زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سهره پف کرده و کم تحرک

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بف كردن سهره
سلام يكي از دوستان من به سهرش 2روز فقط تخم كتون داده و روز سوم بهش شاهدونه داده سهرش بف كرده و كسل شده علت چيست چيكار كنيم؟ با تشكر
۱۳۹۱/۰۱/۲۱، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #21
RE: كمكم كنيد
کلرتتراسایکلین ماده اصلی تشکیل دهنده دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست و یه آنتی بیوتیک وسبع الطیف.ب کمپلکس هم اشتها شو تحریک میکنه هم سییتم ایمنی بدنش رو تقویت میکنه.همونطور که گفتم باید کاریش کنی غذا بخوره بعدشم حتما یه مشکلی براش پیش اومده که اینطور شده بی هیچ نمیشه.امیدوارم خوب بشه
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #22
باکمال تاسف باید بگم که احتمالا سهره شما طی یکی دو روز آینده میمیره.امیدوارم اینطوری نشه ولی احتمالش زیاده.ذلیلشو خودت باید پیدا کنی.دلایل زیادی میتونه داشته باشه.مثلا دادن غذای مسموم.یا نوع شاهدانشو عوض کردین و سهرتون نمیتونه به راحتی بشکنتش(به دلیل سفت بودن زیاد یا درشت تر بودن شاهدانه)ولی خیلی دیرشده دوستم
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #23
باسلام متاسفانه این همان پف کردن معروف سهرست که ۹۹%اوقات به مرگ منجر میشود خیلی از دوستان به نظرشون بیماری ویروسیه و من به نظرم ی جور سکته است که واقعا نمیشه کاریش کرد و حییون تلف میشه؛من تا حالا فقط یکبار پیش اومده که سهرم خودبخود خوب شد تنها کاری که براش کردم این بود که آب و دونشو گذاشتم کف قفس و کمی مولتی ویتامین ریختم تو آبش
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dr.ghermezii ، nazmi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #24
RE: يكي از سهرهام كله اشو كرده تو بالش و پف كرده
با سلام
به نظر من چند قطره سرکه سیب به اب اشامیدنی اضافه کنید و پرنده رو تو محیطی ارام بزارید و خواب شب پرنده هم طولانی نشه حداقل تاریکی شب چون بیشتر مرگ و میر پرنده صبح و بر اثر ضعف و مشکلات گوارشی و خواب طولانی شب اتفاق میافته با تشکر
۱۳۹۱/۰۵/۲۱، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #25
من هر وقت سهره هام اینجوری می شدن ولشون می کردم می رفتن.
چون امکان خوب شدن نیست.
پیشنهاد می کنم آزادش کنین.
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۱۲:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #26
سلام وستان
متاسفانه حيوني جان دادن و مرد،يكي از دوستان كه ديدش گفت احتمالاً سرما خورده،و دارو براش داد،يك كمي هم سعي كردم با دست بهش سفيده تخم مرغ بدم ولي خيلي ضعيف شده بود،دوستان شما حواسنون باشه كه حيوونتون رو در معرض باد كولر نباشه،،البته من نميدونم چطوري اين اتفاق براش افتاد،مدفوعش هم زرد شده بود.
تشكر ميكنم از دوستاني كه راهنمايي كردن.
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #27
(۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۳:۱۸ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام وستان
متاسفانه حيوني جان دادن و مرد،يكي از دوستان كه ديدش گفت احتمالاً سرما خورده،و دارو براش داد،يك كمي هم سعي كردم با دست بهش سفيده تخم مرغ بدم ولي خيلي ضعيف شده بود،دوستان شما حواسنون باشه كه حيوونتون رو در معرض باد كولر نباشه،،البته من نميدونم چطوري اين اتفاق براش افتاد،مدفوعش هم زرد شده بود.
تشكر ميكنم از دوستاني كه راهنمايي كردن.
با سلام
دوست عزیز بابت از دست دادن پرنده متاسف شدم و به نظر من سرما دلیل کافی نبوده با توجه به رنگ مدفوع کبد حیوان هم مشکل داشته که باعث مرگ سریع حیوان شده با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۵/۲۲، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #28
من هم قبول دارم این نوع پف کردن یک بیماری ویروسی هست چون پنج تا از هفت سهره هام پف کردند و یکی یکی مردند و فقط تنها کاری که تونستم برای اون دو تا انجام تا جونشون رو نجات بدم ان ها رو گذاشتم جلوی آفتاب و بهشون شاهدانه دادم و اصلا سبزی و میوه بهشون ندادم به نظر من مهم ترین چیز همون افتاب بود دو روزه خوب خوب شدند .
۱۳۹۱/۰۵/۲۹، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: m.56
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 117
11 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #29
با سلام بعد از استفاده از و یتامین یکم خاک و ماسه و کمی هم نمک براش بگذار اگر بخور انشا الله خوب میشود.
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #30
با سلام خدمت دوستان
من شاهد این بیماری در قناری هام بودم و هیچ راه حلی هم واسش پیدا نکردم.و به شدت هم واگیر دار هست این بیماری.ایا اسمی برای اون وجود نداره یا راه درمانی یا منشا به وجود اومدنش؟
کلا اگر دوستان توضیحی در رابطه با این بیماری کشنده و بسیار خطرناک که حتی متاسفانه اسمی هم نداره دارن از ارائه اون دریغ نکنن تا ببینیم ایا میه راه حلی واسش پیدا کرد.چون ممکنه این بیماری در خارج از ایران شناخته شده باشه
۱۳۹۱/۰۸/۱۰، ۱۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: maryam_sh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان