زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۲:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره سنندج

*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #1
سهره سنندج
با سلام و خسته نباشید !!
به یکی از دوستانم سفارش سهره داده بودم امروز بهم زنگ زد گفت اومد

رفتم دیدم 3تا سهره بود که هر کودوم اندازه یک قناری بود *جوجه* سیبیلش در اومده !!! قیمت 50

از اونجایی که پوریان جان کامل ترین پاسخ هارو داده یک چنتا سوال داشتم !!

الان من یک سهره بردارم میتونم بهش دهن یاد بدم ؟
سهره سنندج خوبه و 50 میارزه ؟

:basa (159):
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره سنندج
سلام.اول که 50برای جوجه خیلی خیلی زیاده.البته من از قیمت طرفای شما زیاد اطلاعی ندارم .اینکه دهن میگیره صد درصد میگیره ولی اگه قرار به این بود که دهنی که میخوای رو کامل و بدون غلط یاد بگیره بهتر بود که کال باشه.ولی اونجور که من تجربه کردم الانم حدود هشتاد نود درصد دهنی که میخوای رو میگیره.در مورد منطقه هم همه جا سهره خوب داره بدم داره .اگه میخوای از بینشون انتخاب کنی کشیده ترین تیره رنگ ترین سیبیل و کت سیاه ترین و آروم ترین رو انتخاب کن.قبلش بگیر تو دست و کامل وارسیش کن .سینه اش رو چک کن پر باشه سر و صورتش زخمی نباشه انگشته قطع نداشته باشه چشماش قرمز و پف کرده نباشه.اگه بتونی قیمتش رو هم پایینتر بیاری بهتره دیگه هرجور خودت صلاح میدونی
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #3
اوایل ورود جوجه سهره به بازار ایلام قیمت 15000 توان بود و الان 15000 قیمت یک جفت جوجه سهره است.
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۰۴:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #4
به نظر من اگر سفارشی آورده هر قیمتی می ارزه البته بازم باید دیده بشه.
من چند بار برای صید با افراد خبره رفتم و شاهد بودم که سهره و جوجه سهره رو دم تور تا 500 هزار تومن هم خریدن.
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #5
با سلام به دوستان عزیز
من تجربه سهره های سنندج رو دارم چند ساله که یکی از آشنا هام که سنندجی هم هست فقط از سهره های منطقه خودشون نگه می داره من خیلی از نزدیک با هاشون بر خورد داشتم خیلی سهره های خوش ذات و پر رو و به قول پرنده فروشا دریده بخونی هستند خیلی هم با استعدادند.همین آشنام پیرار سال 3 تا جوجه از سنندج برام آورد گذاشتم زیر دهن هر 3 تا دقیقا همون دهن هایی رو که براشون گذاشتم میزنند آنچنان با صدای بلند دهن مییان که فکر میکنی الان حنجرشون پاره میشه یکیشون از کله صحر تا زمانی که چراغ روشن بود می خوند حتی اگه پارچه روش می نداختم انقدر میخوند که آصی شدم بردم دادم به همون آشنام بذاره پیش بقیه سهره هاش آخه تو آپارتمان متاسفانه نمیشه (متاسفانه :basa (100):):).با توجه به این تجربه پارسال هم از سنندج جوجه آوردم ازشون خیلی راضی ام خیلی خوش لک هستند و خوش بر و رو. یکی از علامت های ظاهریشون هم اینه که نسبت به سهره های مناطق دیگه دم کوتاه تری دارند
البته به قول دوستان همه جا سهره بد داره سهره خوبم داره
راجع به قیمت هم به نظر من نمیشه گفت گرونه یا ارزونه باید خودت ببینی اون جوجه ها ارزش دارن یا نه اصلا ببین به چشمت مییان یا نه؟ به دل می شینن؟ اگر من جای شما بودم هر کدومشون که به دلم میشست رو می خریدم
اگر خواستی بخری برای انتخاب هم سعی کن اون که از همه کشیده تر و باریک تر و بلند تر و رو میل خوش استیل تر می ایسته رو انتخاب کنی
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #6
با سلام.
بلاخره گرفتمش ! از 3تا سهره که اورده بود یکیش که ریز بود گفتم نمیخوام

موند 2تا دیگه اون دوتا تقریبا مثل هم بودند و یکیش فقط سیبیل سیاه کرد و یکم گل انداخته بود !!!
از نظر سالمی کاملا سالم هستند و پر هاش رنگ خیلی پر رنگ و طبیعی داره

دوربین ندارم وگر نه براتون عکس میذاشتم
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #7
سلام.مبارک باشه امید جان خیرشو ببینی فقط حواست باشه مثل جوجه قبلییه نشه بهش خوب برس و بالا بیارش که یه هفت هشت سالی باهاش حال کنی
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۴۱ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من اگر سفارشی آورده هر قیمتی می ارزه البته بازم باید دیده بشه.
من چند بار برای صید با افراد خبره رفتم و شاهد بودم که سهره و جوجه سهره رو دم تور تا 500 هزار تومن هم خریدن.

اگر امکان دارد در مورد جوجه سهره هایی که فرمودید تا 500 هزار تومان هنگام صید خریداری شده اند توضیح بدهید که چه مشخصات ویژه ای داشته اند.
البته شاید جایی که بنده زندگی میکنم به خاطر فراوان بودن جوجه سهره قیمت پایین باشد ولی در کل سهره مناطق غرب تفاوت زیادی با هم ندارند
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #9
سلام جناب ادمین
بله حتما , سهره ای بود که هم در پشت سرش گل داشت و هم زیر گلوش و بسیار درشت بود و تقریبا نصف شاهپرهاش سفید بود و در ضمن چونه سفید (کرواتی) هم بود یعنی به تنهایی چند مشخصه سهره های نشون دار رو باهم داشت.
البته بگم که جوجه نبود و بالغ بود.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #10
بله جوجه سهره هایی که متفاوت باشند بنابر علاقه خریدار می توانند از حد معمول بیشتر قیمت گذاری بشوند ولی سایر جوجه سهره ها تفاوت چندانی در قیمت ندارند
۱۳۹۱/۰۶/۲۳، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان