زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره جنگلی

*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #1
سهره جنگلی
انگليسي : Chaffinch
فرانسوي : Pinson des arbres
لاتين : Fringilla Coelebs

مشخصات :
15 سانتي‌متر ؛ اين پرنده داراي دو خط بالي سفيد و مشخص است و در پرواز شاهپرهاي سفيد كنار دمش نمايان مي شود . پرنده نــر سطح شكمي قهوه‌اي مايل به صورتي ، جبه بلوطي رنگ ، دمگاه تقريبا سبز ، تارك و پس گردن كبود دارد . سطح پشتي پرنده ماده قهوه‌اي مايل به زيتوني كمرنگ است و سطح شكمي آن به همين رنگ ، ولي روشن‌تر مي باشد . پرنده‌اي اجتماعي است و جز در فصل زادوولد اغلب همراه با سهره‌هاي ديگر ديده مي شود . نــر و ماده غالبا در دسته‌هاي جداگانه پرواز مي كنند . پروازش موجي است . دمگاه سبزش بهترين نشانه تشخيص آن از سهره‌ سر سياه است كه دمگاه سفيد دارد .

زيستگاه :
پرچين‌ها ، جنگل‌ها ، زمين‌هاي غيرمحصور ، باغ‌ها و كشتزارها . در ميان بوته‌ها يا روي درخت و اغلب در ارتفاع كم لانه مي سازد .

پراكندگي :
نقشه پراکندگی سهره جنگلی

سهره جنگلی از جمله پرندگانی است که زمستان‌ها خيلي زياد است و نیز به تعداد فراوان در ايران زادوولد مي كند .

بندانگشتی (ها)

۱۳۸۹/۱۱/۰۸، ۰۷:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Aramis ، hesam-63 ، TAKTAZ ، v.r ، adonis3940 ، cruel ، iliya ، هیوا ، arrow
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 194
52 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره جنگلی
دوستانی که تجربه ای در نگهداری این نوع سهره دارن میشه راهنمایی بکنن که سهره جنگلی ای که تازه گرفته شده ایا امکان خوندنش در زمستان در محیط خانه هست یا نه؟
۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۱۰:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #12
سلام دوست من
سهره جنگلی که به نامهای خمسه . کیاو . خوبیسه شناخته میشه معمولا فقط در فصل بهار اواز خوانی میکند . بسیار سخت رام میشه .
به نظر من صدای زیبایی دارد . 
البته کسانی که سهره دارن صدای سهره رو زیبا میدونن و کسایی که بلبل هزار دستان دارن هیچ اوازی رو قابل مقایسه با صدای بلبل هزاردستان نمیدونن که البته حق دارن
نگهداری و تغذیش مثل سهره و قناری هردو 
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۳:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، arrow
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #13
سلام به دوستان
من مدت 3 ساله که یک جوجه خمسه فیروزکوهی دارم و تو این سه سالم مشالله عالی خونده وصدای رسا وبلندی داره و همیشه هم تو حیاط نگهش داشتم و از لحاظ غذا هم بهش باید تخم کتان داد که غذای اصلیشه در کنارش هفته ای 2بار کمی کافشه و شاهدونه باید داد و هفتهای یکبار کمی دون پارس بهش بدید در ضمن اگه کرم ویا جیرجیرک پیدا کردید هر ماه یکم بهش بدید چون پروتئین داره بهش بدید سبزی و میوه هم مثل سهره و قناری میخوره . امیدوارم ثمر بخش باشه
در ضمن این پرنده زیبا با شروع خوندنش فرا رسیدن بهار رو اعلام میکنه وتا تابستون میخونه ولی پاییز و زمستان نه مگر اینکه داخل خونه باشه و دمای بهار رو داشته باشه.
موفق باشید

۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams ، arrow ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #14
سلام داداش اگه امکانش هست عکس یا فیلمشو تو همین قسمت آپلو کن تا بیشتر با این پرنده زیبا آشنا بشیم
۱۳۹۲/۱۰/۱۲، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arrow
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #15
با سلام من امشب یکی خریدم 65000 تومان ، فعلا فقط جیک میزنه و خیلی خوشگله
باید ببینیم در آینده می خونه یا نه

۱۳۹۲/۱۰/۱۳، ۰۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arrow ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
65000 تومن؟؟؟؟؟؟چرا اینقدر گرون؟من تقریبا دو هفته ای میشه که خودم صید کردم و از روز اول هم جیک جیک میکنه.سهره ای که شما خریدین چه ویژگی داره که قیمتش اینقدره؟منظورم اینه که سهره ی رامی هست یا نه؟
۱۳۹۲/۱۰/۱۳، ۰۲:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 74
61 سپاس گرفته‌شده در 30 ارسال
ارسال: #17
با سلام ، سهره ای که خریدم رامه و خیلی هم سالمه و به حضور من واکنش مثبت نشون میده 
هر جا رفتم فقط سهره وحشی داشت که خیلی هم داغون و پرکنده بودند ، تازه می گفت 45 تومن
اینجا تو اصفهان سهره جنگلی خیلی کم پیدا میشه
حالا نمی دونم برای اینکه بهتر رام بشه و بخونه باید چکار کنم؟ اگه کسی سهره جنگلی داره و دقیق می دونه باید چکار کرد بهم کمک کنه  
فعلا گذاشتمش تو بالکن کنار سهرهای دیگه توی یک قفس جدا

۱۳۹۲/۱۰/۱۳، ۱۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۱۰/۱۳، ۱۱:۴۱ ق.ظ)'Mehrdad118' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ، سهره ای که خریدم رامه و خیلی هم سالمه و به حضور من واکنش مثبت نشون میده 
هر جا رفتم فقط سهره وحشی داشت که خیلی هم داغون و پرکنده بودند ، تازه می گفت 45 تومن
اینجا تو اصفهان سهره جنگلی خیلی کم پیدا میشه
حالا نمی دونم برای اینکه بهتر رام بشه و بخونه باید چکار کنم؟ اگه کسی سهره جنگلی داره و دقیق می دونه باید چکار کرد بهم کمک کنه  
فعلا گذاشتمش تو بالکن کنار سهرهای دیگه توی یک قفس جدا

سلام دوست عزیز
خودت گفتی که رامه بنابراین لازم نیست کار خاصی انجام بدی 
سهره جنگلی نوکش هنگام مستی تیره رنگ میشه یعنی بطور کامل تیره میشه و بطور معمول فقط فصل بهار میخونه .
اگه قبلا بیرون نگهداری شده شما هم بیرون نگهداریش کن وگرنه داخل منزل 
اینجا تو تهران سهره جنگلی خوبو تا 200هزارم میفروشن

۱۳۹۲/۱۰/۱۳، ۰۵:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #19
اینم چند تا عکس از سه تا سهره جنگلی من که دوتاش نره و یدونش مادست.

این کوچولوی ماده هم داشت از اونجا منو دید میزد

۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، هیوا ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #20
 من سهره جنگلی خیلی دوس دارم. طرفای ما هم سهره جنگلی خیلی زیاده بخصوص وقتی برف میاد سهره های جنگلی برای خوردن غذا تا چند قدمی آدم میان.
خیلی دوس داشتم یه چندتایی داشته باشم، تله میذارم ولی اصلا طرف تله نمیان انگار میدونن. کلا به غیر از زمین صاف و بالای دیوار و بالای شاخه درختا روی هیچ چی فرود نمیان و پاشونو نمی ذارن. سهره جنگلی بسیار بیشتر از سهره معمولی ترسو و فرزه.
ضمنا تو شهر ما اصلا سهره جنگلی برای فروش وجود نداره و من هرگز اونو توی قفس ندیدم ولی تو طبیعت بیرون زمستونا خیلی زیاده.

راستی چرا تابستونا سهره جنگلی اصلا دیده نمی شه؟ آیا اینا زمستونا از اروپا کوچ می کنن و به این مناطق میان؟ آیا با اومدن بهار سهره های جنگلی به اروپا می رن؟
۱۳۹۲/۱۱/۱۹، ۰۷:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arrow

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان