زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۵۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال درباره نوک سهره

*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #1
سوال درباره نوک سهره
با سلام میخواستم بدونم سهرم که کمی از نوکش مونده تا سفید شه و با ماده قناریم که الان کاملا آماده شده میخوام جفت بزنم چقدر طول میکشه که کاملا نوکش سفید شه ( یک ماهی هست که هیچ پیشرفتی نکرده و نوکه نوکش سیاه مونده تقریبا قرص میخونه و پاهاش هم سفیدن یک ساله در کنار قناری داره زندگی میکنه و قفس هاشونو میزارم پیش هم میخوان از هم نوک بگیرن ) غذای سهره شاهدونه در کنار تخم کاهو و تخم کتان سیاه و مولتی ویتامین هم بهش میدم حالا چون ماده قناریم آمادست میگم نکنه بره تو لک یا تخم هرز بزاره و تا مدتی معطل بشم چیکار کنم که هرچه زودتر آماده بشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۸:۱۳ ب.ظ، توسط hamed.k.)
۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: سوال درباره نوک سهره
(۱۳۹۱/۰۲/۱۴، ۰۸:۱۱ ب.ظ)hamed.k نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام میخواستم بدونم سهرم که کمی از نوکش مونده تا سفید شه و با ماده قناریم که الان کاملا آماده شده میخوام جفت بزنم چقدر طول میکشه که کاملا نوکش سفید شه ( یک ماهی هست که هیچ پیشرفتی نکرده و نوکه نوکش سیاه مونده تقریبا قرص میخونه و پاهاش هم سفیدن یک ساله در کنار قناری داره زندگی میکنه و قفس هاشونو میزارم پیش هم میخوان از هم نوک بگیرن ) غذای سهره شاهدونه در کنار تخم کاهو و تخم کتان سیاه و مولتی ویتامین هم بهش میدم حالا چون ماده قناریم آمادست میگم نکنه بره تو لک یا تخم هرز بزاره و تا مدتی معطل بشم چیکار کنم که هرچه زودتر آماده بشه
سهره و قناری من دقیقا همین حالتی بودند که شما میگین.جفت کردم و جوجه هم گرفتم.پیشنهادم اینه که 4/5 روزی ویتامین ای به سهرت بده بعد پیش هم بنداز
۱۳۹۱/۰۲/۱۵، ۰۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 277
117 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #3
سلام به دوستان گرامی...
من یک سهره 3ساله دهندار دارم که کل تابستونو مست کامل بود
اما الان چندروزی هست که سرنوکش داره رو به رنگ خاکستری میره و احساس میکنم که داره نوکش از اون سفیدی کامل خارج میشه, خوندنشو داره هنوز اما احساس میکنم مثل قبل سرکش و دریده دهن نمیره:(
راستی تابستون توی شرایط فوق حرفه ای نگهداریش کردم و نذاشتم توی این هوای گرم 60 درجه اهواز لک بره...
اما الان که هوا خوب شده نوکش اینجوریه, پیشنهاد بدید لطفا...:)[/b][/font]

اینو هم اضافه کنم که از این سره میخام سخت جوجه بگیرم البته نه الان یه چندوقت دیگه اما.....:(
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط jooje.)
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۱۲:۴۳ ق.ظ)jooje نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان گرامی...
من یک سهره 3ساله دهندار دارم که کل تابستونو مست کامل بود
اما الان چندروزی هست که سرنوکش داره رو به رنگ خاکستری میره و احساس میکنم که داره نوکش از اون سفیدی کامل خارج میشه, خوندنشو داره هنوز اما احساس میکنم مثل قبل سرکش و دریده دهن نمیره:(
راستی تابستون توی شرایط فوق حرفه ای نگهداریش کردم و نذاشتم توی این هوای گرم 60 درجه اهواز لک بره...
اما الان که هوا خوب شده نوکش اینجوریه, پیشنهاد بدید لطفا...:)[/b][/font]

اینو هم اضافه کنم که از این سره میخام سخت جوجه بگیرم البته نه الان یه چندوقت دیگه اما.....:(

با سلام خدمت دوست عزیزم باید بگم که سهره فقط چند ماه نوکش کاملا سفیده و بعدش دیگه کم کم سیاه میشه و عیب خاصی نیست که بخوای نگرانش بشی موفق باشی
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۰۹:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jooje
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #5
سلام دوسته من باید میگفتی آخرین لکی که خورده کی بوده.من خودم دانشجو گچساران بودم و با آب و هوای خوزستان کاملا آشنام.مثلا وقتی یاسوج یا شیراز بورم اکثر سهره هام شب عید جفت میخوردن ولی وقتی گچساران بودم از آخرای دی ماه جفت میخوردن بخاطر هواش.به نظر من اشتباه کردی که نذاشتی تابستون لک بخوره باید تابستون لکش میدادی که بهمن ماه یه سهره مست داشته باشی برا پاجفت.احتمالا الان بخواد لک بخوره بهتره جلوش رو نگیری اگه لک خوردنش رو به تاخیر بندازی امکان داره یکی دوماه دیگه لک بخوره اونوقت باید قید مستی تو بهار رو بزناگه دیدی پر میریزه شرایط لک کامل رو براش فراهم کن
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۱۲:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #6
ممنون از دوستان..
آخرین باری که لک جانانه رفت 10اسفند 1390 بود که گذاشتمش تو پارچه و اول اردیبهشت تو پارچه شروع کرد به خوندن و درش اوردم و دیگه رو اومد و اواخر خرداد بود که نوکش رو به سفیدی رفت و دیگه هیچ سره ای جلودارش نبود ,خونه رو میذاشت رو سرش ودریده میخوند ولش میکردم تو خونه میرفت رو قفس پرنده های دیگه و دیونشون میکرد, اما بیچاره بختش خواب بود,متاسفانه ماده آماده نداشتم که بش بدم...
من بی نهایت از این سره و دهنش و خوش ذاتیش خوشم میاد و حتما میخوام ازش جوجه بگیرم الانم جلوم داره میخونه, سلامم میرسونه...:)
حالا من خودم نظرم اینه که چون سره بهاره هست بوی بهار مستش میکنه و باید ماده ها رو آماده بذارم براش تا بهار...
راستی پرریزی هم نداره اما سرنوکش خاکستری خیلی خیلی کمرنگ شده...
نظر بدید لطفا...؟
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۰۱:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #7
خودت که بهتر میدونی بهار خوزستان از بهمن و اسفند شروع میشه پارسال هم یه جای کارت اشتباه بود که اسفند لک خورد.کسایی که میخوان سهرهاشون رو جفت بزنن باید تو تابستون سهره شون رو لک بدن که خودش لک بد موقع نخوره.پیشنهاد من اینه که چند روزی صبر کن ببین خودش پر میریزه یا نه اگه ریخت که لکش بده اگه نریخت اون وقت درموردش بحث میکنیم.شاید دوستان نظر بهتری داشته باشن
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۰۱:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #8
توی اسفند برخالاف میل خودم لکش دادم به این دلیل که سره دست یک آدم ناشی بود و پرهای سینه و گردنش براثر پرریزی نادرست ریخته بود...
و توی تابستون وقتی مست و شیدا بود و با این صدا سرکش و دریده میخوند ,خدایی کودوم عشق بازی دلش میاد با دست خودش حیوونشو لک بده...
اما فکر میکنم لک نره و فقط نکش سیاه شه و اواخر زمستون دوباره مست کنه شما چی فکر میکنید؟؟؟؟
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۰۹:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #9
من به این خاطر گفتم چون خودت گفتی با شرایط فوق حرفه ای نذاشتی لک بخوره.هر سهره ای باید سالی یه لک رو بخوره واقعا بهش نیاز داره بعضی ها فکر میکنن لک فقط پرریزی هست ولی تعویض پر فقط یکی از مراحل لک هست پرنده زمانی که تو لک میره تمام سیستمهای بدنش از جمله دستگاه تولید مثلی رو بازسازی میکنه.شاید یه نیم لک خورده که زیاد قابل لمس نباشه من فکر میکنم یه چند روزی باید صبر کرد تا دید وضعیتش چطور پیش میره
۱۳۹۱/۰۷/۱۰، ۰۹:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان