زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۹:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کبودی و درد شدید پای بلبل خرما

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
کبودی و درد شدید پای بلبل خرما
سلام صبح بخیر خواهش میکنم جواب من رو بدین
من دو ساله یه بلبل خرما دارم که تو خونه بیرون قفس و آزاده . یه ماه پیش یه پاش رو مدام میگرفت بالا که معلوم بود درد داره از داروخانه دامپزشکی پماد پروکسیکام گرفتم زدم تاثیری نداشت الان نزدیک دو هفته س همون پاش کبود و قرمز شده و پوسته پوسته میشه که با نوکش میکنه و پاش داغه و اصلا نمیتونه وایسته مدام میشینه . بردم دانشگاه دامپزشکی گفت شاید شکسته باشه رادیولوژی گفت چون کوچلو ممکنه موقع عکس گرفتن بترسه و بمیره که عکس نگرفتیم دکتر کلسیم داد که یه هفته توی آبش میرزیم ولی الان دو روزه مدفوعش آبکی شده . میترسم عفونت باشه . کمکم کنین خواهشا سریع بهم جواب بدین . ممنون
چرا جواب من رو نمیدین

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۹:۰۷ ق.ظ، توسط 57001.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۴، ۰۸:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #11
RE: فلج شدن بُلبُل خرما در اثر ضربه خوردگی
سلام من مدت خیلی زیادی هست پست نزاشتم امیدوارم همه دوستان منو ببخشند
دوستان باید ذکر کنم پرندهایی که از جوجگی بزرگ میشن نباید به هیچ عنوان از گوشت چرخ کرده استفاده کرد چون نمی تونید دیگه رامشون کنید خوی وحشی گری درشون نهادینه میشه خودم به شخص امتحان کردم
جوجه شما دچار اسیب به ستون فقراتش شده یکی از اعصاب های کمرش قطع شده  از روی عکس من دارم می گم
هیچ راه علاجی نداره
باید بهش برسید و ببنید چقدر پیشرفت می کنه و نکته مهم عرض کنم هر جوجه پرنده ای رو بزرگ می کنید زیر 3 ماه بیرون نیارید
چون عقلشون نمی رسه می رن یه جایی میشن نه پایین می ان نه صدا مدن من جوجه بلبل خودم تو خونه گم شد
و می دونستم اگر تا 4 ساعت غذا نخوره می میره توی دو ساعت کل خونه رو گشتم
و پیداش کردم خیلی کاره مشکلی بود باید به پرندها احترام گزاشت
موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۱۰:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
61 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #12
درمان بی حسی پای بلبل
                        با شلام خدمت شما دوستان گرامی
من یه بلبل دارم که دو سه روز پیش ظهر که خوابیدم عصر بلند شدم اومدم دیدم یکی از پاهاش رو اصلا نمیتونه بزاره روی چوب و کاملا بی جون شده و آویزونه در ضمن فقط دونه پارس بهش می دادم فکر کنم بخاط دونه پارس بوده حالا می خواستم ببینم چطوری درستش کنم؟(بلبل کاملا سرحال و از نظر غذایی هم مشکلی نداره)آیا اصلا امیدی هست درست بشه؟

۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۸:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #13
RE: درمان بی حسی پای بلبل
سلام
شايد پاش از ران شكسته باشه.بهش گوشت چرخ شده داديد؟ خرما هم حتما بده.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۵، ۰۶:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
19 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۵۴ ب.ظ)'fatal061' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۱۷ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی رفت شما جای خوشحال شدن با دمپایی زدی بهش؟اخه بلبل پرنده ی تو قفس نیستش زبون بسته...واقعا متاسفم برات...سهره آس من از قفس پر کشید رفت من قفسشو سه روز همونطو گذاشتم اگه دوس داره برگرده اما برنگشت منم خوشحال بودم چون آزاد بود رو درختای جلو خونمون و با گنجشکا خوب بر خورد...اشتباه کردید

من خیلی عذر میخوام :| میگم که تازه خریده بودم برای دستی کردن پول داده بودم جاش هنوز 1 ساعت نشده بود دفعه اولمم نیست دارم بلبل بزرگ میکنم و بعد در آخر همیشه آزادشون خواهم کرد :| 

همینجوری که توی عکس مشاهده میکنید سعی داره با بال بال زدنش و تکیه بر بالهاش تعادلش رو حفظ کنه خیلی پرنده قوی هستش و نا امید نمیشه !
اشتهاش خوبه هر نیم ساعت 3 ربع ساعت غذاشو میدم وضعیت مدفوعش هم خوب هستش.

با عذر خواهی از دوستان و اساتید  که کلا اشتباه راهنمایی کردند :
این اتفاق میتونه دو دلیل داشته باشه شوکه شده و یا کوفتگی 
اگر حالت اول باشه باید کاملا استرس از این بلبل دور بشه و سعی کنید  بلبل رو روی پنبه قرار بدی  از تکون دادنش جدا خوداری کن چون استرس برای بلبل بسیار مضرر است 
تغذیه هم سیب و  ارد نخود و اگر در توانت هست کرم خاکی یا ملخ 
اما اگر کفتگی باشه  اولا هر شب قبل خاموش کردن چراغ با کرم پاشو ماساژ بدید  
در زیر اون از پنبه استفاده کنید 
غذا سیب و سیب زمینی بده 
اگر در توانت هست کرم خاکی یا ملخ 
و از مولتی ویتامین در تغذیه استفاده کن 
بلبل رو تکون هم ندید 

خدایا مرا یاری کن بهترین باشم 

۱۳۹۳/۰۴/۰۳، ۰۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارشد
11 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #15
شکستگی پای بلبل خرما
با سلام
من پیش از 1 ماه پیش یه جوجه بلبل خرما چند روزه خریدم.  حدود 1 هفته اول هیچ مشکلی نداشت خیلی هم فرز و زبل بود. یه روز که خونه نبودم از رو کابینت افتاد و نمیتونست  راه بره. اما فرم پاش هیچ تغییری نکرده بود که نشون بده شکسته است. چن روز بعد که بردمش پیش دامپزشک بعد از معاینه نزدیکای رونشو بهم نشون داد و گفت پاش از اینجا شکسته بوده اما جوش خورده. بعد از چن روز دیگه میتنست راه بره و میپرید و هیچ مشکلی هم نداشت اما من تو قفس نمیذاشتمش، ینی روزا تو خونه آزاد بود و شبا میذاشتمش تو همون جعبه. پیروز براش یه قفس بزرگ تهییه کردم و گذاشتمش تو قفس. خیلی بالا و پایین پرید. صبح که آوردمش بیرون دیدم دوباره پای راستش درد گرفته، اما نه به اون شدت. بلبلم میپره، راه هم میره اما سعی میکنه وزنشو رو پای چپش بندازه. مثلا با پای آسیب دیده اش میتونه سرشو بخارونه اما با اون یکی پاش نمیتونه چون نمیتونه وزنشو رو پای راستش بندازه. راستش من نمیدونم چکار کنم، از طرفی میخام یاد بگیره تو قفس باشه که اگه یوقت نبودم اذیت نشه، از طرفی هم میترسم پاش آسیب جدی ببینه. هرچند من هیچوقت بلبلهامو زیاد قفسی نمیکنم که بتونم بموقع آزادشون کنم. الان نمیدونم با این جوجه بلبلم چکار کنم. خوب میشه؟ میتونم آزادش کنم؟ لطفا راهنماییم کنین خیلی نگرانشم.
ضمنا من به جوجه ام سیب زمینی، سیب، خیار، برنج و گوجه و میوه میدم. شما دارو یا مکملی رو پیشنهاد میکنید؟

۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۰۵:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #16
سلام
دوست عزیز
بلبل من حدود 20 روز پیش (وقتی تقریبا 10 روزه بود) از افتاد و تقریبا مث پرنده شما شد. البته ارتفاعی که پرنده من از اون افتاده بود کمتر از درخت بود اما چون سطحش خیلی سفت بود به پاش اسیب رسید. اگه میتونی ببرش پیش یه دامپزشک متخصص پرنده خبره.
کاری که من کردم این بود. یه جعبه برداشتم سطحشو پنبه گذاشتم و روش پارچه کشیدم. بلبلمو گذاشتم روش و فقط برای غذا دادن به آرومی بیرونش میاوردم. بعد از یک هفته بلبلم میتونست راه بره و بعدشم پرواز میکرد. فقط حواست باشه که پاهاش از فرم خارج نشده باشن، که در این صورت باید آتل بندی بشه. امیدوارم خییلی زود حال بلبلت خوب بشه 
۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #17
RE: شکستگی پای بلبل خرما
سلام:
شما که ساکن خوزستانی ونخلستانهای اونجا پر از بلبله،اگه میتونه پرواز کنه زودتر آزادش کن که توی طبیعت روند خوب شدنش سریعتره.وگرنه فعلاً توی خونه آزادش بزار تا قسمت آسیب دیده پا کاملاً خوب بشه بعد بندازش توی قفس.فکر میکنم 15روز کفایت میکنه تا خوب بشه.موفق باشی.

۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #18
خودمم قصد دارم آزادش کنم. اما هنوز کوچیکه نمیتونه خودش خوب غذا بخوره بیشتر خودم بهش غذا میدم بعید میدونم الان بتونه تو طبیعت به راحتی زندگی کنه. تمام روز تو خونه آزاده فقط شبا تا پیریروز میذاشتمش تو جعبه و الان 2 شبه میذارمش تو قفس که حس میکنم چون خودشو به دیوارای قفس میزنه پاش درد میگیره
۱۳۹۳/۰۴/۲۷، ۰۹:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارشد
ارسال: #19
آزاد بذارمش خوب میشه؟

۱۳۹۳/۰۴/۲۸، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #20
سلام:
آزاد باشه کمتر جست وخیز میکنه وزودتر خوب میشه.توی قفس چون میخواد بیرون بیاد تکاپوی بیشتری داره.

۱۳۹۳/۰۴/۲۸، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان