زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۷:۵۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال در مورد نگهداری و جنسیت مرغ عشق

*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 12
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
سوال در مورد نگهداری و جنسیت مرغ عشق
درود
من 2تا مرغ عشق دارم که تو جایی به اندازه 1.5 در 2 متر و ارتفاع 3.5 متر نگهداری می کنم .
یکیشون که مطمئن هستم نر هست . ولی یکی که 1-2 ماهش هست رو شک دارم ماده هست یا نر .
پرسیدم گفتن وقتی جوجه هست نمیشه تشخیص داد . درسته ؟
رنک بالای نوکش آبی بسیار کم رنگ هست با قسمت هایی سفید رنگ . جثش هم کوچیک هست . پرواز هم نمی تونه بکنه می ترسه ولی جوجه های هم سن خودش خیلی راحت پرواز می کنن
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #11
RE: سوال در مورد نگهداری و جنسیت مرغ عشق
سلام
این مرغ عشق که گفتم نمی تونه پرواز کنه از وقتی براش قطره ویتامین میریزم تو آبش داره نصفه و نیمه پرواز میکنه . حالا نمیدونم به خاطر ویتامین هست یا نه .
رنگ بینیش هم الا قابل تشخیص نیست که کرمی و سفید هست یا اینکه کمی آبی داره . هیچ راهی نیست که بتونم الان جنسیتشو مشخص کنم ؟
۱۳۹۳/۰۱/۲۵، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 1
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #12
رنگ ابی تو بعضی ماده ها هم دیده میشه  من یه مرغ عشق ماده داشتم بالای نوکش ابی کم رنگ بود اکثر فروشنده ها میگفتن نره ولی تخم گذاشت

۱۳۹۳/۰۱/۲۸، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، dawolf
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #13
ممنون .
ببینید چن روز هست که میبینم مرغ عشق زرده که نر هست حرکات و صداری های عجیبو غریبی از خودش در میاره جلوی صورت اینیکی مرغ عشق که نمیدونم جنسیتش چی هست . 

اگه ازش براتون عکس بندازم کیفیت خیلی خوب نباشه فوشم نمیدید که؟ :D
۱۳۹۳/۰۱/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۳/۰۱/۲۹، ۰۱:۴۸ ب.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون .
ببینید چن روز هست که میبینم مرغ عشق زرده که نر هست حرکات و صداری های عجیبو غریبی از خودش در میاره جلوی صورت اینیکی مرغ عشق که نمیدونم جنسیتش چی هست . 

اگه ازش براتون عکس بندازم کیفیت خیلی خوب نباشه فوشم نمیدید که؟ :D

جنسیت هر دو مرغ عشق شما نره.این گونه رفتار در جفت نر ها رخ میده که معمولا یکی مغلوبه و یکی غالب.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۱/۲۹، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، dawolf
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #15
سلامی دوباره
من اون موقعی که گفتید 2تاشون نر هستن یک ماده یک ساله خریدم . وقتی ماده رو گذاشتم پیش بقیه نره نمیذاشت این ماده به به این نر کوچیکو نزدیک بشه. یعنی این مرغ عشق نمی دونه که این نر هست ؟ بیخیالش نمیشه !
نر کوچیکه رو جدا کردم دیدم با ماده جدیده کم کم مچ شد و نوک به نوک میشن غذا هم به هم میدن . دوباره نر کوچیکه رو آووردم پیش اینا بازهم نر بزرگه نزاشت مادهه بهش نزدیک بشه و این ماده ای که باهاش جفت شده بود رو میزد.
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۱۰:۵۰ ق.ظ)'dawolf' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامی دوباره
من اون موقعی که گفتید 2تاشون نر هستن یک ماده یک ساله خریدم . وقتی ماده رو گذاشتم پیش بقیه نره نمیذاشت این ماده به به این نر کوچیکو نزدیک بشه. یعنی این مرغ عشق نمی دونه که این نر هست ؟ بیخیالش نمیشه !
نر کوچیکه رو جدا کردم دیدم با ماده جدیده کم کم مچ شد و نوک به نوک میشن غذا هم به هم میدن . دوباره نر کوچیکه رو آووردم پیش اینا بازهم نر بزرگه نزاشت مادهه بهش نزدیک بشه و این ماده ای که باهاش جفت شده بود رو میزد.

با سلام.
احتمال اینکه جفت نرهاتون از یک خانواده باشند زیاد هست که در این صورت احساس مسئولیت والدین و ...
شما ماده و نر رو بنداز پیش هم نر بزرگ رو هم واسش یه ماده بگیر کمکم بیخیال هم میشند.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم-دانشجو
ارسال: #17
بله به نظر من هم نر کوچیکتر فقط به عنوان والدین پیش نر بزرگ میره و نر بزرگ هم یا فکر می کنه ماده هست و یا فکر می کنه بچش هست . 
نر کچیک که هنوز درست حسابی نموتونه پرواز کنه . نر بزرگ و ماده که با هم نوک به نوک میشن رو میندازم پیش هم و نر کوچیک رو جدا می کنم 

...ولی از یک خانواده نیستن . نر بزرگتر زرد هست کلا . نر جوجه تر کمرش آبی آسمانی هست بقیش هم طوسه ای مانند هستش (اولین باری هست از این رنگ دیدم)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط dawolf.)
۱۳۹۳/۰۲/۱۲، ۰۵:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان