زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 57 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 8
سپاس‌ها: 72
63 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #561
RE: شپش و ضد شپشک ها
سلام خدمت دوستان عزیز. من کارشناس رشته کشاورزی هستم ،سم سوین به علت خطراتی که برای سلامتی انسان دارند ممنوع شده از جمله مشکلات بینائی وسرطان قرنیه ،اختلالات حافظه وروی اعصاب اثر بد می گذارد و بسیاری موارد دیگه .این سم پودریه وبراحتی ذرات آن بخش می شود .سازمان حفظ نباتات بی جهت ممنوع نکرده . وبهتر از سموم مجاز دامی  استفاده کنند.با تشکر
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، محمدمهدی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 36
22 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #562
سلام خب یه سوال دیگه در مورد پرنده هام 

من 8 جفت قناری و بیست و سه جفت مرغ عشق توی طبقه اول دارم که اینا به نظرم گرفتار شپش شدن نمیدونم قناریاس یا مرغ عشق ها به هر حال میخوام بدونم چیکار باید بکنم و از چه دارویی استفاده کنم چون زمستونه از دارویی هایی که باید تو اب اب تنی ریخته بشن نگید و اینکه قناری هامو به خاطر سرما حتی یه ساعت هم بیرون نمیزارم و در روز اصلا افتاب نمیگیرن حالا لطفا راهنمایی کنید از چه دارو و مواد غذایی استفاده کنم ممنون

علائم هم اینکه از چند روز پیش همه پرنده هام دارن خودشونو میخوارونن و اینکه موجودات ریز شپش رو روی دیوار میبینیم 
لطفا راهنمایی هاتون در مورد رفع شپش رو بگید بازم ممنون
در ضمن فکر میکنم که دو تا از قناری های نر -مایتهای پر داشته باشن درمانش چیه ؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
11 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #563
ُلام دوست عزیز منم مثل شما با این مشکل مواجه شدم و بعد از کلی تحقیق ب دو مورد رسیدم

1 ایورمکتین ک قیمتش 7500

2 جرمی ساید 2500

من فعلا دو سی سی توی ابپاش میریزم و میزنم ب پرنده هام البته دانخوری و ابخوری و کفی رو برمیدارم بقفسشونم میزنم خدارو شکر

اصلا ن دچار گیجی شدن ن مسموم شدن من ک نتیجه گرفتم دارم هر هفته هم این دوز رو تکرار میکنم

دوستان همه گفتن ک ی قطره بریز پشت گردن قناری اما من قناری ذو دس نمیگیرم ابپاش کارمو راه انداخت
۱۳۹۳/۰۹/۲۰، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #564
دوست من من از ایورمکتین استفاده کردم چون فعلا جواب داده جررمی ساید رو گداشتم واسه بعدا

سریع تر مشکلشونو حل کن خودتم الاف نکن این دو مورد بهترین گزینه هاس سریع انجام بده ک پرنده هات جون بگیرن

سپاس
۱۳۹۳/۰۹/۲۰، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #565
(۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۲:۴۲ ب.ظ)Shayan Hoseini نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من 8 جفت قناری و بیست و سه جفت مرغ عشق توی طبقه اول دارم که اینا به نظرم گرفتار شپش شدن نمیدونم قناریاس یا مرغ عشق ها به هر حال میخوام بدونم چیکار باید بکنم و از چه دارویی استفاده کنم چون زمستونه از دارویی هایی که باید تو اب اب تنی ریخته بشن نگید و اینکه قناری هامو به خاطر سرما حتی یه ساعت هم بیرون نمیزارم و در روز اصلا افتاب نمیگیرن حالا لطفا راهنمایی کنید از چه دارو و مواد غذایی استفاده کنم ممنون

علائم هم اینکه از چند روز پیش همه پرنده هام دارن خودشونو میخوارونن و اینکه موجودات ریز شپش رو روی دیوار میبینیم 

سلام دوست گرامی از قطره ایور مکتین استفاده کن (اسامی تجاری مختلفی داره ) نوع ایرانیش عرفا مکتین که که دارو خانه های دامپزشکی به قیمت 6500 تومن موجوده یک قطره ریز(به اندازه یک قطره که از سر سرنگ میچکه) به پشت گردنشون بزن قطره بزرگ نباشه چو تو لک میبردشون. برای مرغ عشقها دو قطره یا نهایت سه قطره بزن به زوایای قفسهات  و داخل نی ها نیز با گوش پاک کن ایور مکتین بزن ان شاالله از بین میرن. جرمی ساید نقش ضد عفونی کننده داره و ضد شپش نیست. البته پودر کوپکس اگه اصلش گیر بیاد هم برای شپشک خوبه ولی بهترین راهه همون ایور مکتینه. برای داخل لونه ها هم از  ایور مکتین استفاده کن
۱۳۹۳/۰۹/۲۰، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #566
(۱۳۹۳/۰۹/۲۰، ۱۲:۵۳ ب.ظ)hassanpour نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۹/۱۹، ۰۲:۴۲ ب.ظ)Shayan Hoseini نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست گرامی از قطره ایور مکتین استفاده کن (اسامی تجاری مختلفی داره ) نوع ایرانیش عرفا مکتین که که دارو خانه های دامپزشکی به قیمت 6500 تومن موجوده یک قطره ریز(به اندازه یک قطره که از سر سرنگ میچکه) به پشت گردنشون بزن قطره بزرگ نباشه چو تو لک میبردشون. برای مرغ عشقها دو قطره یا نهایت سه قطره بزن به زوایای قفسهات  و داخل نی ها نیز با گوش پاک کن ایور مکتین بزن ان شاالله از بین میرن. جرمی ساید نقش ضد عفونی کننده داره و ضد شپش نیست. البته پودر کوپکس اگه اصلش گیر بیاد هم برای شپشک خوبه ولی بهترین راهه همون ایور مکتینه. برای داخل لونه ها هم از  ایور مکتین استفاده کن

سلام دوست عزیز

پودر کوپکس اصلش گیر نمیاد چون از سال2004 دیگه ایران تحریم شده و هر چیم هست ی داروی دیگه س ب اسم اون میفروشن حواستون باشه

حالا پودر دایناسور بگیر برای داخل نی چون کوپکس نیستش همین دایناسورو میریزن تو بسته های کوپکس و گرونتر میقروشن
۱۳۹۳/۰۹/۲۰، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #567
سلام
طبق تجربه دوستان جرمي سايد را ميشه به عنوان ضد شپشك استفاده كرد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۲۳، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 36
22 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #568
ایورمکتین و جرمی ساید رو میخوام بخرم عزیزان اما داروخونه برای اینجور موارد و یا دامپزشکی چیزی اطرافمون نیست
میخواستم جای خاصی در طرف غرب تهران رو سراغ دارید ؟
ایا تو فروشگاه سایت هست و میتونید برام بفرستید ؟
سایتی برای خرید انلاین این دارو ها میشناسید ؟
ممنون از شما عزیزان
۱۳۹۳/۰۹/۲۳، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 104
154 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #569
سلام بر اساتید دوستان تا به حال کسی از این دارو برای از بین بردن مایت و تشکه استفاده کرده . 
این دارو بصورت پودر هست .

Description: Avidust Powder is used for the treatment of ectoparasites (flies, lice, ticks, sucking ticks,
mites) in cage birds like pigeons, budgies, canaries and parrots. It exhibits full impact against insects
in cages and perches.
Usage and Dosage: After administration of Avidust powder, the active ingredients are stayed on the
bird for a while (15-20 days) and prevent the generation of new larvae. Therefore administration
can be repeated at long intervals. In severe louse, tick and flea infestations it is suggested to do a
second administration after 7-10 days
۱۳۹۳/۰۹/۲۴، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 86
12 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #570
سلام دوستان من 32 تا فنچ با سه تا مرغ عشق دار م که در محیط باز در اتاقم زندگی میکنن و به تازگی خارش گرفتن همگی رفتم قطره ایور مکتین گرفتم براشون با جرمی ساید برای ضد عفونی اتاقم اتاقم کفش فرش دیوارشم رنگ پلاستیکه میشه راهنمایی کنید چیکار کنم لطفا برای ضد عفونی اتاقم ممنون
۱۳۹۳/۱۱/۲۸، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان