زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۹:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال درمورد کوچ سهره ها

*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #1
سوال درمورد کوچ سهره ها
سلام

میخواستم از دوستان بپرسم:
آیا سهره هم کوچ می کنه؟
اگه کوچ می کنه پس چرا می شنویم که تو پاییز و زمستون سهره سید میشه؟

یک سوال دیگه هم هست:
کسی که مثلا تو خردادماه خودش سهره صید می کنه آیا می تونه زمستونا سهرشو بیرون بذاره؟(قفس سهره تو حیاط باشه مثلا) اگه بله چرا همه تو زمستون می گن بیرون نذار؟!!!! اگه نه پس سهره هایی که تو طبیعت هستن چطوری بیرون تو هوای سرد هیچیشون نمیشه؟

مرسی
۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #11
RE: سوال درمورد کوچ سهره ها
دوست من بهتره به حرف دوستان و کاربرانی که ساکن مناطق سردسیر هستن هم توجه کنی.هر منطقه شرایط خودش رو داره من از یاسوج خبر دارم که سردسیره سهره هاش مهاجرت میکنن ولی توی همون منطقه از دشت میرن کوه.بعدشم سهره اگه بیرون نره فصل رو گم میکنه و یا مست نمیشه یا بد مست میشه.اینکه شما سهره ات رو بیرون بذاری یا نه به خودت و سهره ات و منطقه سکونتت بستگی داره ولی اکثر سهره بازا اعتقاد دارن سهره از سرما خوشش میاد.با تشکر
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #12
در ضمن یاسوج دوازده ماه سال سهره داره فقط منطقه سکونتشون توی بهار و تابستون با پاییز و زمستون فرق داره.هموتطور که خودت گفتی بعضی از سهره ها به مناطق گرمسیر مثل خوزستان کوچ میکنن که من فکر میکنم بیشتر بخاطر وجود مواد غذایی باشه تا گرما.
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۵:۰۴ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن یاسوج دوازده ماه سال سهره داره فقط منطقه سکونتشون توی بهار و تابستون با پاییز و زمستون فرق داره.هموتطور که خودت گفتی بعضی از سهره ها به مناطق گرمسیر مثل خوزستان کوچ میکنن که من فکر میکنم بیشتر بخاطر وجود مواد غذایی باشه تا گرما.

درود
بنظر من هم تنها عامل کوچ کردن سهره ها همون عامل تغذیه میتونه باشه.
در مورد اینکه سهره رو میشه تو سرما نگهداری کرد یا نه هم
باید بگم باید حیوون خانگیتون رو به شرایطی که مد نظرتون هست آرام آرام تکرار میکنم آرام آرام عادت بدید.
حالا میخاد گرما باشه یا سرما
۱۳۹۱/۰۶/۱۰، ۰۹:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان