زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۲:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

شکستگی بال قناری

*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #1
شکستگی بال قناری
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
یه هفته پیش بال یکی از جوجه قناریهام به قفس گیر کرد و شکست و یه کم ول شد و دیگه نمیتونست بیاد رو میل بشینه.من هم دست بهش نزدم.ولی خوب الآن یه کم بهتر شده و روی میل میاد ولی نمیتونه این ور اون ور بپره.
شما برای شکستگی بال قناری چیکار میکنید؟و راه درمانش چیه؟
با تشکر
۱۳۹۰/۰۱/۲۶، ۰۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #2
RE: شکستگی بال قناری
سلام
تمام دوستاني كه به اين موضوع برخورد كردن نتونستن درست بال پرنده رو فيكس كنن خبر خوب اينه كه بعد از چند وقت كاملا سر حال مي شه و مي تونه جابجا بشه ولي بيشتر پرنده ها بدريخت مي شن و بالشون شل جوش مي خوره از دوستان مي خوام اگه كسي تونسته درست بال پرنده رو فيكس كنه نحوه بستن بال رو بگه.مرسي
۱۳۹۰/۰۱/۲۷، ۰۷:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #3
درود دوستان : من یه ماده قناری پرتقالی دارم که میخواستم آماده بشه برای جفت انداختن ولی تازگی متوجه شدم که یکی از بالهاشو یه کمی پایین نگه می داره. البته نگاه کردم و معاینه شده علائم دیده نشد حتی که شپشک داشته باشه تست کردم ولی چیزی ندیدم . میخواستم راهنمایی کنید ممنون میشم .
۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۰۱/۲۶، ۰۲:۰۱ ب.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
یه هفته پیش بال یکی از جوجه قناریهام به قفس گیر کرد و شکست و یه کم ول شد و دیگه نمیتونست بیاد رو میل بشینه.من هم دست بهش نزدم.ولی خوب الآن یه کم بهتر شده و روی میل میاد ولی نمیتونه این ور اون ور بپره.
شما برای شکستگی بال قناری چیکار میکنید؟و راه درمانش چیه؟
با تشکر

با سلام

دوست عزیز من هم فکر میکنم راه حل قطعی نمیشه براش ارائه داد و یک دلیل اصلیش بخاطر کوچک بودن و ظریف بودن اندام قناریه و بقول دوستمون فیکس کردن و ثابت بستن بال شکسته کارآسونی نیست من خودم پای شکسته قناری رو با چوب کبریت آتل بندی کردم و خوب هم شده ولی در مورد بال تجربه ای نداشتم ولی خوب یه وقت دیدین خودش خوب شد و شاید شکستگی نباشه!!؟؟؟

موفق باشید
:a (19):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، phoenix
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #5
بهترین کار اینه که پرندتو بندازی تو یه قفس کوچیک تا کمتر مجبور بشه به این طرف و اون طرف بپره و اونو باید جای کم رفتو آمد بزاری تا بالش جوش بخوره . چاره ای نیست . باید بزاری خودش حالت بگیره
۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 29
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #6
با سلام:
موی سر خاصیت ارتجاعی داره ، می تونید با یه دسته موی سر آروم ببندی تا جوش بخوره البته ثابت نگه داشتنش مشکله ولی اگه بتونی ان شااله جوش می خوره.
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۱۰:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
درود دوستان : خیلی ممنون از جوابی که دادید ولی من هم به راهناییتون نیاز داشتم نیاز داشتم . مخصوصاً از حمید که همیشه جواب سوالاتم رو زود میده ممنون از همتون فقط خواستم شوخی کرده باشم اگر میشه جواب مارو هم بدبد. موفق باشید.
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۱۰:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #8
دوست عزیز اگر قناری شما سرحال است و آثاری از بیماری ندارد نگران نباشید. قناری را در یک قفس کوچک بگذارید .
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، theanimal ، iliya
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
درود دوستان : باتشکر از admin جان ولی می خواستم برای جفت آمادش کنم توی قفس تک خون و کنار نر گذاشتمش برای جفت انداختن به نظر شما مشکلی داره یا نه؟
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۲:۰۱ ب.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان : باتشکر از admin جان ولی می خواستم برای جفت آمادش کنم توی قفس تک خون و کنار نر گذاشتمش برای جفت انداختن به نظر شما مشکلی داره یا نه؟

iliya جان ممنون از لطفت ولی بقول آدمین عزیز اگه سرحاله مشکلی نیست حتی واسه جفت انداختن همین که نر بتونه باهاش جفتگیری کنه کافیه
:34:
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: iliya ، Erfan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان