زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۰۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ارسال: #11
RE: ضد شپش
عموما از یه لان بیشتر از یک دوره جوجه کشی استفاده نمیکنندلیکن برای شپش نزدن باید مقداری از پودر های ضد شپش در زیر پنبه دانه یعنی بین پنبه دانه و لانه میریزن.
۱۳۸۹/۱۱/۰۹، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 8
سپاس‌ها: 89
635 سپاس گرفته‌شده در 102 ارسال
ارسال: #12
سلام

پنبه دانه ای که قبل از مصرف نگهداری میشود را آغشته به پودر ضد شپش نمایید تا پیشگیری شود
۱۳۸۹/۱۱/۱۰، ۰۶:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #13
درمان کوبیدن پای قناری به چوب
با سلام
قناری نر دارم که خیلی سرو حال؛ شاداب و مست هست ولی حدود یک ماهی میشه شب تاصبح خواب نداره که شب موقع خواب مرتب پاشو به چوبی که روش خوابه میزنه بقدری پاشو به چوب میزنه که کف پاش و روی انگشتاش برجستگی هایی کوچکی خیلی کم (پینه بسته ) که فکر میکنم از شدت کوبیدن به چوب هست و فقط شب این کار رو انجام میده که پاشو با اب شستشو و با اتانول و روغن کرچک چرب کرم و قفسش را مرتب تمیز میکنم حتی چوبش را عوض کردم ولی تابحال مشکلش حل نشد لطفا راهنمایی کنید
۱۳۹۰/۰۲/۰۲، ۰۴:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #14
RE: درمان کوبیدن پای قناری به چوب
سلام
تمام قفس رو چك كن به نظر من قناريتون شپش زده و اين موضوع قبلا بررسي شده به آدرس زير مراجعه كنيد .موفق باشيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۲/۰۳، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: قناری ، esfahan-canary ، amin ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #15
(۱۳۹۰/۰۲/۰۳، ۰۸:۵۵ ق.ظ)kinghearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
تمام قفس رو چك كن به نظر من قناريتون شپش زده و اين موضوع قبلا بررسي شده به آدرس زير مراجعه كنيد .موفق باشيد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام.

به نظر من هم قناریتون شپش داره . مرتبا آبتنی لازم داره یک دفعه در میون باید توی آبش از سم مخصوص استفاده کنین . هرهفته دو تا سه بار آبتنی نیازه
۱۳۹۰/۰۲/۰۳، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: قناری ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #16
سلام
بدون شک استرس پرنده شما به خاطر شپش قناریه . برای اینکه مطمئن بشی میتونی یه پارچه سفید شب روی قفس بکشی و صبح اگه شپش از نوع میلبه قرمز باشه اونارا روی پارچه ببینی....از ضد شپش مناسب استفاده کن...موفق باشی:a (18):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۴، ۰۹:۱۱ ب.ظ، توسط برف زمستان.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۳، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: قناری ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #17
سلام
از دوستاني كه در مشهد زندگي ميكنند خواهش ميكنم اگه ميدونن از كجا ميشه اسپری Avispray و قطره Avimecو همچنين پودرAvidust را تهيه كرد آدرسش رو به من هم بدن
۱۳۹۰/۰۲/۱۰، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #18
قطره پس گردنی
می خواستم بدونم قطره پس گردنی که می گن اسم اصلی اون چیه و چه فایده هایی برای قناری داره و قیمت اون چنده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط canary.q.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: cruel ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #19
RE: داروی پس گردنی
سلام
اوني كه من ديدم يك قطره ازش رو مي زني پس گردن پرنده و باعث مقاوم شدن پرهاي پرنده و همچنين كشتن شپش ها كه پرنده رو اذيت مي كنن مي شه ((تو لينك زير در موردش بحث شده مراجعه كنيد))حالا اگه يك نوع قطره ديگه باشه !نمي دونم..موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #20
RE: قطره پس گردنی
منظور شما فکر کنم قطره ضد شپش باشه و تا اوجایی که من اطلاع دارم فقط از داروی ضد شپش بر پس گردن پرنده استفاده میشه.از یک قطره به نام آیرومکتین یا آیوکتین هم برای ضد شپش استفاده میشه.برای اطلاعات بیشتر به لینک بالا برید
۱۳۹۰/۰۲/۲۶، ۰۴:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sina2009 ، ayhn ، phoenix ، افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان