زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شپش و ضد شپشک ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 105
535 سپاس گرفته‌شده در 131 ارسال
ارسال: #1
شپشها (Lices)ومایتها(Mites)
پیشگیری وتشخیص زودهنگام دوکلید موفقیت در کنترل ودرمان انگلهای خارجی هستند. عمومی ترین انگلهای خارجی مشاهده شده در پرندگان زینتی شپشها ومایتهامی باشند.
شپشهای پرندگان ناقل بیماریها هستندوبهترین راه سلامت قنارها راهیی از این انگلهاست.شپش ریز،بدون بال،دارای شش پا،با بدن تخت وحشرات پهن با سرگردهستند.آنها تخمهایشان را روی پرهای پرندگان بخصوص نزدیک پایه ی محور پر می گذارند،شپشهای پرندگان مانند سایر گونه های دیگر که درحیوانات یافت می شوند خون نمی مکندبلکه آنها از فلسهای خشک پوست ،پرها وپوسته ها تغذیه می کننتدهرچندکه آنهاخون خارج شده از خراش دادن پوست را نیز می بلعند.تمام چرخه زندگی شپشها روی پرنده میزبان اتفاق می افتد.شپشهای پرندگان دارای میزبان اختصاصی هستند ونمی توانند به انسان منتقل شوند.پرهای پرندگان مورد هجوم قرار گرفته دارای ظاهرخورده شده هستند ولذا این پرها ظاهری زبروکدر به خود میگیرند.
جهت پیشگیری بهتراست محیط پرورش وقفسها را مرتی نظافت وبازدید کنید وهرچند وقت یکبار عمل ضدعفونی را انجام دهید.ساده ترین روش استفاده از الکل طبی جهت ضدعفونی قفسها میباشدودرصورت برخوردبا این حشرات سریعا اقدام به معالجه پرنده توسط اسپری ،قطره وپودرهای مخصوص نمائید.جهت آشنایی بیشتر با این محصولات ضد انگل وشپش می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمائید.
دکتر راب مارشال در یگی از بهترین کتابهایی که در رابطه با بیماریها،بهداشت ودرمان قناریها نگارش کرده مایتها را بعنوان شایعترین مشکل بثیماری قناریها مطرح می نماید وتخمین زده که 90% قنارهای خانگی با این مشکل روبرو هستند.مایتها موجوداتی میکروسکوپی هستندکه به گروه کنه ها تعلق دارند ودرفضای داخلی اماکنی که ازرطوبت بالایی برخوردارند زندگی می کنند.
مایت ها به 4دسته تقسیم میشوند:
-مایتهای مجرای تنفسی(مایت کیسه هوا)
این مایتها به مایته ریه قناری نیز مشهورند ،قناری که دچار این انگل می شود کمتر آواز می خواند وحتی به جایی خواهد رسید که دیگر آواز نمی خواند،از کیفت پرها کاسته وبطور قابل توجهی از فعالیت پرنده کم میشود.
-مایتهای پا وصورت
این مایتها باعث بوجود آمدن ظاهری بد بر روی پا وصورت پرنده خواهندشد.
-مایتهای پر
این مایتها باعث کدر ،خراب وکم شدن پرهای پرنده خواهندشد.
-مایتهای قرمز
شایعترین وشناخته شده ترین نوع مایتها هستند.مایتهای قرمز روزدر مناطق تاریک از جمله درزها ،زیرلانه ها،درمیان ترکهای دیوار ودر نهایت درمیان اتصالات دانخوریهاو نی های قفس می گذرانند وشب ها حمله می کنندودر این مدت مسغول مکیدن خون پرنده هستند.
برای کنترل مایتها از چهارعامل زیر میتوان استفاده کرد:
1- بهداشت سالنها 2- کنترل ورودمایتها 3- پایش مداوم آن 4- استفاده از دارو
و...
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #71
RE: ضد شپش
(۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۰۹:۰۰ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

با احترام به نظر کاتبی عزیز و البته تایید گفته هاشون باید بگم که من خودم ازین اسپری استفاده میکنم البته مستقیم به قناری ها نمیزنم و فقط داخل نی ها و اطراف قفس رو اسپری میکنم اما در بازار مواد دیگه ای هست که مخصوص شپش قناریه که مصرفش خاطرجمع تره .

موفق باشید

:a (18):

با سلام به دوست خوبم حسين اقا منظور من اين اسپري ضد شپش هست كه عكسش رو ميزارم

اسپري تابرنيل در مشهد موجود است فكر كنم قيمتش هم 20 هزار تومان است

يك نظر هم دارم اگر ضد شپش بصورت پودر مصرف بشه كمتر به سيستم تنفسي اسيب ميرسونه

چون الان اون پودر كپكس ساخت آلمان ديگه موجود نيست و بايد با احتياط از بقيه محصولات استفاده كرد

موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۰:۳۷ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۴، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، mohammad20101368 ، javadm_52 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 32
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #72
سلام دوستان جای قناری های من سایه است و زود زود شپش میزنه چه راه کاری را پیشنهاد میکنید.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #73
من
(۱۳۹۰/۰۷/۲۳، ۰۹:۵۴ ب.ظ)shayan_ch نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۳/۰۵، ۰۴:۴۱ ب.ظ)قاصدک نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باعرض سلام وخسته نباشید
من یه اسپری ضد شپش به اسم کاوالییرخریدم . می خواستم بدونم استفاده از اون مشکلی ایجاد نمی کنه . لطفاً بگید استفاده کنم یانه اگه استفاده کنم چطوری ؟؟؟؟؟؟؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

منم از این دارم روش نوشته برای جانداران خون گرم مشکلی ایجاد نمی کنه
جرات نکردم استفاده کنم

من از این اسپری استفاده کردم.در صورت زیاده روی نکردن مشکلی نداره فقط موقع استفاده خیلی مواذب باشین که مثل قناری من اسپری تو چشمش نخوره و کور نشه و اینکه اسپری روی آب و دونشون نشینه و مسمومشون نکنه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #74
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۳۸ ب.ظ)javadm_52 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان جای قناری های من سایه است و زود زود شپش میزنه چه راه کاری را پیشنهاد میکنید.

روی این اسپری نوشته شده است (نابود کننده حشرات پرنده - flying insect killer) اما دوستان توجه داشته باشند که منظور حشرات بدن پرنده (bird) نیست بلکه منظور حشرات بالدار است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amoohosein ، vahid babayi ، amir hosin Tavangar
*
کاربر انجمن

اعتبار: -4
سپاس‌ها: 20
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #75
کمک قناریهای من هیره گرفتن چه کار کنم؟
کمک قناریهای من هیره گرفتن چه کار کنم؟
۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #76
RE: کمک قناریهای من هیره گرفتن چه کار کنم؟
برای مبارزه با مایت ها و شپش ها شما می بایست اقدامات زیر را انجام بدهید.

1. قفسها را با آب داغ و حتی المقدور با مواد ضدعفونی کننده شستشو بدهید.
2. قناری ها را در طول روز برای دقایقی در معرض نور آفتاب قرار بدهید (خودتان در کنار قناریها حضور داشته باشید تا در صورتی که گرمای آفتاب قناری ها را ادیت کرد آنها را به سایه انتقال بدهید).
3. جای گرم و نمناک برای مایتها مناسب است پس سعی بکنید با تهویه مناسب محیط نگهداری قناری ها این مشکل را حل کنید.
4. سالن نگهداری قناری ها را با مواد ضدعفونی کننده شستشو دهید
5. پودر پروپکسور داخل چوبهای قفسها بریزید
6. از داروی آیوکتین 1 درصد تزریقی یک قطره پشت گردن هر قناری (روی پوست پشت گردن ) بریزید
7. محل نگهداری قناری ها می بایست آفتابگیر باشد.

دوست عزیز این دو مقاله را مطالعه بکنید و از تفاوت بین شپش با مایت کاملاَ آگاه بشوید. منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مایت همانند ساس و کنه جزء بندپایان کوچکی هستند که متعلق به زیر طبقۀ Acari و معروف به (Acarina) از کلاس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بوده که علم مطالعۀ آن ها به علم مایت شناسی معروف بوده است.

تنوع و رده بندی مایت ها:
مایت نوع (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عامل انتقال بیماری گال بوده است.
ها متنوع ترین و موفق ترین گروه در میان بی مهرگان به شمار می آیند. آن ها به دلیل اندازۀ بسیار کوچک ( در حد میکروسکوپی و شوره سر) خود تا حد زیادی غیرقابل تشخیص اند. بسیاری از آن ها به صورت آزادانه در خاک و آب زندگی می کنند ولی تعداد زیادی به عنوان انگل گیاهان و حیوانات بوده و از قارچ و کپک ها تغذیه می کنند.48200 گونه مایت تا کنون تخمین زده شده است.
برخی آن ها به اصطلاح مایت عنکبوتی ( از خانوادۀ Tarsonemidae) بوده و مایت گال ( از خانوادۀ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)می باشد. در این میان گونه ای که به حیوانات حمله می کنند و عضو مایت های sarcoptic mange از خانوادۀ Sarcoptidae می باشند که در زیر پوست نفوذ می کنند. مایت Demodex از خانوادۀ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جزء انگل هایی که نزدیک یا در داخل فولیکول های مو بخصوص در پستانداران زندگی می کنند و معروف ترین مایت ها به نام مایت گرد و غبار بوده که از خانوادۀ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشند.

حشرات ممکن است یک سری مایت های انگلی داشته باشد به عنوان مثال مخرب های Varro که به بدن زنبور عسل متصل می شوند و یا Acarapis woodi از خانوادۀ Tarsonemidae که در لانه های زنبور عسل موجود هستند و هزاران گونه از آن با زنبور ها همزیستی می کنند عده ای دیگر به عنوان انگل و گروهی دیگر به صورت همزیست مفید می باشند.
گونه های گرمسیری این حشره دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
lدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بوده که جزء قوی ترین حیوانات در جهان به شمار آمده و وزن آن ها نسبت به سایرین بسیار بالاتر بوده است.
اهمیت پزشکی و بهداشتی :[/b]
مایت باعث انواع بیماری ها نظیر تب یونجه، آسم، اگزما، و تشدید بیماری درماتیت آتوبیک atopic دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد.
مایت ها معمولاً در مکان های گرم و مرطوب بخصوص در تختخواب شما مستقر شده و در اثر استنشاق مایت ها در هنگام خواب و در معرض انسان ، آنتی ژن ها در نهایت وادار به واکنش و افزایش حساسیت شدید خواهد شدو از طرفی مایت های گرد و غبار منجربه آلرژی به گرد و غبار خواهد شد.
مانند بسیاری از درمان های بیماری آلرژیک ، درمان این بیماری بایستی در درجه اول شما را از شر مایت های داخل منزل خلاص نماید.
[align=CENTER DIR=RTL]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/align]

[b]مقاله آموزشی آشنای با شپش:
با نام عمومی ( louse)، حشراتی بدون بال که بیش از 3000 گونه از آن ها در جهان وجود دارد. 3 گونه از این حشرات به عنوان عامل انتقال بیماری انسان ها معرفی شده اند که انگل بدن پستانداران و پرندگان به شمار می آیند.
[align=CENTER DIR=RTL]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/align]
بیولوژی:
اغلب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ها از مواد زائد و بقایای مواد غذایی تغذیه می کنند. آن ها روی پوست میزبان مورد نظر قرار گرفته و از آن تغذیه می کنند و یا برخی از این گونه ها از ترشحات چربی و خون تغذیه نموده و برخی دیگر تنها از انواع خاصی از حیوانات تغذیه کرده و نیز روی قسمت های خاصی از بدن مستقر می شوند. همچنین 3 گونه از شپش ها میزبان خود را پستانداران و 2 الی 6 گونه میزبان خود را پرندگان و نیز عده ای نیز در بدن انسان ها و بخصوص در قسمت موهای ناحیۀ تناسلی و موهای سر ساکن شده و همچنین اگر از میزبان خود جدا شوند نمی توانند مدت طولانی زندگی کنند وپس از مدتی خواهند مرد.
ها رنگ های متفاوتی از بژ کمرنگ تا خاکستری تیره دارند. در اثر تغذیه از خون رنگ آن ها به تیرگی تغییر می کند. تعداد ماده ها از نرها بیشتر بوده و معروف ترین گونۀ این حشرات دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می باشد. تخم این حشرات nit نامیده می شود. آن ها با ترشح بزاق این تخم ها را در به موهای موجود اتصال می کنند. پیوند تخم به مو با بزاق کار بسیار دشواری بوده ، شپش ها تخم خود را در بدن پرندگان مانند پر پرندگان و قسمت های غیرقابل دسترس جایگزین می کنند، تخم های سالم و زنده به رنگ سفید کم رنگ بوده و تخم مرده تغییر رنگ داده و به سمت زرد رنگ متمایل می شود.

چرخۀ زندگی شپش از زمان تولد تا بلوغ کامل مراحل مختلفی را داشته که در ابتدای تولد به صورت پوره می باشند. از زمان تولد تا از تخم در آمدن و به بلوغ رسیدن سه بار پوست اندازی می کنند.
اکولوژی:
ها مدل مطلوبی برای مطالعه روی اکولوژی پاتوژن های مسری نسبت به سایرین به شمار آمده و در حال حاضر بیشترین مطالعات روی اکولوژی مرغی صورت می گیرد.
چند گرایش عمده:
1- شپش هایی که پرندگان را به عنوان میزبان انتخاب می کنند ( در بدن پرندگانی که بزرگتر می باشد تعداد آن ها بیشتر خواهد بود در واقع فضای بزرگ را ترجیح می دهند.)
2- این گونه پرندگان را نسبت به سایر میزبان ها ترجیح می دهند.
3- تعداد کمی از آن ها میزبان خود را آبزیان قرار داده و با غوطه ور شدن در آب تغذیه می کنند.
4- شپش های ساکن در بدن پرندگان به دلیل سلول های T قوی تر و پاسخ ایمنی و ترشح غدد قوی تری نسبت به سایرین خواهند داشت.
5- کاهش جمعیت بسته به محیط دارد.
6- شپش ها اصولاً تعادل را در میزبان های مختلف رعایت کرده و به زیر مجموعه هایی تقسیم شده و به صورت جداگانه روی بدن پرندگان زندگی می کنند.
7- مهمترین دسته از شپش ها انسان را به عنوان میزبان انتخاب کرده که در صورت مشاهده بلافاصله با ما دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بگیرید.

ضررهایی ناشی از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:
1- کاهش زندگی میزبان.
2- انتقال بیماری های میکروبی و انواع انگل ها.
3- شپش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
: شپش مکنده که منحصراً درانسان ها رخ می دهد.
[*]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
: انگل موجوددر فیل ها.

[*]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
: عمدتاً شپش جونده بوده و بیشتر در پرندگان بوده و جزء انگل های خانوادۀ پستانداران هستند.

: زیر شاخه ای از شپش جونده در پرندگان بوده اگر چه در پستانداران آمریکای جنوبی و استرالیا هم زندگی می کنند.
[align=JUSTIFY] [align=JUSTIFY]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
:
[align=JUSTIFY]شپش در انسان به سه صورت مختلف دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شپش بدن ، شپش ناحیۀ تناسلی. هجوم آن ها به سر را می توان با شانۀ شپش ، شامپوی مخصوص و یا محلول های مخصوص آن ها را کنترل کنیم. شپش موضوع تحقیق بر روی سلول های DNA انسانی بوده که باعث تکامل و نوآوری بشر بوده است برای مثال شواهد DNA نشان می دهد که شپش ها به 000/000/2 سال قبل بر می گردد. حتی تحقیقات نشان می دهد در سال های قبل هم باعث ریزش مو می شدند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۷:۱۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #77
ماشاءالله جناب آدمین عزیز در همه موضوعات اینقدر کامل توضیح میدن که جای هیچ بحثی نیست ازشون ممنونم
۱۳۹۰/۰۸/۰۶، ۱۰:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #78
كمك قناري هام ميلبه گرفتن ايوكتن 1 درصد رو از كجا تهيه كنم براي ميلبه مناسبترين دارو چيه با اينكه به نظافت اهميت ميدم اصلا حواسم به داخل نيها نبود تازه مشكل اصلي قناريهامو پيدا كردم از اسپري كاواليير استفاده ميكردم
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۱۲:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #79
سلام
دارو خانه های دامپزشکی دارن
قیمتش حدود 2500-3000 تومنه

با گوش پاک کن یه قطرشو پشت گردن قناری هاتون بزنین و تا چند روز بهشون آب تنی ندین
سعی کنید اول صبح این کار رو انجام بدین، موقع خواب نباشه چون قناری سرشو لای بالش میذاره و احتمال گیجی براش هست(عوارض جبران نشدنی داره)

نی هاتون رو کامل عوض کنید
اگر دوری قفس پارچه ای یا پلاستیکی هست بررسی و در صورت لزوم تعویض شه

جا آبی ، جا دونی تعویض یا شسته بشه

اگر میتونید قناری هاتون رو از قفس در بیارین و قفس ها رو با اسپری حشره کش معمولی کاملا ضد عفونی کنید و قفسها رو با آب گرم بشورین
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #80
به نظر شما دون ظرف غذا خوري كه تازه همه رو پر كردم 6 تا ظرف بزرگ همشو بريزم بيرون در ضمن قناري هامو تو جوجه پران 4 طبقه بزرگ نگه ميدارم 2 تا قفس معمولي بزرگ هم دارم كه فردا بعد از گرفتن اسپري و داروي مناسب همشونو ميرزم تو اون دوتا قفس 4تا نر 2تا ماده چند روز بايد قرنطينشون كنم و براي ضد عفوني قفس چه مايعي براي ميلبه بهتره كه همشونو نابود كنه ودر ضمن قناريهام با ظرف ابخوري زياد حموم ميكنند ايوكتين براشون ضرر نداره با تشكر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۲:۳۷ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۲:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi ، Sohrab Khedri

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان