زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۹، ۰۲:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 3
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 469
285 سپاس گرفته‌شده در 119 ارسال
ارسال: #1
ویژگی های قفس برای نگهداری قناری
[/size]ویژگی های قفس برای نگهداری قناری
اول قفس انفرادی که فقط برا نگهداری یک قناری استفاده میشود که ابعادی به طول 50 سانتی متر و عرض 30 سانت و ارتفاع 40 به طوری که پرنده در این فضا راحت بوده و فضای کافی برا بال زدن رو دارد .
2_قفس جوجه کشی : که دو برابر قفس انفرادی بوده و توسط حایل سیمی از هم جدا شده و در فصل جوجه کشی نر و ماده رو در پشت این حایل سیمی قرار داده تا زمان مناسب با برداشتن سیم فضای کافی برای پرنده ها به وجود میاد
3_ قفس جوجه پران یا گله خوان : که قفس بزرگی است که به قفس تولک هم معروف است که میتوان جوجه ها رو در این قفس رها ساخت تا جوجه های تازه در فصل تابستان و پاییز علاوه بر گذراندن تولک به ورزش و جست و خیز بپردازند و در اواخر جوجه کشی میتوان نر و ماده هایی که فصل جوجه کشی رو تمام کردن به طور جدا گانه در قفس های تولک نگه داشت .

میله نشیمن : جز لاینفک زندگی پرنده محسوب می شه چون تمام عمر پرنده روی اون به سر میبره و نظافت و تمیزی میله از لزومات به شمار میاد و لذا داشتن چند میله اذافی و تعویض و تمیزی میله نشیمن مهمه . انتخاب میله نشیمن از مهترین و ضروری ترین بخش یک قفس به حساب میاد و بایستی میله رو با توجه به پای پرنده انتخاب کرد . اگر میله خیلی باریک باشه پرنده پاشو به دور اون لول میکنه و باعث رشد بیش از حد ناخن هاش میشه و اگه صاف باشه موجب بیماری پا و میخچه میشود .
3_ ظرف آبخوری : که به طور معمول پلاستک و شیشه ای اون تو بازار موجود میباشه و نظافت اون و خزه نبستن جداره از ملزومات محسوب میشه
4_ ظرف دانه : ظروفی هستند از جنس فلز یا پالاستیک که برای دانه های یومیه وتقویتی استفاده میشه
5: ظرف نیم گرد: ظروفی هستند که معمولا هنگام جوجه کشی و غذاهای پرورشی استفاده میشه
6_ وان حمام : که برای حمام کردن پرنده خصوصا در هوای گرم و فصل تولک و همچنین هنگام حمبه شپش به پرنده و استفاده از دارو جهت [size=medium]استحمام پرنده
۱۳۹۰/۱۲/۱۸، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #31
RE: فرق جفتگیری در جوجه پران با قفس معمولی
(۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۱۰:۳۵ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۷/۱۲، ۱۲:۳۶ ب.ظ)MSCanary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اٰره اولش میخواستم بزارم گفتم نکنه بزنه ‍‍بالشو خراب کنه منصرف شدم .حالا که شما توصیه میکنی میزارم.

با درود خدمت اساتید محترم
من امسال دو جفت از قناری هامو بدلیل چاق شدن ماده ها تو جوجه پرون جفت زدم که خدا را شکر هم جفت رفتن هم الان جوجه دارن.خیلی هم بهتره هم از لحاظ فضا هم از لحاظ پرواز کردن ماده وقتی که میخواد پرهاشو نرم کنه.در مجموع اگه جا داشته باشی و همه را تو پرون جفت کنی بعدا هم که میخوای نرو با جوجه ها جدا کنی راحتر هستی
سلام

منظور شما اینکه چند تا قناری رو تو جوجه پرون جفت میکنی یا فقط یک جفت؟
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: taghinaghi53@yahoo.com
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #32
با درود خدمت آقای امیر محمدی
نه فقط یک جفت را توی یک پرون 1 متری جفت زدم
البته بعضی ها را هم دیدم که بدلیل کمبود جا با گذاشتن وسطی پرون دو جفت را البته جدا یا یک نر و دو ماده را هم در یک پرون جفت زدن
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۱۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #33
ممنونم از پاسختون

من چند وقت پیش دیدم کسی 6، 5 تا قناری رو تو قفس جوجه پرون گذاشته بود یکی از قناری ها هم چند تا تخم گذاشته بود و روش هم خوابیده بود! دقیقا مثل فنچ ها
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #34
سلام
در مواقعی که کسی مجبور باشه این کار رو بکنه , این کار شدنیه اما بیشتر برای قناریهای رسمی معمولی امکان پذیره , بنده هم دیدم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۱:۵۱ ب.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۰۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #35
(۱۳۹۱/۰۹/۰۳، ۱۰:۳۵ ق.ظ)10reza10 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود خدمت اساتید محترم
من امسال دو جفت از قناری هامو بدلیل چاق شدن ماده ها تو جوجه پرون جفت زدم که خدا را شکر هم جفت رفتن هم الان جوجه دارن.خیلی هم بهتره هم از لحاظ فضا هم از لحاظ پرواز کردن ماده وقتی که میخواد پرهاشو نرم کنه.در مجموع اگه جا داشته باشی و همه را تو پرون جفت کنی بعدا هم که میخوای نرو با جوجه ها جدا کنی راحتر هستی

سلام

عذر میخوام، با وجود چاقی، تو روند تولید مثل مشکلی پیش نیومد؟ یا با استفاده از جوجه پرون چربی ها از بین رفت و سپس کار لانه سازی و جفت گیری صورت گرفت؟

از این جهت می پرسم که من هم یک جفت انداختم و هر دو قناری مشکل چربی دارن .

ممنون
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۱:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #36
من یک ماه قبل از جفت زدن متوجه چاقی در دوتا از ماده هام شدم.واسه رفع چاقی از دادن دون تقویتی و دان نرم بهشون خود داری کردم.و تو محیط پرورشم اونها را پرواز دادم .هر روز حدود نیم ساعت اونها را پرواز میدادم تا موقع جفت زدن تقریبا دیگه چربی تو بدنشون نمونده بود ولی واسه احتیاط و اینکه نکنه دوباره تو جفت چاق بشن اونها را تو پرون جفت زدم.الان هم خدا را شکر یکشون از سه تا تخم هر سه را جوجه کرده و یکشون از سه تا تخم 2 تاشو جوجه کرده.اینم بگم که هر دو ماده سال اولشون هست و امروز جوجه هاشون 8 روزه هستند.
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، taghinaghi53@yahoo.com
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 98
99 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #37
RE: سوال درباره رابطه اندازه قفس با آماده شدن قناری
در کل اگه بخوایم جمع بندی کنیم

در ماده ها
دوران تولکی و بعد از تولکی : قفس پرون

در نرها
دوران تولکی : پرون یا قفس کوچک { پرون بهتره }
دوران بعد از تولکی : قفس کوچک { یه مقدار از قفس سهره بزرگ تر }

دوران جفت : نصف قفس پرون

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۰:۴۱ ب.ظ، توسط taghinaghi53@yahoo.com.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

11
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #38
اآیا اگر نر ها رو تکی توی قفس جفت بزاریم آماده نمیشن و مشکل خاصی پیش میاد؟
۱۳۹۳/۰۸/۲۳، ۰۳:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #39
خیر مشکلی پیش نمیاد.اتفاقاًبهتره.
۱۳۹۳/۰۸/۲۳، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #40
من هميشه قناريهاي نرم را توي قفس جفتي نگه داري مي كنم كه چربي نيارن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۲۴، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان