زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۰:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال در مورد فنچ

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
سوال در مورد فنچ
سلام
من يک بار ديگر هم قبلا اين سوال پرسيدم ولی الان کاملا توضيح می دهم
من يک جفت فنچ راه راه دارم که نر و ماده بودن آنها واضح است !!!......الان بيشتر از 20 روز هست که روی تخمها میخوابند و
تغذيه آنها خيلی خوب و کامل شامل سبزيجات و کف دريایی و تخم مرغ و ارزن و و مولتی ويتامين هست ولی تخمها در نيامد ولی من آنها را بر نداشتم چون رنگ آنها سياه شده .......حالا نمی دونم بايد چيکار کنم !!!!!!
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۱:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #11
RE: سوال در مورد فنچ
(۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۸:۰۶ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ببینید پای فنچ از قناری کوچکتره و حلقه پای فنچ نیست تنها کاری که میتونید بکنید اینه که یه حلقه قناری تو روز 6 یا هفتم با پاش بندازید و بعد که بزرگتر شد ببینید در میاد و بزرگ هست ولی فکر نکنم در بیاد و یکمی لق بزنه.

تشکر این لق بودن برای پرنده مشکلی ایجاد نمیکنه؟
۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۸:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #12
نمیدونم باید امتحان کنید و لطفا همینجا نتیجه رو اعلام کنید ولی تو ایران کسی معمولا برای فنچ حلقه نمیذاره ولی تو اروپا و کشورهای پیشرفته تر حلقه شناسایی میذارن
۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۸:۱۹ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدونم باید امتحان کنید و لطفا همینجا نتیجه رو اعلام کنید ولی تو ایران کسی معمولا برای فنچ حلقه نمیذاره ولی تو اروپا و کشورهای پیشرفته تر حلقه شناسایی میذارن

چشم حتما سعی میکنم عکس و  نتیجه این کار رو خدمتتون عرض کنم
ولی به نظر من چون فنچ قیمتش پایینه کسی این کار رو نمی کنه و حال آنکه الان فنچ های مولدی هستن بسیار با ارزش 
مثلا بنده خودم یک جفت دارم که در هر لون حداقل 6 جوجه دارن و تا جوجه ها از لون بیرون نیومدن تخم های لون بعدی رو گذاشتن.
۱۳۹۲/۰۸/۰۲، ۰۸:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۲/۰۸/۰۱، ۰۴:۳۵ ب.ظ)'mohsentabriz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
می خواستم بدونم آیا میشه به پای جوجه فنچ هم مثل جوجه قناری حلقه انداخت؟
لطفا کامل راهنماییم کنید تشکر

حلقه پا پرنده هیچ ربطی به ارزش پرنده نداره که بخوایم فقط برای پرنده هایه ارزشمند استفاده کنیم. بله برای فنچ هم حلقه پا وجود داره و اندازش هم 2.5mm هستش ولی حلقه پا چیز ضروری نیست و بیشتر برای شناسایی پرنده استفاده میشه، حلقه پا فنچ هم مثل دیگر حلقه پاهایه پرنده دو نوع داره، "باز"، "بسته" و در رنگبندیهای مختلف و جنس حلقه پا پلاستیکی و آلمینیومی هست.
بسیاری از پرنده ها تو این اندازه بهشون فنچ گفته میشه ولی با نژادهایه متفاوت، فنچ یک گونه پرنده هست، مثل فنچ گور خری یا همون فنچ معمولیا که تو پرنده فروشیها میبینیم یا حتی همین سهره بهش فنچ گفته میشه، من خودم فنچ گلدین دوست دارم به دلیل چند رنگ بودنش و بازم میگم حلقه پا پرنده مربوط به اندازه یا قیمتش نمیشه، برای رفع سوء هم بگم منظورم این نیست که حلقه پا طوطیو بندازیم برای قناری.

در زیر فیلم آموزش انداختن حلقه پا برای فنچ به زبان انگلیسی براتون میذارم

Finch leg ring-low.zip
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
28 9.75 MB .zip
۱۳۹۲/۰۸/۰۳، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mtabriz ، omidkeihani
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #15
سلام
منم در مورد فنجم سوالی داشتم
اول یک جفت فنج داشتم که بعد از جفتگیری دو سه هفتکه فنج ماده مرد
الان یک دوماهه که فنج ماده خریدم که جفت بشن
جفت شدن یا نه نمیدونم پیش هم میخوابن
سوالم اینکه
فنج نر برای خودش لانه درست میکنه ولی بعد تقریبا یک هفته اون لونه خراب میکنه و جایی دیگه لونه درست میکنه
چرا اینجوری میکنه
۱۳۹۳/۰۱/۱۶، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #16
سلام و خسته نباشید دوستان،
حدود یک هفته هست که جوجه فنچم رو که منقارش رنگ گرفته از پدر و مادر جدا کردم، بخاطر اینکه پدرش کتکش می زد و دست آخر سرشو زخم کرده بود. امروز صبح دیدم فنچ ماده کف قفس دراز کشیده و جان به جان آفرین تسلیم کرده، آیا دوری از جوجه که البته قفسش کنار قفس اینا بود میتونه تاثیری داشته باشه؟
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #17
سلام دوستان من6جفت فنچ دارم که ازاد نگاه  میدارم  مشکل اینجاست که همشون لونه درست کردن تخم هم گذاشتن ولی بعد چند روز خوابیدن روشون اونارو به حال خود رها کردن ودیگه نمیخوابن الان چند ماه نگاه میدارم همشون اینجوری میکنن لطفا منو راهنمایی کنید                      با تشکر

۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #18
آقا این جوجه فنچ رو با پدرش انداختم تو یه قفس، جوجه نمیذاره پدرش بره سمت لونه ای که تو قفس هست!!
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۶:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 53
10 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #19
 سلام

فنچ های من تو لونه ای قرار دادم لونه سازی نمیکنند
چوبا و نخ ها رو جای دیگه میبرن و جمع میکنن که اصلا مکانش مناسب نیست.
الان میترسم لانه سازی نتونن بکنن و ماده هم نتونه تخم بزاره.
به نظرتون چطوری این مشکل رو برطرف کنم?
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #20
لونت از این خونه شکلیاست? اگر از اوناس به دلیله تاریکی بعضی فنچ ها ازشون میترسن ونمیرن اونتو...سرشو بشکن تا معلوم بشه توش.یا از لون مرغ عشق استفاده کن فقط طوری که جلو سوراخش میله نشیمنگاه باشه سقفشو بردار برن توش بعد یه مدت سقفو بذار
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۱۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، yasin308 ، -saeed-

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان