زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۶:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شناخت جوجه سهره های نشان دار

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 134
95 سپاس گرفته‌شده در 44 ارسال
ارسال: #1
نحوه تشخیص سهره حلب و چانه سفید از جوجگی ؟
سلام به همه
با توجه به اینکه فصل جوجه سهره تمام شده ولی دوتا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدین:
1-نحوه تشخیص سهره حلب و چانه سفید از جوجگی چطوریه؟به عبارتی از جوجه سهره میتوان پی برد که در اینده حلب میشود یا کرواتی(چانه سفید)؟؟؟
2-روش اموزش اصولی جوجه با نوار چطوری است؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۳، ۰۴:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #21
RE: شناخت جوجه سهره های نشان دار
دوستان من تا حالا دو تا از سهرهام که چهار گل و تک گل بودن و وحشی خریدم بسیار ذاتدار وخوب بودن ولی نمیدونم چرا تولک که کردن گلاشون رفت شنیدم برای سال بعد میاد دوباره ولی برای سال بعدم نیومد منم چون زیاد از دهنش خوشم نمیومد فروختم به یکی از دوستان
وی تک خالرو نگهش داشتم الانم دهن بلبلی میخونه.
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #22
با سلام
منم امسال خرداد ماه یک قفس تله دار داشتم و تونستم توی یاسوج دو تا جوجه سهره بگیرم . و الانم ظهر ها در حال ریزخونی هستند. یکیشون زیر چشمش یک تک خال قرمز هستش. تقریبا شبیه عکسی که نوید آقا تو صفحه قبل گذاشتن. کسی از ذات اینجور سهره ها مطلع هست؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط bm58.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #23
با سلام محمود جان هیچ چیز تو این دنیا موندنی نسیت بجز خدا همه چیز فانیه زیاد ناراحت نشو بعضی وقتها بعضی از دوستان شیطنت میکنن و رنگ میکنن سهره های خوش استیل رو به عنوان 4 گل میفروشن بعضی ها هم به خاطر نگهداری بد جور ولی مورد اول خیلی قوی تره برای خوده من هم چند سال وقتی که مولوی سر جای خودش بود یه سهره خریدم از دست یه آدم شهرستانی میخورد کرد زبون باشه این سهره یه گل پهن داشت خوش استیل و بکار توی گل قرمزش دونه های سفید داشت مثل خال روی کمرش هم یه شستی سفید بود اون موقع خریدمش 120 هزار خیلی پول بود هر کی میدیدتش حاظر بود 100 بالا بده بخرش مقوم تهران 20 سال پیش بهترینش 100 تا 200 پولش بود بعد که لک کرد خبری از پرسفید نبود من هم چون لنگه ی اون رو داییم داشت خریدم منتها مال اون مشه خدایی بود ماله من مشه موقت بعد فروختمش 20 هزار تومان با هزار التماس اون جمله ی بالا رو که بعد اسمت گفتم رو داییم بهم گفت ولی همهیشه میگم خیلی ریبا بود و دمش گرم اون کسی که نقاشی کرده بود . تازه گیا یکی از دوستان رفته خلیج 4 تا جوجه سهره سیبیل زده خریده بود برای جفت کردن با قیمت بالا هر 4 تاشون رو تا من دیدم گفتم ماده هستند باورش نشد دو سه تا آبتنی داده به جوجه هاش دیروز اومده بوددر مغازه جوجه ببره گفت نامردا با ریمل زنانه سیبیله جوجه ها رو سیاه کرده بودن. آبتنی کردن همه پاک شده از ما 4 تا جوجه گرفت اون جوجه ماده ها رو ول کرد رفتن . کمی حواستون باشه موقع خرید چون برای سهره های خاص پول خواص میگیرن من خودم یه دونه چهار گل دارم خطیه یعنی مثل اینکه با ماژیک یه خط نارنجی کشیدی پشت سرش الان 3 ساله لک میکنه دوباره با همون مشخصات صاف میشه .
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۰۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #24
ایندرسته دهن باز عزیز ولی واقعیت داره که این سهره هاچون در طبیعت زندگی میکنن غذا های مختلفی میخورن واکه دقت کنی سهرهای وحشیه فصل پاییز ک میاد تو بازار خیلی خوش رخ وچاقو چله هستن ولی تو قفس که میان آب میشن وبنظر کوچکتر میان و من فکر میکنم این رفتن گلهاشونم به تغذیه ربط داشته باشه.البته من پول زیادی بابت چهار گلم نداده بودم ولی بازیهای قشنگی از خودش در میاوردو ذات خوبی داشت و گل صورتش نقاب زیبایی داشت .
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #25
سلام
استاد رنگ امیزی اومده و واقعا طوری رنگ میکنن که میمونی توش چطور رنگ شده
اما باید دقت کرد
سهره های خالدار یا نقش رنگای بخوصوصی دارن که اگه سهره شکار کنید تشخیص رنگ ها واستون اسون میشه
۱۳۹۲/۰۴/۲۵، ۱۰:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #26
ممنون ازشما محمود جان شما اگر پرندتون رو تو هوای آزاد نگهداری کنید ودو ماه اول بهار جایی باشه که آفتاب گیر باشه تقریبا سهره ی شما هم مثل همون سهره وحشی ها میشن فقط باید پرندتون بدن دار باشه خوب تغذیه بشه دونهای مختلف تو زمانهای معین وداروهای مرغوب وبجا تا حدود 85 تا 90 درصد از نظر بنیه و جسه مثل سهره های وحشی میشن بقیه ی اون که 15 درصد هست بخاطر پرواز نکردن هست سهره ماهی که نیست که با غذای هرمونی رنگ بزنه. حتی با غذای رنگی سبز .قرمز وزرد .نارنجی من امتحان کردم تغییری نکرده حد اقل من روی 10 تا سهره امتحان کردم نهایت زردی های روی بالش کمی پر رنگتر شده بود اون هم بارنگ نارنجی وزود رفت موندگار نشد شما برید یه پرنده ی نشان دار بخرید به مبلغ Nتومان بعد با یه لک پاک کنه پولتون رو ریختید توی جوی آب چون نشان نداشته باشه ارزشش میشه پرنده ی معمولی من قبلا با شما موافق بودم ولی در حال حاظر چون کارهایی از این انسان دو پا دیدم کمی به باورهای خودم شک کردم وتحقیق کردم دیدم همه یه جورایی میگن دست برده شده هستند فقط تو سهره های سر سیاه رنگشون کم یا زیاد میشه جا به جا میشه تا وقتی جوان هستند ولی سنشون از 4 سال به بالا میشه دیگه تغییر ظاهری نمیکنن چهار گل چون یه جورایی بین سهره بازها جا افتاده که سهره ی چهار گل همشون عالی در میان برای همین کمی شیطنت روی اون بیشتره و راحت تر میشه انجام داد چون همه ی چهار گلها تابلو نیستند بعضی ها شون رو باید فوت کنی تا بتونی ببینی برای همین من میگم داستان داره اینجور پرنده ها بازنمیدونم شاید من هم اشتباه کنم ولی قبلا عشق پرنده ی نشان دار داشتم چونه سفید مهر رو با پشت خطی تن میکردم تا جوجه ی چونه سفید پشت خطی بگیرم همه جوجه ها معمولی میشدن همه چیزشون عالی ولی جواب نمیداد باز دوستان کمی حواسشون باشه تا کلاه سرشون نره موفق باید
۱۳۹۲/۰۴/۲۶، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mehran222 ، shams ، abbass11 ، hidrane ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 46
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #27
سلام دوستان دیروز از یه صیاد اشنا یه جوجه سهره گرفتم که پرو بالش و مخصوصا سر و سینس خیلی سیاهه خواستم بدونم نژاد خاصیه یا اینکه بعد تو لک عادی میشه الان نگاش میکنی انگار رفته تو لوله بخاری
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۰۵:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #28
سلام جوجه های رنگ تیره اکثرا دورگ میشن که حیوون های خوبی هستن
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، 10reza10
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #29
دوستان سلام
سهره چونه سفید که نصف چونش سفید باشه و بیابونی بنظر شما چند میرزه؟
۱۳۹۲/۰۵/۱۹، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #30
سلام زمستون بیابونیش رو دیدم 150 میگفت