زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره های قیمتی و کمیاب

**
کاربر افتخاری

کارشناسی
اعتبار: 26
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 422
1632 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
سهره های قیمتی و کمیاب
دوستان عزیزم لطفا بعد از مشاهده تصاویر نظر خودتونو در رابطه با این سهره ها و سهره مورد پسندتون اعلام کنید. با تشکر

عکسهی دوم و سوم , سهره های تلفیقی هستند(هیبرید) و عکسهای دیگر سهره هایی با رنگهای ترکیبی . امیدوارم مورد پسند واقع بشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۰:۲۲ ق.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۶، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #31
RE: سهره های قیمتی و کمیاب
با وجود اطلاعات کافی در این سایت کاربران علاقه مند می تونن در رابطه با تیره های پرندگاه و خانواده سهره از این وبلاگ کمک بگیرند.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۱۱/۱۶، ۰۴:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #32
دوستان گرامی عکس موردنظر حاصل جفت انداختن سهره با سهره سبز است :

دوست گرامی حرف از گنجشک های سفید ( رنگ روشن ) زدند . این دو عکس هم تقدیم به ایشان( گنجشک زرد) :

دوستان گرامی عکسی که مشاهده می کنید مربوط به سهره هیبرید ( تلفیقی ) شکار شده از طبیعت است. روی کمر پرنده خالهای سفید است و دمگاه بلندی نسبت به سهره های دیگر دارد . تقریبا شبیه نوعی دم جنبانک . من خودم نمی تونم حدس بزنم این پرنده حاصل جفت خوردن چه پرنده ای با سهره است . فقط می دونم سهره عجیب و نادریه. اگر نظری دارید بفرمایید. ممنون.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۱:۴۷ ب.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۱:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #33

۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #34
نوید جان از عکس های بسیار زیبات ممنون
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، پدربزرگ
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #35
سلام.محمد جان اجازه میخوام نظر خام و غیرکارشناسی خودم رو درمورد عکسی که گذاشتی بگم.به نظر من ای کامل سهره است و نتبجه همون جهش ژنتیکی هست که قبلا صحبت کردیم.آخه تو حیوون های هیبرید حالا خصوصیات به ارث رسیده از پدر و مادرش پنجاه پنجاه نباشه زیاد اختلافی با هم نداره مثلا سهره قناری گلبسر قناری یا سهره سبز قناری یا گلبسر سهره رو نگاه کنید یه مقدار ظاهرش رو پدرش رفته یه مقدار رو مادرش یعنی شکلش کامل سهره نیست یا کامل قناری و گلبسر نیست.این عکس سر و صورت و بال و تنه کامل سهره هست و فقط دمش یکم بلندتر هست و خالهای سفید.عکسهایی که خودت زحمت کشیدی و گذاشتی و نوید جان هم گذاشتن از این عجیبتر هم هست ولی کامل سهره.ببخشید این نظر من بود خوشحال میشم دوستان هم نظر بدن در باره این عکس.تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۱۱:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
يك روز توي پرنده فروشي يك سهره سفيد ديدم قيمت كردم صاحب مغازه گفت 250هزار .من هم فقط از ديدنش لذت بردم.
بعداز چندبار رفت وآمد صاحب مغازه گفت اين سهره را با آب اكسيژنه سفيد كردن وبه يكي از بچه ها قالب كردن 250 . خيلي ناراحت كننده بود.دوستان حواسشان باشد از اين كلاه ها سرشان نگذارند.سهره سفيد مشخصات خاصي دارد كه شناختنش كار هر كسي نيست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، moh3nshirazboy ، ehsantaghavi2007 ، hamid sokoot
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #37
سلام خدمت آقای پوریان

ممنون از فرمایشاتتون و از اینکه نظر خودتونو در مورد اون سهره اعلام کردید. شما درست می فرمایید . بلندی دم این سهره و خالهای سفید روی کمرش و طرز ایستادن روی نی برای من عجیبه. در پرنده های هیبرید ژن قوی تر خودشو نشون میده و در شکل پرنده تاثیر میذاره . در سهره قناری ها که تکثیرشون در کشور ما باب تر هست می تونم بگم که تا حدود زیادی رنگ و شکل به قناری ماده میره و خصوصیاتی هم از سهره به ارث میبره . اما من سهره قناری هایی دیدم چه در عکس چه حضورا که خصوصیات بیشتری از سهره داشتن . از نظر شکل سر و نوک و قواره و حتی رنگ. در پرنده های هیبرید خصوصیات ظاهری از یک پرنده غالب میشه . مورد دیگر اینکه همه پرنده های هیبرید قدرت ازدیاد نسل خودشونو از دست نمی دن و نطفه دار هستند و ممکنه در نسلهای بعد در ظاهر پرنده بروز کنه.( به غیر از سهره قناری)

این عکس ها هم یه مقداری بهمون کمک می کنه . اون پرنده سفید حاصل ترکیب قناری و سهره است که شاید کمی باورنکردنی باشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۲:۳۰ ب.ظ، توسط محمدگلشن.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #38
درود آقای گلشن.فرمایشات شما کاملا درسته هم از نظر علمی هم تجربی.ظاهر پرنده هیبرید روی والدی میره که ژنش غالب هست.گلبسر قناری هم نطفه دار هست. شما خودتون استاد سهره هستین تا به حال سهرهای متمایز زیاد دیدین این سهره بلندی دم و طرز ایستادنش متفاوت هست.یه سوال محمد آقا این سهره دست خودت یا دوستانت هست؟از دهنش اطلاعی نداری؟ به شخصه یه بار سهره ای دیدم که به بلندی حدود هجده تا بیست سانت بود.تحقیق که کردم فهمیدم که بزرگترین سهره بال طلایی کاردولیس بزرگ اهل سیبری بوده حالا یاسوج چیکار میکرده خدا میدونه.نمیدونم بخاطر بزرگ بودنش بود یا نژاد و محل سکونتش طرز ایستادن و تمام حرکاتش فرق داشت با بقیه سهرها.تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

کارشناسی
ارسال: #39
ممنون پوریان جان ...من کوچیک شما هستم
من از شما و دوستان خیلی چیزها یاد می گیرم . اینکه تجربیات و دانسته هامونو به اشتراک میذاریم خیلی خوبه . من شخصا ادعایی ندارم و از نظرات همه دوستان استفاده می کنم. جاهایی هم ممکنه اشتباهی صورت بگیره و نظرم کارشناسی نباشه که از گوشزد دوستان ناراحت نمی شم. موفق باشید.
۱۳۹۱/۱۱/۲۱، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #40

۱۳۹۱/۱۱/۲۲، ۱۱:۴۷ ب.ظ