زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۱:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره من رو میپسندید؟

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
سهره من رو میپسندید؟
اینم کلیپ سهره من = >

برای دانلود و مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۸:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed MB
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره من رو میپسندید؟
دوست عزیز من آخرش نفهمیدم که چجوری میشه سهره رو اینجوری وحشی کرد و هرکی میدونه یه جواب سربالا میده حالا شما نمیگی چجوری این کار رو کردی؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #3
با سلام و درود.

رام بودنش رو میپسندم ولی خئندش رو ندیدم :)

از نظر ظاهری هم خوشگل هست خدا برات حفظ کنه:basa (159):
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۰:۳۵ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز من آخرش نفهمیدم که چجوری میشه سهره رو اینجوری وحشی کرد و هرکی میدونه یه جواب سربالا میده حالا شما نمیگی چجوری این کار رو کردی؟

این سهره رو من 3 سال پیش تو بازار پرنده فروش ها خریدم که عجیب با صدای بلند می خوند و یه آوواز خیلی قشنگ سهره هم هست در استان پارس که بهش می گیم اواز جهرمی{ به قول ما شیرازیا دَهَن جهرمی } اما فوق العاده وحش بود گمون کنم تازه گرفته بودنش - خلاصه 2 سال نگه ش داشتم و چند بار لک خورد اما کامل صاف نکر د ولی خیلی خوب رام شد و یه بار رفتم یک کیلو دونه مخصوص لک دادن سهره خریدم و بهش دادم و یه میخِش کردم تا کامل لک خورد و کامل هم صاف کرد - سهره فوق العاده ای شده بود که توی این 3 سال فقط خودم بهش اب و دونه می دادم
و چون خونه ما شبیه باغچه هست و گربه زیاد داره تعداد زیادی تلقاط سهره هم داشتم به همین خاطر یه سیم ار این طرف به اون طرف حیاط وصل کردم و سهره رو اویزون می کردم به سیم یه روز صبح که خواستم برم دانشگاه نگاه کردم دیدم سهره دانه داره اما پر نیست گفتم تا شب که بیام دانه داره بعد که از دانشگاه برگشتم دیدم سهره پُف کرده و تا منو دید می خواد قفس رو پاره کنه بیاد طرف من پیش خودم گفتم خدایا این چِش شده؟ بعد که دستم رو بردم طرفش دیدم می خواد با دستم بجنگه بعد که نگاه به دونه خوریش کردم دیدم باد امده همه دونه های سهره ریخته بیرون بیچاره از گرسنگی داشت این حرکات رو انجام میداد بعد این فیلم رو گرفتم و دانه بهش دادم تا بخوره بعد 24 ساعت طول کشید تا پُفِش درست شد -
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۲۵ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۰:۳۵ ق.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این سهره رو من 3 سال پیش تو بازار پرنده فروش ها خریدم که عجیب با صدای بلند می خوند و یه آوواز خیلی قشنگ سهره هم هست در استان پارس که بهش می گیم اواز جهرمی{ به قول ما شیرازیا دَهَن جهرمی } اما فوق العاده وحش بود گمون کنم تازه گرفته بودنش - خلاصه 2 سال نگه ش داشتم و چند بار لک خورد اما کامل صاف نکر د ولی خیلی خوب رام شد و یه بار رفتم یک کیلو دونه مخصوص لک دادن سهره خریدم و بهش دادم و یه میخِش کردم تا کامل لک خورد و کامل هم صاف کرد - سهره فوق العاده ای شده بود که توی این 3 سال فقط خودم بهش اب و دونه می دادم
و چون خونه ما شبیه باغچه هست و گربه زیاد داره تعداد زیادی تلقاط سهره هم داشتم به همین خاطر یه سیم ار این طرف به اون طرف حیاط وصل کردم و سهره رو اویزون می کردم به سیم یه روز صبح که خواستم برم دانشگاه نگاه کردم دیدم سهره دانه داره اما پر نیست گفتم تا شب که بیام دانه داره بعد که از دانشگاه برگشتم دیدم سهره پُف کرده و تا منو دید می خواد قفس رو پاره کنه بیاد طرف من پیش خودم گفتم خدایا این چِش شده؟ بعد که دستم رو بردم طرفش دیدم می خواد با دستم بجنگه بعد که نگاه به دونه خوریش کردم دیدم باد امده همه دونه های سهره ریخته بیرون بیچاره از گرسنگی داشت این حرکات رو انجام میداد بعد این فیلم رو گرفتم و دانه بهش دادم تا بخوره بعد 24 ساعت طول کشید تا پُفِش درست شد -
درسته وقتی سهره گرسنه می مونه اینجوری میشه.
دوستان دقت کنن کلا دون پرنده رو 2 روز در میون نگاه کنین و اگر پوست داشت فوت کنین که اینجوری نشه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۱:۰۹ ق.ظ)legend نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و درود.

رام بودنش رو میپسندم ولی خئندش رو ندیدم :)

از نظر ظاهری هم خوشگل هست خدا برات حفظ کنه:basa (159):

مرسی

این سهره 8 ماه پیش چسبانده بودمش به دیوار در ارتفاع دو متری {یعنی تو این 3 سال همیشه شبها می گذاشتمش اینجا } که شب بعد رفتم دستشویی و برگشتم دیدم سهره رو دیوار نیستش خیلی تعجب کردم خیال کردم دزد دزدیدتش که رو زمین نگاه کردم دیدم قفس سهره رو زمین هست و اطرافش پر از پر هست فهمیدم وای که باز هم تلفاط دادم اشک تو چشمام جمع شد کلی فحش دادم و .... خیلی دوسِش داشتم به همین خاطر دیگه سهرم رو جایی که یک در صد هم ریسک داشته باشه نمیزنم
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #7
درود
شانس آوردی سهرت نمرده بیشتر مواظبش باش،سهره خوبیه.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #8
مرد دیگه

(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۳۶ ب.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
شانس آوردی سهرت نمرده بیشتر مواظبش باش،سهره خوبیه.

(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۷:۲۵ ب.ظ)moh3nshirazboy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درسته وقتی سهره گرسنه می مونه اینجوری میشه.
دوستان دقت کنن کلا دون پرنده رو 2 روز در میون نگاه کنین و اگر پوست داشت فوت کنین که اینجوری نشه.

من هر روز صبح نگاه می کنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان