زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۷:۰۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم

*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #1
سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
سلام
یک ماسله ای هست که می گن
دو تا سهره رو نباید تو سینه هم بزارن خراب میشن
و اگر این دو تا سهره نر هم با شه و دهنم بزنه بد تر !!؟؟

می خاستم بدونم این حرف چقدر درسته
و دلیله علمیش چیه؟
وبالاخره وقتی همزمان چند سهره رو نگهداری می کنیم
هم دیگرو می بیینن ؟ و این امر نا خوداگاه پیش می ات ؟!
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #11
RE: سوال : قرار دادن یا ندادن دو سهره کنار هم
(۱۳۹۲/۰۴/۱۴، ۱۰:۲۶ ق.ظ)'anacarnina' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از دوست گلم.سن سهره وحشی 4و5 ماه و سن سهره دهن دار هم همین قدره.رام کامل که نه اما دیگه نمیترسه وقتی میری سمت قفسش.
دوستان لطفا نظر بدید اگه دهن سهره دهن دارمو خراب میکنه که همین الان آزادش کنم بره.چون حس میکنم به صدای هم عادت کردن.تا صدای یکی میاد اونیکیم سر و صدا میکنه
سوال من فقط اینه که دهن سهره استادمو خراب میکنه یا نه؟اگه نه که نگهش دارم
پیروز و موفق باشید

باسلام بنظر من ولش کن بره اینجوری هم یه ثواب کردی چون اون هرچی میخواسته بشه شده دوم سهره دهن دارت رو نجات دادی اگر دهن خراب و ردی تو دهنش باشه صد در صد پرندتو خراب میکنه بعد شما فرمودید که هر دو شون 4 الی 5 ماهه هستند دهن دار این سنی من ندیدم هم از نظر سن هم خوندن میشه دقیق توضیح بدید اشتباه شما باعث یه اشتباه دیگه میشه که کار شما سخت تر میشه خواهشا هم شما ودوستان دیگه کمی تو نوشتن مواردشون دقت بفرمایند با تشکر

۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zkatod ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #12
تشکر از دوست گلم استاد دهن باز
والا من سهره استادمو خریدم.خودم بزرگش نکردم که سن دقیقشو بدونم اما 2 ماهه که دست منه و احتمال هم میدم 6و7 ماه  یا بیشتر هم دست پرنده فروشی بوده.اما باز مطمئن نیستم که سنش چقدره
یعنی شما میفرمایید اون سهره وحشی رو آزادش کنم؟هیچ طوره نمیشه نگهش دارمو به پرنده استادم هم ضرری نخوره؟
سهره استادم موهای سرش قرمز کمرنگه اما اونیکی با اینکه کوچیکتره هیکلش موهای خیلی تیره و قرمزی داره.معلومه که صحرایی و وحشی بوده.زحمت این سوال هم بکشید استاد دهن باز
در پناه حق پیروز و موفق باشید
۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #13
با سلام خواهش میکنم داداش اگر جا داری که صدای همدیگر رو نشنون نگهش دار ولی من خودم همیشه یک کار رو انجام میدم وسعی میکنم درست باشه پرنده ی وحشی در مقابل پرنده ی دهن دار اوازش هیچ لطفی نداره یک سال باید روش کار کنی شاید تن بخوره شاید نه پس بهتره ازاد بشه تو طبیعت راه خودش رو پیدا میکنه و 10 تا جوجه خوب میده برای سال بعد من خودم به هیچ عنوان پرنده ی وحشی نمیارم در مورد سن دهنداره حد اقل یه پرنده که قرص وکامل بخونه 1 سال هست وباید پرنده ی شما بالای یک سال سن داشته باشه گله کم رنگ زیاد مهم نیست معمولا پرنده های قفسی سال میخوره تو قفس گل صورتش نارنجی میشه واون هم زیبایی خودش رود اره من میگم آزادش کن یک یا دوتا جوجه بگیر بزار زیر دهن استادت اون وقت درصد موفقیتت 5 برابر میشه تا عیدی که در پیش داریم مثل استادت میخونن وارزشمند میشن .
۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، mojtaba_Torghe ، محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #14
یک مسلمونی جواب منو نمی ده؟
(۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۰:۵۰ ق.ظ)'daser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام پیرو این تاپیکی که ایجاد کردم
یه سوال دارم گزاشتن دو تا جوجه سهره کنار هم ایجاد مشکل نمی کنه ؟
یا گزاشتن جوجه سهره در کنار یک  سهره بالغ یا یک  سهره دهندار بالغ ایجاد مشکل نمی کنه؟

۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 28
10 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #15
تشکر از راهنمائیت داداش.تاپیکو که خوندم پرنده داخل حیاط بود همون موقع آزادش کردم رفت.
اگر صدای اون سهره رو دهن استاد تاثیر میزاره پس اگه من برای سهره استادم نوار بزارم باید یاد بگیره دیگه.درسته؟ یا اینکه دیگه هرچی یاد گرفته تا حالا همونه.
استاد که میگم نه اینکه فکر کنید 20 رقم آواز بخونه ها.موقعی که مست بشه تقریبا 10 دقیقه نهایت یه ربع میخونه.هر آوازشم تقریبی 4 ثانیه طول میکشه.سنشو نمیدونم اگه نه میگفتم.یه راهنمایی کنید که گذاشتن نوار براش تاثیر داره؟
من با گوشی روزی 2 ساعت براش آواز میزارم
پیروز و سربلند باشی

۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۰۱:۰۵ ب.ظ)'daser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک مسلمونی جواب منو نمی ده؟
(۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۱۰:۵۰ ق.ظ)'daser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام پیرو این تاپیکی که ایجاد کردم
یه سوال دارم گزاشتن دو تا جوجه سهره کنار هم ایجاد مشکل نمی کنه ؟
یا گزاشتن جوجه سهره در کنار یک  سهره بالغ یا یک  سهره دهندار بالغ ایجاد مشکل نمی کنه؟

سلام
گذاشتن 2تا جوجه سهره تا قبل از لك خوردن خوب هم هست .بگذاريد هر دو باهم توي يك قفس لك بخورند بعد كه صاف كردن از هم جداشون كنيد بگذاريد زير دهن.اگر هم كه يكيشون ماده بود بگذاريدش پيش ماده قناري اگر داريد.جوجه سهره را بهتره كنار سهره كهنه نگذاريد چون سهره كهنه نسبت به قفسش احساس مالكيت داره وممكنه جوجه سهره را اذيت كنه.البته يكي از از اساتيد سايت گفتن كه براي لك خوردن ايرادي نداره كنار هم باشند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۶:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی ، mehran222 ، هیوا
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #17
سلام
یه سوال دیگه هم از اساتید دارم
منتا حالا دو عدد جوجه سهره خریداری کردم
می خام دو تای دیگه هم خریداری کنم
از استاید سوال دارم
جوجه سهره هارو تا چه زمانی میششه کنار هم توی یه قفس بزرگ نگه داشت
چون جای کافی ندارم برای نگهداریشون
و اینکه با توجه به اینکه من در تمامی طول سال در جای خنک نگهداری می کنم
احتمال لک خوردنشون خیلی کمه

از اساتید و دوستان در خاست راهنمایی دارم چون حیلی برام مهمه
چون در اینده نزدیک جای کافی برای جوجه سهرهام خاهم داشت
سپاس
۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #18
(۱۳۹۲/۰۴/۱۶، ۰۲:۲۶ ب.ظ)'daser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه سوال دیگه هم از اساتید دارم
منتا حالا دو عدد جوجه سهره خریداری کردم
می خام دو تای دیگه هم خریداری کنم
از استاید سوال دارم
جوجه سهره هارو تا چه زمانی میششه کنار هم توی یه قفس بزرگ نگه داشت
چون جای کافی ندارم برای نگهداریشون
و اینکه با توجه به اینکه من در تمامی طول سال در جای خنک نگهداری می کنم
احتمال لک خوردنشون خیلی کمه

از اساتید و دوستان در خاست راهنمایی دارم چون حیلی برام مهمه
چون در اینده نزدیک جای کافی برای جوجه سهرهام خاهم داشت
سپاس

سلام
قسمت تولك سهره وجوجه سهره را بخون همه سوالاتت را اساتيد اونجا جواب دادن . به طور اجمال اول تا وسطاي برج 5 روي رام شدنشون كار مي كني .اگر خودشون تولك شدن كه هيچ اگر نشدند يك پارچه تيره رنگ پيدا مي كني وجوجه ها را باهم توي يك قفس مي پيچي توي پارچه ،ميگذاري جاي كم نور ومرطوب.هر روز به آب ودونشون سر ميزني. حداكثر بعداز 10روز لك مي خورن .بين4تاشش هفته دوران تولك هست.در همين حين بگذار زير دهن.بعد كه تخت كردن جداشون مي كني.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۰۶:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #19
(۱۳۹۲/۰۴/۱۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ)'anacarnina' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از راهنمائیت داداش.تاپیکو که خوندم پرنده داخل حیاط بود همون موقع آزادش کردم رفت.
اگر صدای اون سهره رو دهن استاد تاثیر میزاره پس اگه من برای سهره استادم نوار بزارم باید یاد بگیره دیگه.درسته؟ یا اینکه دیگه هرچی یاد گرفته تا حالا همونه.
استاد که میگم نه اینکه فکر کنید 20 رقم آواز بخونه ها.موقعی که مست بشه تقریبا 10 دقیقه نهایت یه ربع میخونه.هر آوازشم تقریبی 4 ثانیه طول میکشه.سنشو نمیدونم اگه نه میگفتم.یه راهنمایی کنید که گذاشتن نوار براش تاثیر داره؟
من با گوشی روزی 2 ساعت براش آواز میزارم
پیروز و سربلند باشی
با سلام
دوست عزیز منظور از سهره استاد سهره ای  هست که دارای آواز خوب ومنحصر به فردی باشه و بتونه نتها ردیفهای آوازی خودشو مرتب و درست  اجرا کنه نه سهرای که 10دقیقه پشت سر هم آواز بخونه سهره تو زمان مستی دهن یاد نمیگره ولی به محضی که رفت تولک میشه به اون یه چیزهایی یاد داد البته دهنهای ساده وراحت نه دهنهای مشکل وسخت.موفق باشید

۱۳۹۲/۰۴/۱۷، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamid sokoot ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 61
100 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۶:۳۰ ب.ظ)'daser' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یک ماسله ای هست که می گن
دو تا سهره رو نباید تو سینه هم بزارن خراب میشن
و اگر این دو تا سهره نر هم با شه و دهنم بزنه بد تر !!؟؟

می خاستم بدونم این حرف چقدر درسته
و دلیله علمیش چیه؟
وبالاخره وقتی همزمان چند سهره رو نگهداری می کنیم
هم دیگرو می بیینن ؟ و این امر نا خوداگاه پیش می ات ؟!

این حرف کاملا درسته چون دوتا سهره هیچ وقت دهناشون صددرصد یکی نیست وقتی هم که تو دهن همدیگه برن دهناشون خراب میشه امکان این که ترتیب دهناشون بریزه به هم زیاده
۱۳۹۲/۰۷/۲۴، ۰۶:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان