زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال در مورد تعداد تخم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
سوال در مورد تعداد تخم قناری
سلام به همگی

خواستم بدونم یک قناری نهایتا چند تا تخم می گذاره؟

چه تعداد معمول هست؟

آیا هر چه تعداد تخم بیشتری بگذارد خوب هست یا بد؟

لطفا نظر دهید
۱۳۹۱/۰۸/۰۸، ۰۸:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #21
RE: قناری ماده 3تخمه
سلام
منم یه جفت قناری دارم که دیروز 1 تخم و امروز هم 1 دونه دیگه گذاشت به امید اینکه فردا هم یکیدگه بزاره هر دو هم تازه کارن یعنی جوجه بودن :basa (135):

فقط نمیدونم ماده چرا کم میخوابه روی تخم ها همش گرفتار خرفه خوردنه خیلی خوشش میاد بهش برگ کاهو - تخم مرغ + هویج + یکمی هفت تخم
شاهدنه خاستم بدم پسر داییم گفت اگه الان بدی میرن تو لک بهتر ندی
فقط خداکنه بدون نطفه نباشه که حالم گرفته میشه
بعدشم مرسی از مدیریت این سایت که خدایش خیلی از سوالاتم رو توش پیدا کردم و خیلی ممنون از بچهای خون گرم این سایت که خیلی باحالن همشون و هر وقت سوالی داشتم سری بهم جواب دادن مرسی بچه ها :basa (159):
فقط یه سوال :
من چون کلا باره اولمه ترسیدم تخمارو با تخم هرز عوض کنم
به نظر شما اشکال نداره بین جوجه اول و آخر 2 روز فاصله باشه ؟
در ضمن من خودم خیلی هواشونو دارم نمیزارم چیزی کمو کسر داشته باشن ( نظافت به موقع - نور مناسب - غذای مناسب - دمای خوب 24 25 تکون نمیخوره ) فقط مونده لالایی براشون بخونم :basa (92):
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #22
RE: سوال در مورد تعداد تخم قناری
سلام و دروووودا این بار سوم هست سوال میکنم . و جوابی نمیگیرم...........ایا یک قناری نر را میشود با دوتا ماده قناری جداگانه جفت کرد؟اگر جواب بله هست. چه زمانی باید قناری نر را از قناری ماده اول جدا کنم ؟ ممنون میشم جوابم را بدید
۱۳۹۶/۰۲/۲۲، ۰۶:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

license
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 279
162 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #23
سلام بر شما دوست گرامي اين امكان پذيره البته به ذات خوب ماده ها بستگي داره شما ميتونيد اول با يك ماده جفت كنيد نر رو و بعد از تخم گذاري و خوابيدن ماده روي تخم ها دو الي سه روز بعد نر رو جدا كنيد و با ماده دوم بزنيد البته دقت كنيد ماده اول از تخم بلند نشه با بيرون اومدن تخم هاي ماده اولي نر رو اضافه كنيد تا در تغذيه جوجه ها كمك كنه البته مجددا تاكيد ميكنم بستگي زيادي به خوش ذات بودن ماده ها داره خودم اين كار رو چند بار امتحان كردم و با زمان بندي مناسب مشكلي هم نداشتم
۱۳۹۶/۰۲/۲۲، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #24
قناری من یک تخم گذاشت ولی الان دو روزه دیگه تخم نگذاشته ؟
چرا
۱۳۹۷/۱۰/۰۶، ۰۵:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #25
سلام.اگر جفت خورده دوباره تخم میذاره.اگر نگذاشت ضعیفه.باید قبل و حین تخم گذاری با غذای پروتئینی تقویت بشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۱۰/۰۹، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 12
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #26
سلام دوستان
قناری من بار دومشه که تخمش نطفه نداره،هر سری هم سه تا تخم میزاره
مشکل از نره؟ مادم هم جوجه پارساله و یکم ضعیف بود از اون نمیتونه باشه؟
ما رو هم راهنمایی میکردین ثواب داشت
۱۳۹۷/۱۰/۱۳، ۰۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #27
سلام 
قناری دونش باید کتان و ارزن باشه به نسبت چهار به یک ، قبل از جفت هم باید بهشون تخم مرغ و هفت تخم بدی که نطفه پر کنن اینجا فقط میشه اصول کلی رو بیان کرد ... 
علتهای نطفه نزدن عبارتند از : پیری و سن زیاد مولدها ، سوتغذیه و کمبود ویتامین بخصوص ویتامین ای و سلنیوم ، عدم نوردهی مناسب ، عدم پاکسازی قبل از جفت (باید دوماه قبل جفت یکدوره سه روزه از آنتی بیوتیکهای وسیع الطیف استفاده شود که آلودگی پرنده ها از طریق جفت گیری به هم و به جوجه ها منتقل نشود) ، کم سن و سال بودن مولد ها ، بروز استرس و نداشتن جای آروم و مناسب برای جفت و ....
اگر ماده تون بعد از تخم گذاری کرچ میشه و کامل روی تخم میخوابه معناش اینه جفت گیری به طور کامل انجام شده ولی اگر تخم ها رو رها میکنه یا نسبت به خوابیدن روی تخم احساس مسئولیت نداره احتمالا تخم هرز که از سر مستی هست گذاشته .
۱۳۹۷/۱۰/۲۰، ۰۳:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: akbar71 ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #28
با سلام من یه جفت قناری معمولی دارم که ۹ تخم گذاشتن و الانم روش خوابیده هرشب ۲ تا تخم با هم گذاشته خیلی به نظرم عجیبه من پرنده باز نبودم و اولین تجربم از قناری هست به نظرتون چکار کنم من تجربه ندارم این ۹ تخم ایا نطفه دارن یا خراب نمیشن انقد تخما زیادن قناری ماده و نر با هم کنار هم دوتایی روی تخما میخابن .یک هفته کنار هم بودن اول دعوا نیکردن بعد ارکمتر شدن بعد روز دوم لونه گذاشتم چندبار خرابش کردن و اخرش درستش کردن و ماده خابید من خودم ندیدم جفت گیری بکنن ولی خیلی وقتا میدیدم نر ناگهانی میپرید روی ماده به حالت جفت گیری ولی ماده فرار میکرد شاید همون لحطه ها جفت شدن و شایدم نشدم .لطفا کمکم کنین با تشکر .چطور تصویر بزارم تو سایت؟
۱۳۹۸/۰۹/۱۸، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #29
سلام من قناریم ۹ تخم گذاشته خواهش میکنم کمکم کنید ایا ۹ تخم زیاده خراب میشن چکارکنم من هردو قناره با هم روش میخابن هز بس زیاده تخما.ایا نطفه دارن و اینکه شبی ۲ تا تخم میزاشت بجز یکی دو شب.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹، ۰۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #30
(۱۳۹۸/۰۹/۱۹، ۰۲:۴۷ ب.ظ)Saman Pirian نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام من قناریم ۹ تخم گذاشته خواهش میکنم کمکم کنید ایا ۹ تخم زیاده خراب میشن چکارکنم من هردو قناره با هم روش میخابن هز بس زیاده تخما.ایا نطفه دارن و اینکه شبی ۲ تا تخم میزاشت بجز یکی دو شب.

سلام از جنسیت قناری هات مطمئنی 
به نظر هردو ماده میان 9 تخم برای یه ماده عجیبه 
۱۳۹۸/۰۹/۲۰، ۰۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان