زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #31
[split]value=
با سلام به همه دوستان
2 تا قناری دارم که چند وقتی شبها پاهاشون رو به میله ی زیر پاشون میزدند موقعی که چراغها خاموش بود اول فکر کردم از شپشک است به خاطر همین کلا قفسهاشون رو عوض کردم و با پودر ضد شپشک آبتنی شون دادم ولی دوباره همان اتفاق افتاد من هم قطره آویمک ترکیه ای رو سفارش دادم و طی دو هفته دوبار پشت گردنشون چکوندم ولی دوباره پاهاشون رو به میله نشیمنگاه زیر پاشون میزنند به نظر خودم از شپشک نمی تونه باشه اگه دوستان در این رابطه راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم
۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #32
RE: زدن پای قناری به میله نشیمنگاه
سلام
اصولا بايد از شپشك باشه .
چند تا كار انجام بده ميله نشيمنگاه رو كلا عوض كن و ببين پاهاي قناري مشكل نداشته بعضي دوستان ديدم كه وقتي پاي قناري فلس مي زنه از پماد واسه چرب كردن زياد استفاده مي كنن و باعث قرمزي و حساسيت كف پاي قناري مي شه و شبها اذيت مي شن و همچنين بعضي قناري ها قند دارن اگه فضله پرنده توسط مورچه ها خورده بشه اون پرنده مرض قند داره كه تو تمام موجودات زنده هست مخصوصا انسان پس ممكن شبها مورچه سراغ پرنده بياد بايد بيشتر دقت كني ببيني ماله چيه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: canary.q ، amin ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #33
(۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۹:۱۴ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اصولا بايد از شپشك باشه .
چند تا كار انجام بده ميله نشيمنگاه رو كلا عوض كن و ببين پاهاي قناري مشكل نداشته بعضي دوستان ديدم كه وقتي پاي قناري فلس مي زنه از پماد واسه چرب كردن زياد استفاده مي كنن و باعث قرمزي و حساسيت كف پاي قناري مي شه و شبها اذيت مي شن و همچنين بعضي قناري ها قند دارن اگه فضله پرنده توسط مورچه ها خورده بشه اون پرنده مرض قند داره كه تو تمام موجودات زنده هست مخصوصا انسان پس ممكن شبها مورچه سراغ پرنده بياد بايد بيشتر دقت كني ببيني ماله چيه.
موفق باشيد

با سلام به دوست عزیز
قناری هایی که ذکر کردم جوجه هستند و همچنین که ذکر کردم قفسهاشون رو کلا عوض کردم و مورچه هم به هیچ وجه نزدند
با تشکر
۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #34
(۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۹:۰۵ ق.ظ)canary.q نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان
2 تا قناری دارم که چند وقتی شبها پاهاشون رو به میله ی زیر پاشون میزدند موقعی که چراغها خاموش بود اول فکر کردم از شپشک است به خاطر همین کلا قفسهاشون رو عوض کردم و با پودر ضد شپشک آبتنی شون دادم ولی دوباره همان اتفاق افتاد من هم قطره آویمک ترکیه ای رو سفارش دادم و طی دو هفته دوبار پشت گردنشون چکوندم ولی دوباره پاهاشون رو به میله نشیمنگاه زیر پاشون میزنند به نظر خودم از شپشک نمی تونه باشه اگه دوستان در این رابطه راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم

درود
چک کن ببین پشه نمیزنتشون.
احتمالا همون باشه،پاهاشون رو هم نیمزنن به میله.بلکه وقتی پشه نیششون میزنه پاشون رو عوض میکنن.
وقتی لامپها رو خاموش کردی زیر میله ای که قناریت خوابیده یا زیر جادونی رو چک کن ممکن انجا باشند.
۱۳۹۰/۰۳/۱۶، ۰۷:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #35
درود
چک کن ببین پشه نمیزنتشون.
احتمالا همون باشه،پاهاشون رو هم نیمزنن به میله.بلکه وقتی پشه نیششون میزنه پاشون رو عوض میکنن.
وقتی لامپها رو خاموش کردی زیر میله ای که قناریت خوابیده یا زیر جادونی رو چک کن ممکن انجا باشند.
[/quote]

با سلام به دوست عزیز
منظورت پشه ای که عکسشو گذاشتی ، نه فکر نکنم از دوستان تقاضا دارم راهنمایی کنند
۱۳۹۰/۰۳/۱۸، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #36
زخم پای قناری
سلام دوستان
پای این جوجه دیروز ورم کرده بود و زرد رنگ شد..امروز هم سر باز کرد و خالی شد اما 1حالت زخم داره..درمانش چی هست؟
[attachment=959]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط saeednikzad.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #37
RE: زخم پای قناری
(۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۲۴ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
پای این جوجه دیروز ورم کرده بود و زرد رنگ شد..امروز هم سر باز کرد و خالی شد اما 1حالت زخم داره..درمانش چی هست؟

با سلام
این یک زخم چرکی هست که سر باز کرده و چرک اون بیرون اومده با کمی پماد تتراسیکلین یکی دوبار چربش کن
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، SAFAEI ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #38
مرسی از توجهت دوست عزیز
پماد تتراسیلیکین فعلا ندارم..میتونم با چیز دیگه ای چربش کنم؟
مرسی
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #39
(۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۳:۴۴ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از توجهت دوست عزیز
پماد تتراسیلیکین فعلا ندارم..میتونم با چیز دیگه ای چربش کنم؟
مرسی

با سلام
دوست عزیز با پمادهای چشمی ( آد یا جنتامیسین ) هم اگه داشته باشی مو تونی چربش کنی
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #40
با بتادین روزی چند بار پا قناری رو شستوشو بده ظرف چند روز خوب میشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۰، ۰۴:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، افسونگر ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان