زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره های بی نظیر

*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 7
21 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
سهره های بی نظیر
من در خانواده ای بزرگ شدم که شاید باور نکنید سهره و قناری در اون ارزش محسوب میشه.یادم میاد از اینجا(تهران)تا بروجرد میرفتیم تا چند تا سهره واقعا عالی بخریم و بیاریم تا اینکه یه روز سال 85در شهر زنجان میهمان یکی از دوستان بودیم با پسر خانواده اونا که رفتیم چند تا پرنده فروشی سر بزنیم برام جالب بود که زنجانی اصلا به سهره شاهدونه نمیدادن و سهره ای که شاهدونه میخورد اصلا به سهره گی قبول نداشتن این نظریه رو مرحوم پدر بزگ منم داشت و میگفت سهره شاهدونه خور به درد نمیخوره که هیچکس این نظرش و قبول نداشت اما انگا ر زنجانی ها ناخود اگاه همگی حرف اونا قبول داشتن و سهره ها رو همه کتون میدادن منم چند تا سهره از اونجا خریدم با خودم اوردم سهره ها چند تاشون مست بودن چند تایی هم تازه صید شده بودن اونایی که تازه صید شده بودن هم بعد 1 هفته مست خونی کردن و سال بعد با قناری جفت خوردن و جوجه هم دادن بعد از اون سفر خرید اون سهره ها هر سال یک بار به زنجان میرم چندتا سهره میخرم میارم شاهدونه هم جز اوقاتی که برای تقویت میدم بهشون نمیدم سهره های زنجان برای جفت زدن بی نظیرن مخصوصا یک نوع سهره چونه سفید که خیلی درشت و تو مناطق کوهستانی این شهر صید میشه این سهره خیلی زود مست و رام میشه در ضمن سهره های زنجان خیلی پر رو اند و نسبت به سهره های بروجرد و ملایر کرمان نسبت به قناری پر دل جرات پر رو اند از همین جا به تمام سهره دوست های زنجان سلام میکنم و به شما دوستان اگر علاقه به جفت زدن سهره با قناری دارین سهره زنجان رو پیشنهاد میکنم البته قیمت سهره تو زنجان هم نسبتا ارزونه[/size][/font]
۱۳۹۱/۱۲/۲۸، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره های بی نظیر
سلام.دوست عزیز هر کسی روشی و اعتقادی داره سهره خوب همه جا هست سهره بد هم همه جا هست منو چند تا از دوستان انجمن سهرهای تقریبا تمام ایران رو داریم و دیدین همه جا بدو خوب داره.ولی بنظر من غیر از مواقع خاص نباید به سهره کتون داد و دونه اصلیش شاهدونه هست.نظر همه قابل احترام و تفکر هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۲/۲۸، ۰۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamed_30421 ، derik_best

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان