زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم

*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #1
سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
سلام
یک ماسله ای هست که می گن
دو تا سهره رو نباید تو سینه هم بزارن خراب میشن
و اگر این دو تا سهره نر هم با شه و دهنم بزنه بد تر !!؟؟

می خاستم بدونم این حرف چقدر درسته
و دلیله علمیش چیه؟
وبالاخره وقتی همزمان چند سهره رو نگهداری می کنیم
هم دیگرو می بیینن ؟ و این امر نا خوداگاه پیش می ات ؟!
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #2
RE: سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
با سلام دوست عزیز من هم شنیدم که میگن نباید دو سهره نر رو روبروی هم گذاشت دلیلش هم اینکه سهره ها برای جفت گیری با هم جدال میکنند و این کار را با خواندن اواز انجام میدهند و احتمال دارد که سهره که مقلوب پس برود.
ولی در صورتی که سهره ها را گله ای نگهداری کنیم این احتمال خیلی کم میشود جون در یک گله جند سهره نر و ماده وجود دارد.
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی ، باقری ، هیوا
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #3
(۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۸:۰۰ ب.ظ)amir bagheri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز من هم شنیدم که میگن نباید دو سهره نر رو روبروی هم گذاشت دلیلش هم اینکه سهره ها برای جفت گیری با هم جدال میکنند و این کار را با خواندن اواز انجام میدهند و احتمال دارد که سهره که مقلوب پس برود.
ولی در صورتی که سهره ها را گله ای نگهداری کنیم این احتمال خیلی کم میشود جون در یک گله جند سهره نر و ماده وجود دارد.

خیلی ممنونم از توجهتون
از دوستان عزیز دیگر کسی اطلاعاتی نداره ؟
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سلام به این خاطر هست که یا خیلی کم میخونن یا بالا نمیان اصلا.بهترین کار اینه که قفسها رو طبقه ای به دیوار بزنیم یا بین قفسهاشون مقوا یا ورق فلزی بذاریم که همو نبینن یا با فاصله چند متری از هم میخشون کنیم.دلایل زیادی داره مثل وقتی قفس هاشون کنار هم باشه با دیدن هم دلیلی نمیخونن بیشتر خوندن سهره برا مست شدن و جفت یابی هست که این ما رو با مشکل مواجه میکنن.بعضی مواقع هم به حدی به هم عادت میکنن که فقط همو صدا میکنن.دنبال دلیل علمی نباشید تجربه بالاتر از علم هست.تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام خدمت دوست گلمون یکی از دلایلی که میگن روبروی هم نباشن اینکه کسانی که میخوان سهرشون رو جفت کنن نباید پرنده ای ببینه بجز ماد ه ای که میخوان باهاش تن کنن اگه سهره ببینه اولا دیر مست میشه دوم برای قناری دیگه مستی نمیگیره با احتمال کم این از این دوم سهره ایی که دهن دارهستند اگه پر زورتره دهنش پس تر باشه یا خراب تر تو دهن هم میزنن .ولی اگه از جوجه گی روبروی هم باشن نه نزدیک فقط بتونن همدیگر رو ببینن خیلی بهتره معمولا سهرهای استاد تا یه جایی جوجهای زیر دهنشون رو نمیبینن ولی از جایی که جوجه ها دارن دهن صاف میکنن باید تو دهن استاد رو ببینن تا لحن بگیرن ودهنهایی سخت وخواست رو بتونن با همون زنگ اجرا کنن که او داستان خودش رو داره . من خودم با فاصله میزنم تا هم دیگر رو ببینن تو خوندنشون خیلی تاثیر داره وبرای شنیدن خوندنش راحت تر هست همیشه فاصله باید رعایت بشه زیرهم زدن خوبه برای جفت کردن چون پرنده حریص میشه ولی برای زیر دهن مناسب نیست .
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #6
سلام کاملا با استاد دهن باز موافقم سهره خیلی خیلی پیچیده هست.برا دهن بازی کلا شرایط متفاوت هست .دوستان میخواستن بدونن چرا سهرها نباید نزدیک هم یاشن.همو دیدن اشکال ندار ولی با فاصله به خوندن بیشتر هم تشویق میشن ولی تا الان ندیدم دوتا سهره که قفسشون کنار هم هست بخون مست بشن.تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۸:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #7
درود خدمت دوستان گل
من یه سهره بخون دارم که تو پذیرایی زدمش.یه سهره صحرایی هم دارم که وحشیه و یه چند وقتیه که جز سر و صدا ازش آوازی نشنیدم.سهره ها هم همدیگه رو نمیبینن
خواستم بدونم داشتن دوتاشون باهم مشکلی برا سهره دهن دارم ایجاد نمیکنه؟یه وقت دهن سهره ام رو خراب نکنه با سر و صداش.و اینکه اصلا احتمال یادگیری داره که بخواد از سهره استادم چیزی یاد بگیره؟چون صحرایی هست و از صحرا صید شده
تشکر فراوان
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۱:۵۶ ق.ظ)'anacarnina' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود خدمت دوستان گل
من یه سهره بخون دارم که تو پذیرایی زدمش.یه سهره صحرایی هم دارم که وحشیه و یه چند وقتیه که جز سر و صدا ازش آوازی نشنیدم.سهره ها هم همدیگه رو نمیبینن
خواستم بدونم داشتن دوتاشون باهم مشکلی برا سهره دهن دارم ایجاد نمیکنه؟یه وقت دهن سهره ام رو خراب نکنه با سر و صداش.و اینکه اصلا احتمال یادگیری داره که بخواد از سهره استادم چیزی یاد بگیره؟چون صحرایی هست و از صحرا صید شده
تشکر فراوان

سلام
دوست عزیز چند چیز هست که باید در نظر بگیری
1)سن سهره وحشی چقدره
2)رام کامل هست یا نه
با بیا کشیدنو سر دهن زدن سهره استادو شاید خراب کنه ولی در کل اره مثل سهره استادت نمیشه ولی چنتا نت تو دهناش اضافه میشه.
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #9
تشکر از دوست گلم.سن سهره وحشی 4و5 ماه و سن سهره دهن دار هم همین قدره.رام کامل که نه اما دیگه نمیترسه وقتی میری سمت قفسش.
دوستان لطفا نظر بدید اگه دهن سهره دهن دارمو خراب میکنه که همین الان آزادش کنم بره.چون حس میکنم به صدای هم عادت کردن.تا صدای یکی میاد اونیکیم سر و صدا میکنه
سوال من فقط اینه که دهن سهره استادمو خراب میکنه یا نه؟اگه نه که نگهش دارم
پیروز و موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۱۴، ۱۰:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #10
سلام پیرو این تاپیکی که ایجاد کردم
یه سوال دارم گزاشتن دو تا جوجه سهره کنار هم ایجاد مشکل نمی کنه ؟
یا گزاشتن جوجه سهره در کنار یک  سهره بالغ یا یک  سهره دهندار بالغ ایجاد مشکل نمی کنه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۰:۵۰ ق.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۰:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان