زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۱۱:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره سینه سرخ

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
سهره سینه سرخ
این سهره بین 13 تا 15 سانتی متر طول دارد و از گنجشک کوچک تر است.در جنس نر سینه و پیشانی به رنگ صورتی و سرخ دیده می شود که در جنس ماده چنین نیست.این سهره بیشتر در نواحی کوهستانی دیده میشود.تغذیه از انواع دانه هاست.در قفس نیز تخم کتان کفایت می کند.قابلیت جفت شدن با قناری و سهره ها را دارد که جفت زدن سینه سرخ باقناری راحت تر از جفت زدن سهره معمولی با قناری است.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۲۰، ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط znbird.)
۱۳۸۹/۱۰/۲۰، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #91
RE: سهره سینه سرخ
به نظر من هیچ دان خاصی در کار نیست.
فقط شور و مستی و حرارتی که تو طبیعت براشون هست تو قفس به هیچ وجه نیست و دلیل رنگ نیاوردنشون هم همینه.
۱۳۹۴/۱۱/۱۲، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، سیدمحمد شریفی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #92
سلام
به نظر من جمع چند حالت هست كه باعث رنگ آوردن تو قفس ميشه.نور خورشيد ودانه .يك سهره سينه سرخ را يك ماه داشتم .نور خورشيد هم خيلي كم بهش مي رسيد ولي خودم دونه مخلوط براش درست كردم و يك پنجم مخلوط را شاهدانه در نظر گرفتم. بعد يك ماه رنگ سينه مثل خون شده بود.يه روز هم پشت بام ديدم چندتا سينه سرخ رويروي قفسش و روي سيم برق نشستن منم آزادش كردم تا بره پيش بقيه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۱۱/۱۳، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #93
شک نکن تو تغذیست،چون قبلا یکی از بچه ها یکی تو مغازش داشت حداقل دوسال قفسی بود سینش هم سرخ بود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۱۱/۱۳، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 10
209 سپاس گرفته‌شده در 75 ارسال
ارسال: #94
با سلام خدمت دوستان عزیز . سهره سینه سرخ در قفس بره تو لک و در بیاد رنگ نمیگیره . بنده از انواع دانه ها و نوردهی و سرمادهی و حتی دان رنگی قناری هم استفاده کردم ولی رنگ نمیگیره . در مسابقات اوازخوانی این پرنده که در اسپانیا انجام میشه و ده ها سینه سرخ در کنار هم قرار دارند و فیلمش هم در سایت youtube موجود است ندیدم هیچ کدومشون رنگ گرفته باشن . اساسا نوع رنگدانه پر این پرنده متفاوت از نوع رنگدانه سهره و گلبسر هست . البته این حاصل تجربه بنده حقیر در نگهداری از این پرنده طی سالیان متمادی هست . شاید دلیلش تغذیه از حشرات یا برگ و دانه گیاه خاصی باشه .
۱۳۹۴/۱۱/۱۳، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 41
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #95
سلام خدمت دوستان
من یک سهره سینه سرخ بالغ تازه صید شده گرفتم، که برای رام شدنش نیاز به راهنمایی دارم.

لطفا کسانی که تجربه دارند در این خصوص کمکم کنند!!!

جنابhamid346 شما از چه دانه و ترکیبی برای تغذیه استفاده میکنید برای رام شدن؟
چطور و چند وقت برا رام شدن زمان لازمه؟
آیا در قفس نیاز به آبتنی داره؟چگونه باید انجام بشه؟

با سپاس فراوان
۱۳۹۴/۱۱/۱۳، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #96
با سلام دان اصلیش کتانه،قبلا در مورد تغذیش صحبت شده صفحات قبل رو بخونید،رام شدنش مثل باقی سهره هاست،بیرون میخش کنی بیشتر میخونه،دهنش شبیه طرقست و من خیلی میپسندم
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۱۱/۱۴، ۱۲:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Pars Pars
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 7
6 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #97
برای حفظ رنگ سرخ سینه و پیشانی از این فرمول از دو ماه قبل از لک تا یکماه بعد از صاف کردن پرها استفاده کنید: (بنده ۴ ساله که اینکار رو میکنم و رنگ سینه سینه سرخ هام از پرنده های وحشی سرخ تره):
فلفل دلمه ای قرمز (از این پرورشی های خارجی نباشه، فلفل دلمه قرمز طبیعی ایرانی بهتره) رو خشک کنید و بودر کنید، هر هفته ۳ تا ۴ بار با غذای نرم (تخم مرغ یا هر غذای نرم دیگه ای) مخلوط کنید ( به ازای هر حبه قند از تخم مرغ، یک نخود از پودر فلفل) و در اختیار پرندتون بذارید، هفته ای یکبار به مخلوط فوق به اندازه یک بند انگشت کلم قرمز رنده شده و یا به اندازه دو نخود لبوی خام رنده شده اضافه کنید.
دقت داشته باشید که نباید فلفلتون با حرارت خشک بشه چون در اون صورت رنگش کدر و طعمش خراب و اثر رنگدونه هاش کم میشه، بذارید توی سایه و در دمای خونه خشک بشه، ضمناً قبل از خشک کردن حتماً فلفلها رو خوب بشورید و بعد با دستمال تمیزی که پرز نده آبش رو خشک کنید بعد قاچ کنید و بذارید خشک بشه.
۱۳۹۵/۰۹/۱۴، ۰۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #98
سلام من دوتا سینه سرخ نر وماده گرفتم که الان از هم جداشون کردم ولی روبه رو هم گذاشتمشون نر هم وقتی میزارم بیرون دهن میگیره وقتی میارم داخل رو به رو مادش میزارم براهم جیک های ممتد میزنن بخصوص ماده حالا میخواستم ببینم میتونم ده روز دیگه بزارم تو یه قفس وجفتشون کنم چون من خوزستان هستم و از برج یک دیگه گرما وحشتناک میشه ممنون از همه اساتید
۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۱۲:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #99
سلام
اگر خوب آماده شده باشن ميشه .نر بايد زياد بخونه وماده هم جوابش بده.بايد جاي خلوت جفت بزنيد. لانه را هم استتار كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۷:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohsen Musavi ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #100
(۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۷:۳۱ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر خوب آماده شده باشن ميشه .نر بايد زياد بخونه وماده هم جوابش بده.بايد جاي خلوت جفت بزنيد. لانه را هم استتار كنيد.

باسلام اره نر زیاد میخونه وقتی بیرون میزارمش. ماده هم جواب میده.   ممنون از راهنماییتون 
۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۴:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان