زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره های شهاب

**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #1
سهره های شهاب
خیلی وقت بود میخواستم عکس هارو بذارم وقت نبود متاسفانه.
سری اول سعی کردم از اول تا تمام مراحل لک عکس بذارم.انشالا بقیه عکس ها هم زود به زود میذارم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/url]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا
ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[url=http://8pic.ir/viewer.php?file=vocnnrsgt58kop0jklfa.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۲۷، ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط shahabbatista.)
۱۳۹۴/۰۷/۲۷، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: سهره های شهاب
سلام
مبارك باشه.چقدر طول كشيد از زمان شروع تا الان كه رنگ بياره ؟ 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، Sam152 ، سیدمحمد شریفی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #3
سلام
انشاالله خیر و برکت داشته باشه واست .
آقا شهاب ای کاش رو دهنش هم کار میکردی . چون فرمودی میخوای جفتش کنی اگه بابای جوجه هات دهنش درست باشه موفقیتهای بیشتری نصیبت میشه و مجبور هم نیستی به خاطر جوجه ها باباشون رو رد کنی . البته الان هم دیر نشده . یه دهن قشنگ براش بذار فقط باید جوجه ماده و بقیه سهره ها رو جای دیگری بذاری که صداشون رو نشنوه . و شبها هم آروم از خواب بیدارش کن و یک ساعت براش دهن بذار مثلا ساعت 8 تا 9 یا 9 تا 10 . و روزها هم بیشتر مواقع دهن براش بذار تا 15 فروردین یه میخ باشه تا با نوار بخونه . جاش خنک باشه و یه روکش نازک هم بنداز روش تا حواسش جم دهن باشه و ان شاالله دهن رو یاد بگیره . وقتی که جوجه ها اومدن رو نی ماده رو سوا کن و بذار یه جایی که صداش به هیچ وجه به جوجه ها نرسه و بابا رو بذار بالا سرشون که دهن بابا رو یاد بگیرن و با شاهدونه خندان و شاهدونه کوبیده تغذیشون کن . اگه این کار رو انجام بدی یعنی اول استاد رو درست کنی بعد جوجه بگیری خیلی کارت راحت میشه . و سال اول جفتش نکنی بهتره البته جوجه میده ولی سال دوم جوجه های مرغوب تری میده .      
۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #4
با تشکر.
والا استاد بخشی این جوجه رو تیر ماه اوردمش از اواسط مرداد شروع کرد به پرریزی و اوایل مهر ماه هم دیگه تخت کرد اون دو عکس آخر هم برای دو سه روز پیشه.
شرایط نگهداری هم تو فضای باز بالکن بود از ابتدا روی یک میخ که ظهر ها یک نیم ساعت حدودا افتاب میخورد تغذیه هم شاهدونه ریز،کتان سیاه،کافشه،کتان به یک نسبت جلوش بود،ابتنی هم مرتب میدادم جلوی افتاب،کاهو و هویج هم هرکدوم یه روز در میون بعضی اوغات هم گشنیز جعفری دادم.
والا آقا مهدی خیلی دوست دارم رو دهنش کار کنم اما شرایطش رو ندارم حتما قصد دهن بازی دارم ولی باید یه شرایط حداقلی رو به وجود بیارم برای مثال جایی ندارم برای پرنده های دیگه یا اطاق قرنطینه ای ندارم واسه نگهداری این پرنده.الان هم داره میخونه اما دهنش کاله البته رفته رفته داره دهنش در میاد،تا اونجایی هم که میدونم این سره رو سوایی گلچین به عنوان جهرمی خریدم اما با گفته های اقای بخشی این سره رو حالا ما کلا برای پارس قلمداد میکنیم،دهن های باغی استان پارس کلا زیبا و از دهن های اصیل هستن،انشالا شرایط رو به وجود میارم برای سال های آتی.
امسال هم جفتش نمیکنم فقط میخوام تقویتش کنم انشالا سالای بعد خداروشکر خوبم رام هست و امید و دل زیادی بهش بستم.
از راهنمایی های شما هم جا داره تشکر کنم.
۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Sam152 ، Sam152 ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #5
سلام
خواهش میکنم عزیز . ان شاالله که بهترین شرایط براتون مهیا بشه و موفق باشید .
آقا شهاب شما در هر صورت بهترین دهنی رو که داری براش بذار . شده حتی فقط ظهرا که پرنده در حال چرته یکی دو ساعت براش دهن رو بذار . به خاطر این اصرار دارم چون فرمودین جوجه جهرمه خوب واقعا حیفه اگه به حال خودش رهاش کنی تا دهن غریزی رو بزنه . چهارتا دهن قشگ هم بزنه از اینکه کلا باغی بخونه خیلی بهتره . البته هرجور خودت صلاح میدونی . اگه استاد داری که دهن اوستا رو یاد میگیره . ولی اگه فقط یه جوجه ماده داری به نظر من حتما دهن رو براش بذار . حالا دهن رو تمام و کمال نگیره هرچی بگیره بهتر از اینه که بدون اوستا بار بیاد و تمام دهن رو باغی بزنه . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۰۱:۴۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #6
با درود دیگه.
این سره تازه گیرآذر ماه 93از زنجان هستش که هم دهن خیلی خوبی داشت هم خیلی زود رام شدش.زود هم مست شدش.
اما هنجره بلندی نداشت زیاد که واقعا حیف بود چون دهنش عالیه.
من این کادو دادم به یکی از دوستان چند هفته پیش.

با تشکر.
۱۳۹۴/۰۸/۰۴، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #7
سلام
سهره قشنگیه .
فقط یه نکته رو یاد آوری کنم که سهره وحشی معمولا سال اول خوب نمیخونن و از سال دوم به بعد بهتر و بلند تر میخونن و بعضیاشون سال سوم خوب میخونن . علتش هم خوب معلومه به خاطر ترس و اسارته . باید کاملا قفسی بشن تا خوندن واقعیشون مشخص بشه . البته بعضی از سهره وحشیا همون سال اول بلند میخونن که اونا نابغه هستن و سال دوم قیامت میکنن .  
۱۳۹۴/۰۸/۰۴، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #8
سلام
سهره بسيار خوش نقابيه .مبارك صاحبش باشه .اين جور سهرها كه زود رام ميشن از همه لحاظ خوب هستن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۰۵، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، gholizadeh
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #9
همیشه از سره های خوبمون حرف میزنیم.
یه بارم از سره ای که گرفتم و اصلا سره ی خوبی نبود بگم.
این سره تازه گیر رو به خاطر گلش و اخمش گرفتم،اما اصلا زبون نمیفهمید،یه ذره هم رام نشد،اول مثه همه سره هام از در محبت وارد شدم،دیدم بعد چندماه جواب نداد دست گرفتم چرخوندم،تو پیاده رو رو زمین گذاشتم،اصلا رام نشد که هیچ انقد اینور اونور میزد خودش رو که دمش رو کلا خراب کرده بود دم نداشت دیگه و بال هاشم خراب کرده بود،حتی وقتی هیشکی کاریش نداشت تو بالکن هم اروم نمیگرفت بعضی اوغات،سره ی بیش فعالی بود دهن میزد اما چه فایده... اخر ردش کردم رفت.

۱۳۹۴/۰۸/۱۰، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #10
سلام
منم يه ماده داشتم .از جوگي به مدت يكسال داشتمش .حتي يك ذره رام نشد .آزادش كردم .
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۱۱، ۰۹:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان