زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۴:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شاید یبوست

*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 383
19 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
شاید یبوست
سلام ب همه
لطفا کمک کنید
یک جوجه طرقه دو هفته ای دارم ک فضله ب مخرجش چسبیده بود و خشک شده بود و مانع مدفوع کردنش شده بود تا 4 ساعت ک فهمیدم و کندمش اما پایین تر از مخرجش یک ورم شدید هست که مثل غده سفت شده
غذا هم میخوره دفع مدفوعشم خوبه اما بی حال ب نظر میرسه
دلیل اون غده و راه درمان؟؟
ممنون از همتون

۱۳۹۳/۰۴/۰۵، ۰۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: شاید یبوست
سلام
همين جوري نميشه نظر داد.عكس واضح از غده وفضله لازمه.نوع تغذيه را هم ذكر بفرماييد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۰۷، ۰۷:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best ، محمد تقی کریمی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #3
 .. دوستان گرامی امکان فتق را هم در نظر بگیرید و دقیق بررسی کنید . چون فتق اگر تازه باشد میشود درمان کرد .
۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: derik_best ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #4
(۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۱۲:۱۰ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 .. دوستان گرامی امکان فتق را هم در نظر بگیرید و دقیق بررسی کنید . چون فتق اگر تازه باشد میشود درمان کرد .

سلام هرچی تلاش برای ارسال عکس کردم نشد ک نشد
این بیماری مثل یک باتلاق روز ب روز جوجه طرقه من رو ب داخل فرو میکشید
تغذیه دان پارس کوبیده شده و خمیری بود بعضا مقداری سبزی کشنیز(یک سوم غذایی ک قرار بود بدم بش)بهش میدادم
شاید چهار بار تکرار شد در فواصل زمانیه دو روز از هم
یک بار هم پسته خیلی خیلی کم آسیاب شده با غذا بهش دادم چون ب نظرم میومد دون پارس تمام نیاز های جوجه رو براورده نکنه ولی اینم میدونستم ک چون جوجست خیلی از آنزیم های گوارشی معده هنوز کامل نشده و توانایی تجزیه مواد رو نداره ولی خریت کردم دیگه
الانم دیگه دم دمای رفتنشه
من دل راحت کردنشو ندارم و از این که عذاب میکشه در عذابم
دوستم گفت اون قسمت برای همه طرقه ها برامدست ولی خیلیم نرمه اما مال من عین استخون بون و بالا پایین میرفت
شاید اگه دوستان در بخش تغزیه نسبت های ترکیبیه غذاهارو بگن بهتر باشه تا این که فقط بگن سنگ دان مرغ و فلان چیز و فلان چیز.خب هر کدوم ب چه اندازه؟
ممنون میشم  اگه کسی از این بیماری خبر داشته باشه و بگه
خیلی از همتون ممنونم

محمدامين كاوسی در تاریخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۹ نوشته:

سلام
انجمن مرکز اپلود داره صفحه اصلی قسمت بالا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید

۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمد تقی کریمی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #5
دوست من عکس که راحت آپلود میشه ... حداقل توی یکی از سایتهای آپلود رایگان گوگل سرچ و عکسها را آپ کنید .
در رابطه با تغذیه طرقه تجربه و اطلاعی ندارم . ولی با عکس هم بعید میدونم مشکلتان حل شود ، بهتر است پرنده را به دامپزشک یا یکی از پرنده فروشی های مجرب شهرتان نشان دهید . از نزدیک ببینند بهترست  .
۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۰۶:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #6
(۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۰۶:۵۵ ب.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من عکس که راحت آپلود میشه ... حداقل توی یکی از سایتهای آپلود رایگان گوگل سرچ و عکسها را آپ کنید .
در رابطه با تغذیه طرقه تجربه و اطلاعی ندارم . ولی با عکس هم بعید میدونم مشکلتان حل شود ، بهتر است پرنده را به دامپزشک یا یکی از پرنده فروشی های مجرب شهرتان نشان دهید . از نزدیک ببینند بهترست  .

سلام دوست خوبم
بیشتر پرنده بازای ما طبق تجربه ی من حرفشون از روی تجربشونه و اصلا نمیتونن اثبات علمی کنن
ما بیماری های زیادی با علایم ظاهری مشابه داریم که با تجربه شاید بشه یک مورد رو نجات داد و بقیه موارد منجر ب مرگ شد
از یک پرنده باز واقعا سال خورده پرسیدم سوالاتی رو که جوابای واقعا خنده داری میداد و با توجه ب اطلاعاتی ک در زمینه پزشکی دارم واقعا نادرست بود
اما این رو ب جد میگم مثل اساتید این سایت جایی ندیدم
از حرف زدنشون مشخصه که حرفاشون بارعلمی داره و واقعا باشخصیت هستند و واقعا متین حرف میزنن
طرقه من مرد
حتی غذای دیشب تو گلوش گیر کرده بود و نتونست بده پایین
نشون یکی دادم گفت سینشم خیلی باخت داده و رفتنیه
به هر حال از دقایقی ک در اختیار من گذاشتید کمال تشکر رو دارم
همیشه موفق و کامران باشید

۱۳۹۳/۰۴/۰۹، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #7
متاسفم .. 

دوست عزیز گاهی اوقات تجربه عملی از علم پیشی میگیره .. و برای اینکه متخصص و دامپزشک مجرب در زمینه طیور زینتی در دسترس همه نیست ، مجبوریم از تجربیات پیشکسوتان و دوستان و یکدیگر استفاده کنیم .

برای ما هم زیاد اتفاق افتاده که در شناسایی یا درمان بیماری پرنده ها درمانده و عاجز باشیم و جلوی چشممان تلف شوند ... اما تلخی این خاطرات باعث  شده تا هر لحظه و همیشه در حال مطالعه و ارتباط با دوستان مجرب مثل همین انجمن باشیم .

ضمنا قدیمی هم گفته : نرو پیش طبیب ، برو پیش درد کشیده  ...

شاید حرفهای اون دوست قدیمی که از نظر شما خنده دار بوده حقیقت داشته ؟! البته بعضی ها هم وقتی در پاسخ عاجز هستند بجای کلمه ' نمی دانم '  پیشنهادات نابجا می دهند .

در هر صورت تلاش  خود را کردید و همین ارزش دارد .

۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۰۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #8
با توجه به اینکه فرمودین فضله به پس طرقه چسبیده بنابراین طرقه شما اسهال داشته و در مورد اون برآمدگی ممکن است به دلیل مشکلات گوارشی باشد یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کنید بعد پروبیوتیک
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان