زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۵، ۱۱:۲۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

صدای تق از قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
صدای تق از قناری
سلام خدمت دوستان گرامی ، یه قناری یکسر جیبر دارم که هر مدتی یکبار صدای تق از گلوش در می آره . موضوع را باکسی درمیان گذاشتم گفت بیماری ویروسی است و باید قرنطینه باشه ، آبخوری مخصوص داشته باشه چون از طریق آب ویروس منتقل میشه درمانی هم نداره . اگر کسی از این بیماری اطلاعاتی داره راهنمایی کنه
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #2
RE: صدای تق از قناری
جیبر به تغیرات محیطی و آب و هوایی خیلی حساسه احتمال سرما خوردگی وجود داره و اگه سرما خوردگی اش درمان نشه احتمال آسم که اگه آسم باشه درمان نداره جاشو گرم نگه دار تو معرض باد نباشه اصلا در مورد داروی مناسب سرماخوردگی تو انجمن مربوطه صحبت شده مراجعه کن امیدوارم آسم نباشه
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
با سلام و ادب:
اين موردي كه بيان ميكنم امكان احتمال اون را در مورد قناري شما ميدهم انگل كيسه هوايي ميباشد . البته بايد بررسي كامل بشود . در صورت دسترسي به دامپزشك اون را نشان بدهيد
انگل ميتواند در گلو يا ريه ها يا سوراخ هاي بيني يا كيسه هاي هوايي قناري وارد شود .
علائم بیماری است:
متوقف کردن آواز
از دست دادن درخشش در پر
پف كردن قناري
مشکلات تنفسی
صدا هايي مشابه سرفه و عطسه
ترشحات بینی
تنفس دهان باز
تكان دادان بش از حد دم و بال ها
ضعف
از دست دادن وزن
از دست دادن صدا
در ادامه امكان دارد مسير تنفس بكلي بسته شود و منجر به مرگ قناري گردد.
شما بايستي محيط قناري را تميز نگه داريد . و هواي تميز و بدون از گرد و غبارباشد. ابتني با ماده ضد شپش و يا ايورمكتين يك درصد در پس گردن قناري (يك قطره) و تكرار ان 10 روز ديگر
این بیماری گونه های مختلف پرندگان را درگیر می سازد و باعث تنگی نفس و در نهایت مرگ پرنده می شود. بیماری مخصوصا" در گونه فنچ به وفور مشاهده شده است.
عامل بیماری مایتی ست که بر روی سطح مجاری تنفسی زندگی و تکثیر می کند. سیکل زندگی این مایت 14 تا 21 روز به درازا می کشد. بیماری از طریق تماس مستقیم بین پرنده بیمار و جوجه ها در هنگام تغذیه دهان به دهان صورت می گیرد و در مواردی مشاهده شده است که بیماری بین دو پرنده بالغ در هنگام جفتگیری که پرنده نر از طریق دهان اقدام به تغذیه جفت ماده نموده انتقال یافته است. انتقال بیماری همچنین از طریق آب آلوده نیز امکان پذیر است.

باید توجه داشت که در هنگام درمان، تمامی پرندگان موجود در قفس را تحت علاج قرار داد و درمان را به فاصله سه ماه بعد تکرار کرد. همچنین باید تمامی پرنده هاي تازه وارد را مورد درمان قرار داد و پس از پایان مرحله درمان ، پرندگان را از قفس خارج کرده و تمامی قفس را با حشره کش های قوی ضدعفونی نموده و در معرض آفتاب قرار داد و پس از مرتفع شدن بوی حشره کش ها ، پرندگان را دوباره به قفس بازگرداند!
با ارزوي موفقيت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، سرمست ، phoenix ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #4
سلام خدمت دوست عزیزم ، عرض کنم هیچگدام از علائمی که نوشته اید در قناری من نیست فقط گاه گاهی تق تق میکنه البته در تابستان این حالت بیشتر بود و حالا که هوا سرد شده ( دمای 24 درجه ) این حالت کمتر شده .
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #5
آقا رضا سلام ، من بانوع بیماری قناری شما آشنایی چندانی ندارم ولی مورد مشابه ای یکی از قناریهای خودم داشت وهم نمی توانست به خواند و هم بیشتر شبها خس خس می کرد . چند روز آب ولرم با عسل و چند قطره لیمو ترش تازه مخلوط کردم و بجای آب برایش گذاشتم الحمدالله به خواندن افتاد و دیگر خس خس هم نمی کند . فکر می کنم با مشورت اساتید فن امتحانش ضرری نداشته باشد و انشالله نتیجه بگیرید
۱۳۹۰/۱۰/۰۷، ۱۰:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #6
آقا حسین عزیز از راهنمایی شما سپاس من هم همین کار رو میکنم و فکر میکنم بجای دارو اگر از طب سنتی خودمان هم استفاده کنیم بهتر است چون لااقل میدانیم روی انسان تجربه شده است و ضرری هم ندارد قبلا" هم من بامشکل جوش روی قناری که زیاد دانه های گرم خورده بود با دادن عرق پیکو که طبح بسیار سردی دارد امتحان کردم و نتیجه هم گرفتم .
۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۰۸:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۰۸:۱۰ ق.ظ)رضاسیاح نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا حسین عزیز از راهنمایی شما سپاس من هم همین کار رو میکنم و فکر میکنم بجای دارو اگر از طب سنتی خودمان هم استفاده کنیم بهتر است چون لااقل میدانیم روی انسان تجربه شده است و ضرری هم ندارد قبلا" هم من بامشکل جوش روی قناری که زیاد دانه های گرم خورده بود با دادن عرق پیکو که طبح بسیار سردی دارد امتحان کردم و نتیجه هم گرفتم .

سلام دوست من

بهش شلغم بده و فعلا بهش کاهو نده و ویتامین ad3e هم بهش بده
۱۳۹۰/۱۰/۰۸، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #8