زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۸:۴۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شاه تخم

*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #1
شاه تخم
سلام یکی از جوجه سهره شاه تخم .دارم باخلق وخوی قناری بارش میارم.نظرتون چیه؟

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۰/۰۵/۱۴، ۱۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، Animal Planet
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #2
RE: شاه تخم
با عرض شرمندگی سهره خوشگل و خوش خالی نیست...حالا اخلاقشو نمیدونم...خدا کنه سهره ای باشه که اخلاق داشته باشه و زود رام شه...چون پیش قناری نگهش میدارین پس بیا و دهن قناری هم یاد گرفته یا به زودی یاد میگیره و این اصلا خوب نیست و مورد پسند سهره بازا نیست و قیمتی نمیکنه واست..و تنها راهت خوب رام کردن و دستی کردنشه و اینکه بعدا بتونی با قناری جفتش کنی...البته اگه هم جدا از قناری نگهش داری تا سر بشه و خال بزنه و تو این مدت بهش آواز یاد بدی خیلی بهتره و وقتی مست شد هم باز احتمالش هست با قناری جفت شه(به تجربه و حوصله بستگی داره).اینطوری فکر کنم خیلی بهتر باشه
۱۳۹۰/۰۶/۰۶، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #3
سلام دوست من
منم با نظر fazlog موافقم اگه زیر دهن سهره بذاریش خیلی بهتره
۱۳۹۰/۰۶/۰۶، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yory ، mohammad20101368 ، Animal Planet ، jastin
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #4
سلام به دوستان عزیز من.ممنون ازنظرتون.جوجه سهره که درآینده قرارباقناری جفت بشه چه بهتره که نزدیک به قناری نگهداری بشه وچه بسیار سهره هایی که در اوج مستی به دلیل ترس وآشنا نبودن باصدای قناری وحتی رنگ قناری جفت نخوردن وزحمت طرف هدر رفته.به نظر من دهن سهره یعنی اون چیزی که جناب آدمین عزیز به این حقیر یاد دادن فکرکنم این همه سهره دیدم ولی الان که روی نوشتن دهنا کار میکنم اغلب خارج میزنند از صدای گنجشک گرفته تا شوت های هرزه وصداها و وصله دهن های ناجور.به نظر من برای تولیدسهره ی دهن دار باید فقط فقط به دنیای دهن وارد بشی واز یک نوع پرنده یا چند نوع بصورت مجزا نگهداری کنی وروی دهنشون کار کنی اینطوری که وقتی یه نفر میگه این سهره 1.5میلیون هست دیگه تعجب نمی کنی چون میدونی طرف کارش دهن ودهن بازه.ممنون از همه ی اساتید(ضمنا دوست عزیز یه عکس دیگه از این جوجه درآینده واست میزارم تاببینی خط وخال روی بدن جوجه سهره عین آب وهوای پاییزه دائم درحال تغییره وتا یه چیزی توی پرنده نبینم نمی گیرم)(جناب خلیلی عزیز فرمودند دون مفت به پرنده ای که ارزش نداره نده)
۱۳۹۰/۰۶/۰۸، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #5
بامزست! :a (29):
۱۳۹۰/۰۶/۰۸، ۰۶:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 15
7 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #6
با عرض سلام یک سوال دارم

به چی میگن شاه تخم ؟؟؟
۱۳۹۲/۰۶/۱۷، ۰۵:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #7
معمولا به اولین تخم از اولین لانه در ابتدای فصل تولید مثل.مثلا طرقه ایکه در فصل بهار در اولین سری جوجه دهی والدین بدنیا میاد چون ماده از سال قبل تغذیه کرده اولین جوجش درشت تر و قوی تر هست و از بقیه خواهر برادراش بزرگتر.ولی اگه به تغذیه بقیه جوجه ها تا اولین پر ریزی دقت کنیم و با ویتامین و آهن و پروتئین . ... خوب تغذیه بشن از جوجه اول هم درشت تر میشن یعنی تغذیه اون 2.3 ماه مهمتر از محتوای تخم هست.بنده تجربی هم امتحان کردم این موضوع رو
۱۳۹۲/۰۶/۱۷، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366 ، محمدمهدی ، 10reza10 ، hidrane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان