زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۲:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره هامو آزاد کردم

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #1
آزاد کردن سهره
با سلام خدمت اساتید و عشق بازان عزیز
1 تصمیم گرفتم که نمیدونم اشتباهه یا نه
سهره من حدود 3-4 ساله که توی قفسه و حالا میخوام آزادش کنم!میشه؟
۱۳۹۱/۱۲/۱۲، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #11
RE: سهره هامو آزاد کردم
سلام
دوست عزیز کارتونو تحصین میکنم
من هم یک ماهه بیش یه سهره چونه سفید که رو به مستی بود و میخواستم با قناری جفتش کنم داشتم و بردمش گردش تو جنگل اما به دلیل سهل انگاری در رفت که بغض گلومو گرفت وقتی دیدم روی شاخه درخت میخونه با اب و تاب خوشحال شدم
انشاالله که هم سهره شما و هم سهره من بتونن جوجه های زیادی بالا بیارن که نسل سهره کم نشه .
با تشکر.
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۸:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
سلام
يك سهره داشتم كه وقتي مي بردمش گردش حسرت را توي نگاهش احساس مي كردم.بردمش خونه كردمش توي قفس قناري .آنچنان به وجد آمده بود كه تا 5 دقيقه براي من  قيس مي كشيد.دلم مي خواست آزادش كنم اما به خاطر بالها ودمش كه خراب شده بود اين كار را نكردم.عاقبت چند روز بعد باد كفي قفس را انداخت  وسهره هم پريد ورفت.براش آرزوي سلامتي دارم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۶:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #13
باسلام پارسال یک جفت سهره خاکی خریدم خیلی خوشکل و خوش فرم بودن ولی هروقت نگاشون میکردم یه غم عجیبی تو چشماشون میدیدم، یکروزصبح اول وقت پنجره رو باز کردم 2 تاشونو تو دست گرفتم وپروندم یکجوری تو هوا دور هم میرقصیدن و صدا در میاوردن که یاد زمان کودکی خودم افتادم که با داداشم هر وقت میرفتیم دهات همینطور میدویدیم و سرو صدا میکردیم.
موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #14
خدا خيرتون بده. مطمئن باشيد اين كار نيك شما در پيشگاه حق هرگز گم نخواهد شد. بياييد حيواناتي را كه در طبيعت هستند را مجبور به تحمل قفس نكنيم. شما عزيزان خود ميدانيد كه چه درصد بالايي از سهره (و همه پرندگان و حيوانات وحشي شكار شده جهت نگهداري در قفس) تلف مي شوند. حيوان وحشي در طبيعت زيباست. حيوان اهلي در محل زندگي انسان (قفس يا منزل يا حياط و .. ) قناري و فينچ و ... براي قفس مناسب هستند . سهره ، بلبل ، سنجاب، مينا و ... براي محيط باز مناسبند. بياييد عادل باشيم نه ظالم. خداميدونه من از شنيدن آواز سهره مست سير نميشم. اما اينكه ببينم سهره وحشي رو مجبور به زندگي توي قفس كردن و درنظر ميگيرم كه چه روزهاي سختي رو حيون سپري كرده تا به اين حالت رسيده كه از مستي زياد توي قفس بخونه و آزادي رو فراموش كنه تنم ميلرزه. نميخوام نصيحت كنم ولي بياييم منصف باشيم. همين اواخر اسفند سال پيش بود كه يكي از همكاران يك دم جنبانك رو كه اتفاقي اومده بود توي اتاق كارش رو گرفته بود و توي كارتن كفش انداخته بود كه دو روز بعد ببردش شمال بده داداشش با پرنده هاي ديگه اش (كه به قول خودش مرغ عشق و فينچ و ... بودند) نگهداري كنه. هرچي گفتم بابا اين گناه داره، نميتوني نگهداري، ميميره و ... به خرجش نرفت. ميگفت فلان قدر پولشه. فلاني همين پارسال يك طوطي از باغ اداره گرفت فلان قدر فروخت. من بيخيال اين نميشم. ديدم داره حيونو به كشتن ميده گفتم اينو رها كن من بهت قناري ميدم. حيونو رها كرد چنان رقصي توي هوا كرد و جير جير كنان پريد كه دل آدم ريش ميشد. بعد گيرداد يالا قناريمو بده. من هم توي اون زمان فقط سه تا جوجه يكسر جيبر 40 روزه داشتم يكيشو دادم گفتم ببر. ما كه از نجات جون اون پرنده بينوا راضي هستيم تو هم اينو ببر بده داداشت و بگو شب عيدي برات كادو اوردم. اون همكار ما حتي تشكر هم نكرد و حتي با خودش فكر نكرد اين بابا براي چي اينقدر ضرر مالي متحمل شد تا من يك پرنده كم ارزش (البته از لحاظ مالي نه از لحاظ معنوي) رو رها كنم. ايا اين قيمت آزادي نيست؟؟؟ نبايد به خودم بيام. يعدها بازهم ديدم كه دنبال شكار پرنده هاي ازاد باغ اداره بود. اين همكار ما فوق ليسانس مهندسي هم داره!!!!!
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #15
ازاد سازی در طبیعت
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و کاربران گرامی
انشاالله که طاعات و عبادات برادران گرامی مورد قبول حق تعالی قرار گرفته باشه.
بنده از زمانی که با سهره اشنا شدم تقریبا یک سال پیش علاقه من به نگهداری از این نوع پرنده زیبا شدم
تا به امسال که با استفاده از اطلاعات که جمع اوری کردم و سفر به نقاط همجوار و تهیه جوجه سهرهای اصیل ( مستقیم از صیاد خریدم)
اونارو به خونه اوردم . و بعضی از جوجه هارو به قیمت 70 80 هزار تومان خریداری کردم
15 عدد.
ولی از این کاره خودم بسیار پشیمونم چون علی رغم میل باطنیم نمی تونم این پرنده هار در اسارت ببینم
با دل داری دادن خودم هم به نتیجه نرسیدم ( که اگر من نمی خریدم یکی دیگه می خرید)
حال از دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی بفرمایند
من قطعا قصد ازادسازی این جوجه هارو دارم و چون ماسله مالیش برام مطرخ نیست( اگر وسق مالیم می رسید هرچی بود می خریدم و ازاد می کردم )
من می خام یکی یا دو تا برای خودم نیگه دارم
با وجود اینکه می تونم قیمت های خیلی خوب بفروشم ولی همچین تصمیمی ندارم
منو راهنمایی کنید من دقیقا این هار تا کی نگهداری کنم
و در چه فصلی ازاد سازی کنم
و چه مدت می تونن تو قفس باشن زیرا نمی خام قفسی بشن و دوباره در دام صیاد بیافتن
و درچه مکانی رها سازی کنم که بتونن زندگی خودشونو ادامه بدهند

سپاس گزارم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #16
RE: ازاد سازی در طبیعت
راستش حالا که داشتم متن رو میخوندم تعجب کردم! چون نوشته هات عین حرف دل منه. دقیقا مثل من
من هم سهره رو بیشتر از همه پرنده ها دوست دارم ولی اصلا طاقت اینکه اونو توی قفس نگهش دارم رو ندارم
قناری و ... رو هم اگه یه مدت توی قفس نگهشون داشتم باشم حوصلم سر میره همش میخوام توی یه فضای باز رهاشون کنم

به نظر من آزاد کردنشون خیلی کار خوبیه و نشون میده که چقدر دل مهربونی داری
من هم دو تا سهره داشتم آزادشون کردم
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #17
سلام دوستان من هم دوتا داشتم تو باغمون ازاد کردم چون دلم طاقت نیاورد اون مظلومی رو تو چشماشون ببینم به خدا اگر من هم توان مالی شو داشتم تا جایی که می توانستم سهره می خریدم و ازاد میکردم ولی با این حال هنوز عاشق این پرندم و دوست دارم ازشون نگهداری کنم .
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #18
این احساس شما قابل تقدیره البته اکثر ما چنین حس و حالی رو تجربه کردیم .
خیلی راحت میتونید وقتی به طبیعت رفتید همه رو آزاد کنید ، سهره ها جایی که هوای خنک داره ، آب و باغ و سبزه هست (خصوصا درخت های بلند مثل سرو ) زندگی میکنند . امااااااا سهره ی که دو سه سال توی قفس بوده و رام شده در طبیعت شاید دیگه نتونه دوام بیاره و براحتی شکار بشه یا ... برای این مورد افرادی که احساسی چون شما دارند اقدام به ساخت یک پاسیو یا جای باز مثل باغ میکنند و سهره توی اون محیط باز به زندگی ادامه میده و صاحبش هم کلی لذت میبره (هزاران برابر لذتی بیش از ما که عشقبازیمون با قفسه) : دوست داشتید من راهش رو یادتون میدم که دیگه ناراحتی نداشته باشید .

ولی میشه از بُعد دیگه هم به قضیه نگاه کرد :
بعنوان مثال شما دوست نداری بدون هیج تلاش و زحمتی یکی هر روز بهت رسیدگی کنه ، محافظت باشه و از همه خطرات حفظت کنه یا همه چیز رو واست فراهم کنه تو هم بخوری و بخوابی ؟!
یا اینکه به این فکر کنید : درسته که الان توی قفس اسیر هستند ، شاید اگر بیرون می بودند الان توی شکم قرقی گربه و کلاغ و ... بودند یا اشاید از بی آبی و غذایی یا بیماری ، سرما و گرما تلف شده بودند ؟!

خود من هم با این قضیه صید و قفس مخالفم و یجورایی حال بدی داره ولی این حس رو واسه قناری کمتر دارم چون از روزی چشم باز کرده قفس دیده و لذت طبیعت و پرواز نچشیده (به لطف بشر 2پا) .

( راه و روش های زیادی هستش واسه راحت کردن وجدانمون و بعبارتی ماله کشیدن روی رفتارمون ، چرخه زندگیه دیگه ، حتما قسمتشون اینه ! )
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۳:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۱۰:۵۶ ب.ظ)daser نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و کاربران گرامی
انشاالله که طاعات و عبادات برادران گرامی مورد قبول حق تعالی قرار گرفته باشه.
بنده از زمانی که با سهره اشنا شدم تقریبا یک سال پیش علاقه من به نگهداری از این نوع پرنده زیبا شدم
تا به امسال که با استفاده از اطلاعات که جمع اوری کردم و سفر به نقاط همجوار و تهیه جوجه سهرهای اصیل ( مستقیم از صیاد خریدم)
اونارو به خونه اوردم . و بعضی از جوجه هارو به قیمت 70 80 هزار تومان خریداری کردم
15 عدد.
ولی از این کاره خودم بسیار پشیمونم چون علی رغم میل باطنیم نمی تونم این پرنده هار در اسارت ببینم
با دل داری دادن خودم هم به نتیجه نرسیدم ( که اگر من نمی خریدم یکی دیگه می خرید)
حال از دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی بفرمایند
من قطعا قصد ازادسازی این جوجه هارو دارم و چون ماسله مالیش برام مطرخ نیست( اگر وسق مالیم می رسید هرچی بود می خریدم و ازاد می کردم )
من می خام یکی یا دو تا برای خودم نیگه دارم
با وجود اینکه می تونم قیمت های خیلی خوب بفروشم ولی همچین تصمیمی ندارم
منو راهنمایی کنید من دقیقا این هار تا کی نگهداری کنم
و در چه فصلی ازاد سازی کنم
و چه مدت می تونن تو قفس باشن زیرا نمی خام قفسی بشن و دوباره در دام صیاد بیافتن
و درچه مکانی رها سازی کنم که بتونن زندگی خودشونو ادامه بدهند

سپاس گزارم.
سلام
من پيشنهاد مي كنم اين ها را با قيمت خوب بفروش چون آزاد كردنشان ريسك داره بعدش برو با پول اينها سهره تازه گير جمله اي ودرهم وارزون بخر از صيادش سوال كن مال كدام منطقه هست برو همانجا آزادشون كن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۷:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 277
200 سپاس گرفته‌شده در 53 ارسال
ارسال: #20
با سلام و ارادت :
پیاپیش عید فطر مبارک

درود به این عقیده و نظریه پاک :
به نظر بنده رها کردن پرنده ای که حد اقل یک ماه توی قفس بوده اشتباهه

چرا:

من تو هفته گذشته 2 تا جوجه سره داخل حیاط خونه گرفتم یکی از جوجه ها تازه سیبیل زده بود
سره توی مدت خیلی کوتاه به قفس عادت میکنه و وقتی رها میشه میره دنبال یه قفس دیگه میگرده و میچسبه به قفس شاید واسه شما هم اتفاق افتاده باشه واین موضوع را از نزدیک دیده باشین سره ای که قفس را تجربه کرده باشه دیگه به طبیعت بر نمیگرده و دوباره شکار یا از گرسنگی تلف میشه

به نظر من اگر شما خیلی به موضوع آزاد سازی پرنده علاقه دارین این سره ها را بفروشین و با پول اون توی فصل سره پاییزه
تعدادی سره پاییزه بگیرید و توی منطقه زندگی خودتون که دارای شرایط زندگی واسه سره هست آزاد کنید ،من این کار رو توی یکی از منطقه های شهر خودم به اسم سنجان انجام دادم و شاهد زیاد شدن نسل این پرنده توی این منطقه بودم و واقعا لذت بخشه

موفق باشید....
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی ، علی کلاهی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان