زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۱۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش كبوتر

مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #1
شپش كبوتر
سلام
من يك كبوتر خريدم كه بعدا متوجه شدم حشره ريز سياه رنگ وگردي روي پرهايش راه مي رود وبه پوستش هم نفوذ كرده تا حالا از اين نوع نديدم آيا اين همون شپش هست يا چيز ديگري؟ در سايتي نوشته بود براي درمان شپش وشپشك از برم سايكلين وبراي ضد عفوني از سم نگوون استفاده كنيد.آيا ساير دوستان تجربه اي در مورد اين داروها داشته اند؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۳/۰۷، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: شپش كبوتر
باسلام مورد شما شپشک سیاه است؛قبلا در تایپیک شپشک و ضد شپشک در مورد آن زیاد بحث شده است ی سرچ کوچک انجام دهید؛ضمنا از سم نگون به هیچ عنوان استفاده نکنید؛
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۰۷، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #3
(۱۳۹۱/۰۳/۰۷، ۱۲:۲۱ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام مورد شما شپشک سیاه است؛قبلا در تایپیک شپشک و ضد شپشک در مورد آن زیاد بحث شده است ی سرچ کوچک انجام دهید؛ضمنا از سم نگون به هیچ عنوان استفاده نکنید؛

سلام
متشكرم من تمام صفحات را خوانده بودم ولي مطمئن نبودم. براي ضد عفوني از داروخانه ضد عفوني كننده كنز وبراي شپشك آيورمكتين گرفتم.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #4
به نظرم جرمی ساید روغلیظ بصورت مستقیم به کبوتربزنید خیلی بهتره چون هم سمی نیست و هم هرچی شپشکه رو میکشه
۱۳۹۱/۰۳/۰۸، ۰۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۱/۰۳/۰۸، ۰۲:۱۶ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظرم جرمی ساید روغلیظ بصورت مستقیم به کبوتربزنید خیلی بهتره چون هم سمی نیست و هم هرچی شپشکه رو میکشه

مي خواستم جرمي سايد بگيرم ولي دارو خانه چي گفت اگر استفاده كردي بايد 24ساعت محل را تخليه كني به خاطر همين نگرفتم
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۳/۰۹، ۱۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، langarood
ناظم ارشد

لیسانس
ارسال: #6
باسلام من مستقیما به قناری زدم و به قفس ها و وسایل نیز اسپری کردم برا کسی هم مشکلی پیش نیامد فقط یه خورده بو افروز میدهد
۱۳۹۱/۰۳/۰۹، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Arjon ، langarood
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #7
سلام.این نوع شپشک نیست چون شپشک به پوست نمیچسبه البته تجربه مشاهدات منه.چون خودم سالها کبوتر داشتم اما ازمن بخدا تمیز بودن چون خودشون یک وان پر اب تمیز داشتن.خودشونو بشورن مرتب تمیز میشن.اماو چه جور بگم این یک نوع خونخواره و اول خیلی ریزه گردوسیاه مثل خال/بعدکه به بدن نرم کبوتر خودشو چسبوند خونشومیمکه واگرپرنده فعالی داشته باشه خودش اونهارو میندازه.اما اگراین کبوترت ازت نمیترسه تنشو خودت با شامپوبشورش بعدم اروم بپیچش لای حوله و خوب گرم شد با سشوار خشکش کن.من خودم کبوتر دست اموزم رو همینجوری همیشه تمیزنگه میداشتم.البته مال من از این چیزا نداشت اما به یکی این روش رو گفتم نتیجه گرفت. فقط اصلا و ابدا تاکید میکنم از مایع دستشویی و یا صابون با مواد قلیایی بالا هرگز هرگز استفاده نکنی .خصوصا مایع دستشویی.برای کفتر صد در صد کشنده هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۵/۰۱، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان