زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۳:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شناخت فضله جهت پیشگیری از بیماری و مراقبت

صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #1
شناخت فضله جهت پیشگیری از بیماری و مراقبت
این مقاله درحال تکمیل است
بسیاری از بیماری هایی که در این مقاله مورد نامبرده شده بدلیل عدم وجود معادل پارسی مناسب ، با نام اصیلیشان ذکر شده است که بی شک در فرصتی مناسب جهت ترجمه دیگر مقالات و موارد بیماری هایی که از طریقه فضله قابل شناسایی و درمان است اقدام خواهم نمود .پیشاپیش از بذل توجه شما تشکر و از نواقص احتمالی مربوط به ترجمه و ارائه این مقاله پوزش می طلبم . نظرات شما باعث خرسندی این جانب خواهد بود.

شناسایی فضله
فضله شامل اطلاعات زیادی برای صاحب پرنده و شاخص خوبی برای سلامتی پرنده محسوب میشود. طبق تجربه، براحتی میتوانید سلامتی پرنده خود را به وسیله زیر نظر گرفتن فضله آن ارزیابی کنید. شناخت به موقع تغییرات در فضله کمک میکند تا در اسرع وقت برای بهبود پرنده خانگی خود اقدام کنید. درصورت مشاهده اولین تغییرات در فضله یک مایع ضد عفونی کننده یا معجون کمک شایانی میکند و درخط مقدم دفاع در برابر بیماری است.

فضله غیرطبیعی پرنده

1. افزایش حجم
  2. چرب
  3. تغییر در طیف رنگ سبز، هر رنگی بین خاکی و سبز زیتونی
  4. اغلب مرطوب
  5. بوی قابل استشمام
فضله آبکی (عواملی چون استرس، بیماری، غذاهای گوناگون) یا فضله ای که حامل دانه های حضم نشده است میتواند نشانه ای از بیماری باشد.

فضله پرنده سالم

1. کوچک با پوششی سفید
  2. گاها همراه با پری کوچک همراه است
  3. رطوبی در اطراف آن نیست
  4. بدون بو میباشد

در پرندگان جوان علائم بالینی می تواند شامل موارد زیر باشد : بال و پر زبر و خشن، کاهش دمای بدن، لرزش، خواب آلودگی، التهاب ملتحمه، تنگی نفس، لاغری، سینوزیت، مدفوع زرد مایل به سبز یا مایل به خاکستری، مدفوع آبکی.

در پرندگان بالغ ممکن است علائمی مانند : لرزش، بی حالی، پرهای ژولیده، کاهش وزن مداوم، اسهال سبز، سطح بالایی از اورات در مدفوع و گاها التهاب ملتحمه.

سه مولفه اکثر فضله ها

1- قسمت ادرار کریستالی شکل به نام اوریک اسید بخش شفاف آبکی که گاهی اوقات ادرار و اوریک اسید ترکیب شده و مایعی ابری شکل تشکیل میدهند، اگر که این دو قسمت قابل تفویض نیست نگران نشوید.

اورات (قسمت سفید رنگ گچی)
 سبز: بیماری کبدی و یا بی اشتهایی
زرد: بیماری کبدی و یا بی اشتهایی
قهوه ای: مسمومیت سربی
قرمز: خون ریزی داخلی (کمی در قسمت گوارشی) یا بیماری کلیه
سیاه: خون مانده قدیمی

افزایش اورات: از دست دادن آب بدن یا بیماری های کلیوی (پرندگان مبتلا به کم آبی دارای پوست زبری اطراف چشمشان هستند. راه دیگری برای تشخیص این است که پوستشان را برای یک ثانیه بکشید. پوست خشک شده به جای بازگشت آنی به شکل خود برای چند ثانیه به همان حالت می ماند .)

2- قسمت غیر کریستالی اوره به نام ادرار (مایع شفاف). گاها هر دو نوع اوره با هم ترکیب و اوره سفیده ابری شکلی را تشکیل می دهند. تغییرات مهم شامل اندازه و رنگ میباشد. این بخش ظاهر سفید کچی است که غلظتی بین مایع و جامد (آبکی) دارد. (غلظت آن تغریبا با چسب مایع مقایسه شده، بدون حالت چسبندگی.)

ادرار (قسمت شفاف آبکی)

· سبز: بیماری کبدی

· زرد: بیماری کبدی

· قرمز: خون ریزی داخلی (در قسمت گوارشی) یا بیماری کلیوی ، مسمومیت سربی

· افزایش ادرار: نوشیدن زیاد، خوردن غذاهایی آبدار یا بیماری (اغلب باکتریایی)

3-قسمت سوم به نام مدفوع از روده بزرگ آمده و شامل غذاهای هزم شده است و تنها قسمت جامد محسوب میشود. مدفوع می بایست جامد باشد، میتواند حلقه ای شکل باشد و یا اگر چند تکه شد جای نگرانی نیست. میتواند به صورت خطی راست، مخروطی، یا به قسمت های کوچکتری تقسیم شده باشد اما باید شکل لوله ای خود را حفظ نماید . رنگ بسته به نوع غذای مصرف شده متفاوت خواهد بود. پلت های قرمز و توت فرنگی دفع قرمز رنگ ایجاد میکند. (این به ادرار صدق نمی کند.) دانه ها و سبزی جات سبز ، مدفوع سبز رنگی ایجاد میکند. (این نیز به ادرار صدق نمی کند.) زغال اخته و تمشک مدفوع سیاه رنگی ایجاد میکنند.

مدفوع (قسمت جامد لوله ای شکل)

· سیاه یا غیر مانند: خون ریزی داخلی(در مسیر گوارشی) به طور بالقوه مصرف چیزی است که باعث آسیب داخلی شده است

· سبز نخودی: آسیب کبدی

· سفید یا خاکی مانند: پانکراس یا مشکلات گوارشی

· مدفوع آبکی زرد مایل به سبز یا مایل به خاکستری، یک احتمال وجود دارد: کلامیدیوفیلا پسی تاسی

· ناصاف و یا غذای هضم نشده: هضم ناقص، ژیاردیا، PDD

اسهال زمانی است که مواد دفعی شکل لوله ای خود را از دست میدهند و عواملی مانند نشانه ی استرس و یا بیماری باشد. همچنین از مواد غذایی خاص، یکی از چیزهایی که باید جستجو کرد خون در مدفوع میباشد. اگر مدفوع تازه و سیاه رنگ است و در رژیم غذایی پرنده نیز تمشک و زغال اخته وجود ندارد به احتمال زیاد شاخص خون ریزی در سیستم گوارشی میباشد. وقتی که خون دستگاه گوارشی پایینی را رد میکند، مواد هضم کننده رنگ قرمز خون را به سیاه قیری رنگ تغییر میدهد. اگر شما شاهد مدفوع سیاه بودید ،دلیل رنگ آن مربوط به غذایی که خورده شده نبود، در اولین فرصت پرنده خود را نزد دامپزشک ببرید. این مسئله بسیار مهم بوده و در صورت عدم رسیدگی به موقع موجب مرگ پرنده شما می شود . اگر صبر کنید تا پرنده شما ضعیف شود و حالت باد کرده به خود بگیرد، شانس درمانش نیز کمتر خواهد بود.

هر گونه تغییر در رنگ که مرطبت به رژیم غذایی نیست، باید توسط دامپزشک شما بررسی شود.

فراموش نکنید که در صورت احتمال بیماری ، به دنبال کرم کدو یا کرم لوله ای در مدفوع باشید.

اسهال مایل به سبز، برای مثال، میتواند نشانه کلامیدیوفیلا پسی تاسی باشد که بیماری قابل انتقال به انسان است (به طور معمول به عنوان "تب طوطی" شناخته میشود.)

استئاتوره وجود چربی اضافی در مدفوع است. و ممکن است به دلیل چربی اضافی حالتی شناور داشته باشد، ظاهری چرب و بوی به خصوص بدی دارد.

پیشاپیش از بذل توجه شما تشکر و از نواقص احتمالی مربوط به ترجمه و ارائه این مقاله پوزش می طلبم . نظرات شما باعث
با تشکر از شما بابت مطالعه این مقاله، مترجم و گرداورنده : محمد تقی کریمی
این مقاله کاملا اختصاصی بوده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام است.
۱۳۹۲/۰۸/۲۹، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 3
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #31
RE: شناخت فضله جهت پیشگیری از بیماری و مراقبت
در ضمن یادم رفت بگم نخیر جلو کولر نیست حتی بخاری هم تازه خاموش کردم و امروز کمی روشنم کردم دمای خونه متعادله در حدود 28 درجه، ولی قبل از اینکه اینطوری بشه سه چهار روز پیش ظهر بردم تراس واسه آفتاب خوردن، تقریبا 40 دقیقه اونجا گذاشتم کمی باد بود، میتونه از همین مسله باشه؟
۱۳۹۵/۰۲/۱۳، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #32
ممکنه سرما خورده باشه،اکسی وت رو مستقیم به پرنده نخورانید دوزش زیاد میشه،یک چهارم قرص تو جا آبی کفایت میکنه در کل پرنده ای که ضعیفه نسبت به دارو عکس العملای شدیدی نشون میده اگر میتونید کمی سرلاک بهش بدید و به چشماش پماد تتراسایکلین چشمی انسانی بزنید خوب میشه،طوطی سانان بسیار پوست کلفتن و به ندرت مریض میشن تنها بیماریی که بهش مبتلا میشن سرماخوردگیه آنهم ناشی از قرار دادن پرنده در جای نامناسبه و یا حمام اجباری که منجر به ورود آب به بینی میشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۰۲/۱۴، ۰۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، koresh mantere
*
کاربر انجمن

ارسال: #33
(۱۳۹۵/۰۲/۱۴، ۰۲:۰۸ ق.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممکنه سرما خورده باشه،اکسی وت رو مستقیم به پرنده نخورانید دوزش زیاد میشه،یک چهارم قرص تو جا آبی کفایت میکنه در کل پرنده ای که ضعیفه نسبت به دارو عکس العملای شدیدی نشون میده اگر میتونید کمی سرلاک بهش بدید و به چشماش پماد تتراسایکلین چشمی انسانی بزنید خوب میشه،طوطی سانان بسیار پوست کلفتن و به ندرت مریض میشن تنها بیماریی که بهش مبتلا میشن سرماخوردگیه آنهم ناشی از قرار دادن پرنده در جای نامناسبه و یا حمام اجباری که منجر به ورود آب به بینی میشه

ممنون از این اطلاعات دقیقی که میدین، دقیقا یک دوست که خیلی تجربه هم داشت حرف شما رو زد، که به چشمش پماد استریل چشمی "تتراسایکلین" بزنم ولی موقتا استریل چشمی "زیروویت" داشتم ( از نوع انسانیش البته) زدم به چشماش، ولی فردا باید تهییه کنم ، توضیحات شما خیلی خوب و دقیق  بود، ممنونم

متاسفانه امروز عصر مرغ عشقم مدفوعش بصورت اسهال سیاه رنگ شد که عکساشو همه رو میذارم ولی خدا رو شکر زیر میکروسکوپ رنگش سبز بود و خونی مشاهده نکردم باز نمیدونم من تجربه تو این زمینه ندارم اصلا، احتمال داره خون داشته باشه؟ بعدش یک نفر دیگه بهم گفت این جوجه هست نباید این آنتی بیوتیک قوی رو بهش میدادی البته این اصلا مریض نبود نره مریض بود و وقتی دارو رو تو جا آبیش ریختم اینم ازش خورد و حماقت کردم و جداش نکردم گفتم اگر یک وقت بیماری به این انتقال شده دارو مصرف کنه و پیشگیری بشه حالا ایشون میگن:
(( سيستم بدني جوجه ها ضعيف است و نبايد اينگونه داروها را كه دوز بالا دارند رو بخورند. كبد پرنده دچار اختلال در عملكرد
شده است تا چند روز مستمر عرق كاسني يا عرق شاهتره در جا ابي بريزيد تا نصفه و نصف ديگر اب بريزيدتا خون پرنده تصفيه
و عملكرد بدني حالت نرمال پيدا كند.اگر نياز به درمان دارويي داريد ويتامين گروه ب يا همان بكمپلكس مخصوص پرندگان
بگيريد اين برايش مناسب تر است.))
نمیدونم بنظر شما حرفش درسته؟
بعدش من واقعا اشتباه بزرگی کردم و اگر بمیره مقصر خودمم، خیلی واسه این جوجه زحمت کشیدم عید دنیا اومد و همه تخما نابود شدن جز این یکی، امروز وقتی پماه رو زدم خیلی بهتر شد، چشمش باز نمیشد، بنظر شما دارو رو قطع کنم بهتر نیست؟ من عکسایی از تغییر فضلش تو این هفته گرفتم که میذارم نظر بدین، یعنی از وقتی من دارو رو گذاشتم که نره مصرف کنه و اینم مصرف کرد مدفوعش هر روز تغییر حالت و تغییر رنگ داد تا امروز که سیاه شد، و همچنین بالا آوردن،متاسفانه دوباره امروز هم بهش دارو رو دادم، الان نره خوب خوب شده آیا لازمه بازم داروی اکسی وت رو به نره بدم؟ الان تقریبا نزدیک یک هفته است مصرف میکنه
میخواستم بدونم میشه به بینی پرنده نفازولین بینی انسانی ریخت؟ خیلی فس فس میکرد و بینیش گرفته بود (فکر کنم بخاطر بالا آوردنشه که مایع مخاطی میاد میره تو بینیش،بازم نظر شما واسم مهمه من تجربه ای تو این زمینه ندارم) به هر حال یک سر خلال دندون تو بینیش نفازولین ریختم، نفس کشیدنش بهتر شد، ولی آیا این کار اصلا درست هست؟ بعدش من پماد تتراسایکلین رو باید بزنم توی داخل چشمش یا رو پلکش من شب روی پلکش زدم و کمی از اون رفت تو چشمش، از توی داروخونه دامپزشکی باید بگیرم مخصوص مرغ عشق؟
تشکر از شما
اینا هم عکساش و عکس فضلشه
http://www.axgig.com/images/12530090242752842313.jpg

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۵/۰۲/۱۵، ۰۵:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #34
سلام
شما فعلا همون عرق كاسني بهش بديد .شايد به كبدش فشار اومده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۲/۱۵، ۰۷:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #35
(۱۳۹۵/۰۲/۱۵، ۰۷:۵۹ ق.ظ)محمدمهدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شما فعلا همون عرق كاسني بهش بديد .شايد به كبدش فشار اومده.

سلام از اون روز تو آبش عرق کاسنی ریختم و منتظر موندم حالش بهتر بشه، هرچی میخوره بالا میاره هر چند دقیقه با تکون دادن سر و گردنش ارزنهای نیمه هضم شده رو میپاشه بیرون دقیقا نمیدونم استفراغ میکنه یا بالا میاره ( ولی مایع مخاطی و نرم نیست همش ارزنهای هضم نشده و بصورت گرده و وقتی روش رو فشار میدم له میشن) متاسفانه از دیروز دیدم که تو مدفوعش خونه اولش گفتم شاید مثل قبل که مدفوعش سیاه شده بود از کبدش باشه ولی امروز دیگه دیدم که اسهال خونیه و لخته های خون تو فضلش هست وقتی پرهای زیر شکم و نزدیک مخرجش رو کنار زدم لکه های سیاهی رو دیدم، فکر کنم خونریزی داخلی داره، در اینصورت من باید چه دارویی بهش بدم؟ لطفا خیلی سریع جواب بدید که من سریع درمانش کنم چون خیلی لاغر و ضعیف شده و استخونای سینش بیرون زده، اون موقع هم که اکسی وت تتراسایکلین میریختم تو آبش زیاد خوشش نمیومد حالا نمیدونم واقعا از کبدشه یا رودهاش خونریزی داره، قبلا فضلش سیاه بود شک داشتم خون باشه ولی دیگه امروز خونو تو فضلش دیدم
لطفا سریع کمکم کنید، ممنون از شما
اینم عکساش
این عکس فضلش که بصورت اسهال خونیه یکیش چند ساعت ازش گذشته و به حالت سیاه تغییر رنگ داده و یکیش بمحض فضله کردن ازش عکس انداختم

اینم عکس از زیر شکمش که دوتا لکه سیاه خونی زیر پوستش هست که یکی از لکه ها تو عکس افتاده و یک لکه دیگه کمی بالاتره، این رنگ تیره احتمالا همون خونیه که از فضلش خارج میشه حالا نمیدونم از رودهاشه یا از قسمت های بالا که به پائین میاد و تخصصی هم در این مورد ندارم
۱۳۹۵/۰۲/۲۰، ۰۵:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #36
این پرنده آسیب دیده،احتمال خوب شدنش کمه،به نره دیگه دارو ندید،جوجه رو جدا کنید و دور از بقیه باشه،مولتی ویتامین بدید،بعید میدونم خوب بشه چون الان مشکل داخلی پیدا کرده،مرگ و میر تو جوجه ها یه امر عادیه و خودتونو مقصر ندونید،ان شالله سری بعد جوجه های سالمی میگیرید،فقط بهداشت آب و دادن دان تازه یادتون نره،گندم جوانه زده براشون بذارید خیلی مغذی و مفیده
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۵/۰۲/۲۳، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #37
(۱۳۹۵/۰۲/۲۳، ۰۲:۱۶ ب.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این پرنده آسیب دیده،احتمال خوب شدنش کمه،به نره دیگه دارو ندید،جوجه رو جدا کنید و دور از بقیه باشه،مولتی ویتامین بدید،بعید میدونم خوب بشه چون الان مشکل داخلی پیدا کرده،مرگ و میر تو جوجه ها یه امر عادیه و خودتونو مقصر ندونید،ان شالله سری بعد جوجه های سالمی میگیرید،فقط بهداشت آب و دادن دان تازه یادتون نره،گندم جوانه زده براشون بذارید خیلی مغذی و مفیده

با سلام به شما واقعا از شما سپاسگذارم باید یکسری مطالب رو حتما اینجا بذارم تا تجربه ای باشه برای دیگران چرا که همین تجارب اگه یک جایی گردآوری بشه مثل یک دایره المعارف میشه و دیگه نیازی به ترجمه مقاله های تبلیغاتی خارجیها نیست که در لابه لای اطلاعاتشون فقط به فکر تبلیغات داروهای شیمیایی و تجارت خودشون باشند

روز پنج شنبه جوجه مرغ عشقم به شدت ضعیف شده بود و دیگه ازش قطع امید کردم، پرنده رو گرفتم و به دقت زیر شکمش رو دوباره نگاه کردم و دیدم که لکه تیره داره بزرگ و تیره تر میشه، به تمام پرهای اطراف مخرجش فضله چسبیده شده بود، پرنده و وقتی روی انگشتم میومد پاهاش مثل یک تکه یخ بود و اشتهاش دیگه از بین رفته بود نه دون میخورد نه آب، خیلی اتفاقی پرنده رو گرفتم و با پنبه ای که آغشته به الکل خوراکی کرده بودم به پرهاش کشیدم تا تمیز بشن و پبنه را روی لکه های تیره زیر شکمش کشیدم (( برای این از الکل استفاده کردم که الکل سریع تبخیر میشه و دمای بدنشو از دست نمیده که باعث سرماخوردگیش بشه ولی نباید زیاد از الکل استفاده کرد))
صبح که بیدار شدم با تعجب دیدم حال و روزش خیلی بهتر شده در حالیکه انتظار داشتم وقتی صبح پا میشم ببینم که تلف شده، ولی خدا رو هزار مرتبه شکر که دیدم حالش بهتر شده، گفتم شاید از الکل باشه و تاثیرش برای این بیماری مفید واقع شده باشه، برای همین اینبار جوجه مرغ عشقم را گرفتم و پنبه را کمی بیشتر به الکل آغشته کردم و به همون صورت قبلی پنبه آغشته به الکل خوراکی را به پرهای مخرج و لکه های تیره در زیر شکمش کشیدم و بعد گفتم شاید بهتر باشه چند قطره ای هم الکل در مخرجش بچکانم که پنبه آغشته به الکل را فشردم و یک قطره روی مخرجش چکاندم و الکل به رودهای مرغ عشق نفوذ کرد و جالب اینکه چند دقیقه بعد وقتی برگشتم دیدم یک فضله خیلی خیلی بزرگ به مخرجش چسبیده که وقتی از مخرجش جداش کردم دیدم که نصف فضله از مایع مخاطی تشکیل شده
بعدش دیدم هم اشتهاش بیشتر شده هم حالش و دیگه نه پف میکنه و نه زیاد بالا میاره البته باز بالا میاورد ولی خیلی کمتر اشتهاش بیشتر شد و خصوصا کتان زیادی رو میخورد بطوریکه دونها رو بهم میریخت تا کتان پیدا کنه! شنبه دیدم حالش بهتر شده و دوباره گرفتمش و یک قطره دیگه الکل روی مخرجش چکوندم و باز رهاش کردم اینبار رفت تو لونه و دم در لونه دیدم یک فضله خیلی بزرگ کرده که بصورت رشته ای بهم چسبیده بود، خلاصه دیدم وضعش بهتر و بهتر میشه و گرفتمش تا زیر شکمش رو چک کنم و دیدم که اون لکه سیاه کاملا کمرنگ شده و فهمیدم که اون لکه سیاه به احتمال قوی عفونت و چرک بوده که رفته رفته با رشد باکتری داشته تو رودها گسترش پیدا میکرده و اگر الکل رو نمیریختم احتمالا روده رو مسدود میکرده،
به هر حال امروز حال و روزش خیلی خیلی بهتر شده و خدا رو شکر وقتی روی انگشتم میاد پاهاش گرمه و خیلی به ندرت میبینم که بالا بیاره و البته هنوز بالا آوردنش را میبینم ولی خیلی کم شده، وضعیت جسمانیش بهتر شده دیگه پف نمیکنه و برخلاف قبل نه تو لونه میره و نه روی سقف لونه میخوابه و همچنین صداش هم در میاد قبلا خیلی کم صداش در میومد، (اکثرا مرغ عشقها وقتی بیمار میشن دیگه صدایی ازشون شنیده نمیشه)
به هر حال از شما خیلی ممنونم بابت اینکه خیلی خوب با حوصله پاسخ دادین البته هنوز بصورت قطعی نمیتونم بگم خوب خوب شده هنوز درصدی از سستی و بیماریش باقی مونده و فضلش به حالت کاملا طبیعی که مد نظره نرسیده ولی رنگ و خصوصیات فضلش به حالت عادی برگشته فقط حجمش زیاده و هنوز حالت فیزیکیش بصورت لوله ای در نیومده ولی خب رو به بهبودیه و انشالله که بهتر بشه
حالا من دقیقا نمیتونم بگم الکل باعث خوب شدنش شده باید نظر متخصصین و استاید را هم در این مورده بخصوص دانست، البته از اونجایی من به تاثیر الکل تاکید میکنم که وقتی هر موقع الکل را در مخرج پرنده ریختم یک دقیقه بعد یک فضله بسیار بزرگ کرد البته الان دیگه فضله بزرگ نمیکنه مثلا آخرین باری که الکل را در مخرجش ریختم 3 ساعت پیش بود که وقتی الکل را ریختم یک دقیقه بعد یک ماده آبکی که فکر کنم همون الکل بوده دفع شد و بعد یک فضله عادی 5 دقیقه بعد دوباره دفع شد، ولی در اولین بار استفاده از الکل باعث شده که تجمع عفونت در رودهاش توسط این ماده شستشو داده بشه و تمام عفونت و باکتریها رو بشوره و بخاطر همین در استفاده اولیه فضله با حجم بسیار زیادی و همراه با مخاط و عفونت دفع شد
با تشکر از سایت بسیار خوب و مفید و کاربرانی کاربلد چون شما البته شما گفتید که این پرنده زنده نمیمونه و درست هم گفتید اگر من این راه را بکار نمیبردم صد درصد تا الان زبونم لال تلف شده بود
این دومین راهی است که برای درمان مرغ عشقام پیدا کردم و بدون اینکه جایی خونده باشم و کاملا تصادفی بوده، درست 5 ماه پیش بود که دوتا از مرغ عشقام که یکیش جفت همین نره بود که با اکسی وت درمان شد به بیماری "ژیاردیا" یک بیماری انگلی مبتلا شدن من فقط این بیماری را از روی یک مقاله خوندم که وقتی مرغ عشق فضله هاش بصورت ارزنهای هضم نشده هست انگلی گلابی شکل بنام ژیاردیا باعث این مشکل میشه ولی هیچ درمان و راه حلی نوشته نشده بود، و من بصورت کاملا تصادفی آرد را در تابه تفت دادم و با سفیده تخم مرغ که رنده کرده بودم مخلوط کردم و به مرغ عشق دادم و فرداش دیدم حالش بهتر شده و تا سه روز پشت سرهم این آرد تفت داده شده با سفیده تخم مرغ رو بهش دادم و در سومین روز دیدم که به بهبودی کامل رسیده و فضله هاش تغییر کرده یعنی تغییرات خیلی سریع اعمال شد و در دو روز بعد دیدم که در فضلش ارزنهای نیمه هضم شده هست و در سومین روز به ندرت ارزن در فضلش دیده میشد و در چهارمین روز فضلش به حالت کاملا عادی برگشت و از حالت پف کردگی و کز در اومد و الان همین جوجه که خدا رو شکر خوب شد جوجه همین مرغ عشقه، اگر فقط روی این مرغ عشق جواب میداد میگفتم شاید این راه حل جواب نداده در قفس دیگری یک جوجه مرغ عشق هم به همین بیماری مبتلا شده بود و آن هم درمان شد و الان سالم سالمه و باز چند ماه بعد یک مرغ عشق دیگم این مشکل رو پیدا کرد و من سریع این معجون رو بهشون دادم و فرداش دیدم به حالت کاملا طبیعی برگشتن و این راه درمان با الکل دومین راهی است که بصورت تصادفی پیداش کردم و امیداورام که برای دیگران هم مثمرر ثمر واقع بشه
البته دلیل اینکه آرد تفت داده شده باعث درمان ژیاردیا میشه فکر کنم بخاطر این باشه که چون مرغ عشق فقط ارزن و چیزهای خشک و خام رو مصرف میکنه رودهاش در صورت انگلی شدن نمیتونه شستشو پیدا کنه و انگل ها در فضای لابه لای ارزنهای درشت براحتی تکثیر پیدا میکنن و تخم گذاری میکنند و حتی آب هم بخاطر فرار بودنش نمیتونه این انگل ها رو به دام بیاندازه، ولی آرد تفت داده شده در رودها این انگل ها رو به دام میاندازن و احاطشون میکنن و اونا رو از رودها بصورت فضله دفع میکنن، شاید بگید آرد خام چطوره بنظرم آرد تفت داده شده بهتره چون آرد به شکل خمیری در میاد که بهم چسبیده میشه و از روده ها عبور میکنه ولی آرد تفت داده شده هیچ وقت دیگه خمیر نمیشه و بصورت کریستال های مجزا از هم دور انگل رو احاطه میکنن، بعد از اینکه بهش آرد تفت داده شده دادم چون فضلش رو با میکروسکوپ چک میکردم بعد از دادن آرد دیدم کلی انگل در فضلش هست اولش خیلی ناراحت شدم و بعد که بهبودی کامل رو پیدا کرد فهمیدم که این آرد تفت داده شده انگل ها را دفع کرده و به همین دلیل در فضلش تعداد زیادی انگل پیدا کردم چون قبل از اینکه آرد تفت داده شده بهش بدم به ندرت از این انگل ها رو میتونستم مشاهده کنم البته این انگل ها بصورت کاملا آشکار دیده نمیشه و در ابعاد میکرونی دیده میشن و خیلی باید چشم دوخت مگر اینکه با میکروسکوپ های بیولوژیکی 1600 برابر زوم اونا رو مشاهده کرد
واقعا عذر میخوام که انقد طولانی شد فقط برای اینکه تجربه ام را انتقال داده باشم این پیام را نوشتم و واقعا انگشتام سر شدن فقط برای اینکه وقتی خودم دنبال اطلاعات میگشتم حتی یک نمونه پیدا نکردم، امیداورم که دیگران هم تجربیات خود را در سایت قرار بدهند و مانند "درنا" تجربیاتشان را به گور نبرن!!
اینم عکساش

۱۳۹۵/۰۲/۲۷، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #38
ببخشید اینو یادم رفت بگم که الکل حرام است و در صورت اینکه بصورت مقعدی در حیوانات استعمال بشه آیا مشکل شرعی نداره؟ اینو باید حتما از یک عالم دینی و مراجعین محترم بپرسیم تا اگر خدای نکرده موردی داشت الکل رو استفاده نکنیم، چون از نظر فزیکی جاندارن تقریبا از خاصیت مواد و داروها بصورت یکسان بهره میبرند شاید در انسان هم این کار موثر واقع بشه ولی چون طول روده های پرنده کوتاه هست سریع الکل در طول روده جذب میشه
به هر حال این فقط بصورت تصادفی و روی یک نمونه از پرنده جواب داده شده و در این نوع بیماری خاص، یک وقت خدای نکرده کسی مانند فیلم "روزگار قریب" این راه حل را برای تمام بیماریها بکار نبرد و فردا خدای نکرده برای پرنده اش اتفاقی افتاد فحش بارم نکنند!! من نه تخصصی در این زمینه دارم و نه علمشو دارم و اینکار فقط روی یک پرنده جواب داده و اگر میخوایم اطمینان حاصل کنیم باید نظر مراجعین و روحانیون عالم را بپرسیم تا ببینم آنها چه میگویند، این راه حل روی پرنده من جواب داد و من به تاثیر آن 99 درصد اعتماد دارم آنهم فقط در این نوع بیماری، به هر حال من هم الکل را با احتیاط مصرف کردم و مجبور شدم این ماده شوم را بکار ببرم شما هیچوقت آن را استفاده نکنید چون این ماده بسیار مضر است!!
۱۳۹۵/۰۲/۲۷، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۵/۰۲/۲۷، ۱۰:۲۵ ب.ظ)koresh mantere نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید اینو یادم رفت بگم که الکل حرام است و در صورت اینکه بصورت مقعدی در حیوانات استعمال بشه آیا مشکل شرعی نداره؟ اینو باید حتما از یک عالم دینی و مراجعین محترم بپرسیم تا اگر خدای نکرده موردی داشت الکل رو استفاده نکنیم، چون از نظر فزیکی جاندارن تقریبا از خاصیت مواد و داروها بصورت یکسان بهره میبرند شاید در انسان هم این کار موثر واقع بشه ولی چون طول روده های پرنده کوتاه هست سریع الکل در طول روده جذب میشه
به هر حال این فقط بصورت تصادفی و روی یک نمونه از پرنده جواب داده شده و در این نوع بیماری خاص، یک وقت خدای نکرده کسی مانند فیلم "روزگار قریب" این راه حل را برای تمام بیماریها بکار نبرد و فردا خدای نکرده برای پرنده اش اتفاقی افتاد فحش بارم نکنند!! من نه تخصصی در این زمینه دارم و نه علمشو دارم و اینکار فقط روی یک پرنده جواب داده و اگر میخوایم اطمینان حاصل کنیم باید نظر مراجعین و روحانیون عالم را بپرسیم تا ببینم آنها چه میگویند، این راه حل روی پرنده من جواب داد و من به تاثیر آن 99 درصد اعتماد دارم آنهم فقط در این نوع بیماری، به هر حال من هم الکل را با احتیاط مصرف کردم و مجبور شدم این ماده شوم را بکار ببرم شما هیچوقت آن را استفاده نکنید چون این ماده بسیار مضر است!!

سلام وشحالم که مشکل شما رفع شد. دوست عزیز مصرف خوراکی الکل حرامه نه خود الکل. ضمن اینکه تمامی مسکرات نجس هستند. الکل هم در غلظت های قابل شرب نجس محسوب میشه و بنابراین الکل های طبی نجس نیست و چنانچه الکل مورد استفاده شما این مشخصات رو داشته نگران نباشید.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۰۲/۲۸، ۰۷:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #40
سلام
در مورد آرد تفت داده و تخم مرغ كه گفتيد راه حل اساسي اينكه كه شن وصدف خرد شده به مرغ عشق هاتون بديد.ارزن سالم در مدفوع بيشتر نشانه هضم نشدن غذا هست چون روده توانايي هضم دانه كامل را نداره ولي آرد وتخم مرغ غذاي نرم بودن و باعث تقويت روده شدن وگرنه انگل با آرد درست نميشه .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۲/۲۸، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان