آخر شب در تاریکی شپشک ازبدن پرنده بیرون میاد برا همین شب قفس را بجوشان، دونش را عوض نکن هفته ای به اندازه نصف انگشتی مخلوط پودر بادام ، پسته، نبات کوبیده و دون آلمانی بهش بده تا زود سهرتون رو بیا . موفق باشی

سلام مرسی از راهنماییتون
فقط یه سوال برام پیش آمده شماچطوری نوک سهره رو دیدید و متوجه شدید که نوکش سفیده؟

نوک سهره وقتی رو به سفیدی میره از انتهای آن ( بیخ نوک ) شروع و آخرین قسمت که سفید میکنه سر نوک هست ، همانطور که تو عکس از پهلو مشخصه بیخ نوک سفیده ، خیلی از سهره ها هستن که سر نوک آنها علیرغم مست شدن کاملا سفید نمیشه و مقدار کمی سیاهی میمونه .

این چیز ها رو که دیگه همه می دونن - :basa (160): من می خوام بدونم چطوری شما تو این عکس تشخیص دادید که نوک سهره سفید شده ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۳:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 20
63 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #23
کار سختی نیست ، کافیه عکس را از طریق فتوشاپ مقداری زوم و رزولوشن اونو بالا ببری ، چون این عکس از دور گرفته شده بود برای تشخیص بهتر این کار رو کردم ، هر چند که تو خود همین عکس هم میشه فهمید .:basa (135):
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۹:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
(۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۰۹:۲۴ ق.ظ)جواد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کار سختی نیست ، کافیه عکس را از طریق فتوشاپ مقداری زوم و رزولوشن اونو بالا ببری ، چون این عکس از دور گرفته شده بود برای تشخیص بهتر این کار رو کردم ، هر چند که تو خود همین عکس هم میشه فهمید .:basa (135):

عزیز من شما زیر نوک رو تو عکس میبینی ولی برای سیاهی نوک باید روی نوک رو نگاه کرد
۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۰:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #25