زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۱:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره زرد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
سهره زرد
سهره زرد رنگ یا سسکین ،12 سانتی متر طول دارد. پرنده نر، به رنگ سبز مایل به زرد وبا پیشانی وچانه سیاه ونوار پهن زرد رنگی در بال‌ها ودو طرف دُم دیده می‌شود. همچنین دمُگاه زرد رنگ است که در پرواز به خوبی دیده می‌شود. پرنده ماده، به رنگ زیتونی مایل به قهوه‌ای وزیر تنه سفید با اثری از رنگ زرد سبز در آن دیده می‌شود، که همراه با زردی درون بال‌ها، دُم ودمگاه، آن را متمایز می‌سازد. همچنین پرنده ماده فاقد سیاهی در سر است. این پرنده، دارای رگه‌هایی به رنگ قهوه‌ای تیره است . پرنده جوان تا حدودي مشابه پرنده ماده مي باشد .غذای این سهره در قفس ، تخم کتان است . در مورد جفت زدن با قناری مثل سهره قناری عمل میشود.

جنس نر :

جنس ماده :

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۹، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره زرد
انگليسي : Siskin
فرانسوي : Tarin des aulnes
لاتين : Carduelis spinus

مشخصات :
12 سانتي‌متر ؛ پرنده نــر سبز مايل به زرد است با سطح شكمي كمرنگ‌تر ، تارك و چانه سياه . دمگاه ، خط بالي ، طرفين دم و نوار پشت چشمي آن نيز زرد مي باشد . پشت و پهلوهايش رگه‌هاي قهوه‌اي دارد . پرنده ماده خاكستري رنگ‌تر است با زردي كنتر و بدون سياهي روي سر و سطح شكمي تقريبا سفيد و پر رگه دارد . پرواز اين پرنده همانند سهره‌ها ولي سبك‌بال‌تر است . در زمستان به صورت دسته‌جمعي ديده مي شود .

زيستگاه :
جنگل‌ها ، بيشه‌ها ، پرچين‌هاي بلند و انبوه . لانه‌اش را روي درخت ، در ارتفاع زياد و معمولا در انتهاي شاخه‌ها مي سازد .

پراكندگي :
نقشه پراکندگی سهره زرد

سهره زرد پرنده ای است که زمستان‌ها از پراکندگی نسبتا فراوانی برخوردار است و نیز به تعداد نسبتا فراوانی در ايران زادوولد مي كند ، گاهي به سمت جنوب تا ناحيه مركزي پارس و بلوچستان ديده مي شود .

بندانگشتی (ها)

۱۳۸۹/۱۱/۰۸، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Aramis ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 600
140 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #12
سلام دوست عزیز
شما درست میفرمایید که رنگش سبزه . ولی تو ایران به سهره زرد معروفه در ضمن سهره شما ماده است . نر این نوع سهره دارای پیشانی سیاه و یا هم پیشانی و چانه سیاه میباشد . در صورتی که از جوجگی نگهداری شود خواننده خوبی است . تغذیه هم دان قناری بعلاوه 10درصد شاهدانه است.
۱۳۹۱/۰۱/۲۶، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #13
با سلام خدمت دوستان
سوالی داشتم که مممنون میشم اگر بزرگواران پاسخ بدن.چند روز پیش در یکی از پرنده فروشی های اصفهان پرنده ای دیدم بسیار شبیه به سهره زرد.برای همین این سوال رو اینجا مطرح کردم.طبق گفته فروشنده هایی که این پرنده رو داشتن ازش به نام یاسمین نام میبردن و انداره پرنده خیلی کوچیک بود.در مقایسه با اندازه یک سهره معمولی میشه گفت کوچکتر از نصف.پرنده اوازه خوان بود و اوازی شبیه به سهره داشتن اما صدای ارومی داشتن.وباز هم به گفته فروشنده این پرنده قابلیت جفت گیری با قناری داری و بر عکس سهره قناری عقیم نیست جوجه های حاصله
ممنون میشم اگر که دوستان راهنمایی بفرمایند
۱۳۹۱/۰۸/۱۸، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: maryam_sh ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #14
مهران جان
من که تا بحال پرنده ای به نام یاسمین تدیده ام ولی اگر پرنده ای که دیدی سهره زرد بوده باشه با قناری و سهره قابل جوجه کشی میباشد که البته جوجه های ان با سهره زیباتر هستند ولی در هر صورت جوجه های این پرنده با قناری و سهره عقیم میباشند
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۰:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۰:۱۹ ق.ظ)shams نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهران جان
من که تا بحال پرنده ای به نام یاسمین تدیده ام ولی اگر پرنده ای که دیدی سهره زرد بوده باشه با قناری و سهره قابل جوجه کشی میباشد که البته جوجه های ان با سهره زیباتر هستند ولی در هر صورت جوجه های این پرنده با قناری و سهره عقیم میباشند

ممنون از توجه و پاسخگوییتون.من خیلی عکس از سهره زرد دیدم اما از لحاظ جثه از پرنده ای که من گفتم بزرگتر بودن اما خیلی خیلی به هم شبیه بودن.احتمالا اسم سهره زرد در اصفهان این هست.و سوال دیگه
ایا دهن سهره زرد مشابه دهن سهره های معمولی هست که در بازار موجوده یا متفاوته؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط mehran_j.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: maryam_sh
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #16
بیشتر به دهن قناری نزدیکه و به زیبایی دهن سهره نیست ولی جوجه کال این پرنده قابل آموزش میباشد
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #17
با سلام.من دیروز یه سهره سبز خریدم 6 هزاذ تومان.مادش هم بود که نخریدم.طرف میگفت 2 زار تومان مادش...آوازه این پرنده چطوریه؟؟چی بهش بدم بهتره؟؟با ماده خودش جفت میشه؟؟زود رام میشه؟؟با قناری جفت میشه؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۰، ۰۴:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #18
سلام.فازلوگ جان این تایپک مال سهره زرد هست شما گفتین سهره سبز خریدین.به هر حال...غذای کتون هست.دهنش هم تقریبا مثل سهره هست.هم با ماده خودش جفت میخوره هم با ماده قناری.جوجه اش با ماده قناری عقیم نیست مثل بقیه سهره قناریها.از نظر حنجره به پای سهره قناری و گلبسر قناری نمیرسه ولی راحت جفت میخوره.فقط یه پیشنهاد بهت میکنم از همین الان رو رام شدنش کار کن اگه تو قفس بزرگ نذارش یکم بد قلق هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۱۰، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #19
اشتباه شد.منظور همون سهره زرد بود
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۲:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #20
پس ببخشید.این چیزایی که گفتم درمورد سهره سبز بود.
۱۳۹۱/۰۹/۱۲، ۰۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fazlog

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان